Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cedryk bez tajemnic czyli jak wybudowaliśmy sami dom!!!


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

 

Wiesz...

Jak już chcesz być taki zabawny to proponuję pomyśleć nad sensowną nazwą urządzenia. Poza tym Stary mój tworząc ów przyrząd nie miał intencji zarobkowej.

 

Nad'art ciotka samozło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopie że tak powiem , przeczytałam jednym tchem i zaparło mi dech , niezły gościu jesteś , wszystko sam trochę mi przypominasz mojego brata , powiedz a ciasteczka tez pieczesz???

Zagladać będę na bank i oczywiście kibicować.

 

..no niestety - ciastek ni umiem..., .. ale za to piekę kiełbasy i potrafię zamówić pizze :p

 

jestem jaki jestem... "prawie" normalny

zaglądaj... kibicuj...

 

pozdro

NETbet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co... nie wiem czy za mocne, ale nie chce mi się czegokolwiek poprawiać...

podobno sufity podwieszane pod stropami monolitycznymi kręci się na takie kotwy.... koszt znikomy .... i tak muszę WYWIERCIĆ otwór pod ten kołek

poza tym - tą kotwę można zagłebiac na min 40 mm... kołka plasticzaka chyba nie...

 

zacznę rypać - sam się przekonam...:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... a tak poza tym jak czytam twój dzienniczek za każdym razem mam uśmiech na twarzy piszesz lekko i z humorem .

 

 

..bo jam ci jak ten wieter halny nad browarem... "...letko zawieje a opary resztę zrobią" ....i gemby siem śmiejom...:lol2:

 

staram się.... a jak mi nie wychodzi - nadrabiam fotami...

 

w przyszłym roku startuję po Nobla - literatura dzika i bez błenduff;)

Edytowane przez netbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie za mocne te twoje kotwy na podwieszany sufit ? z tego co wiem to na m2 jest od 5-6 kg.konstrukcji razem z płytą, kołki plastikowe są mocne bo mój mąż robi nimi cały czas i naprawdę skąplikowane wielopoziomowe konstrukcje .

Tu nie tyle chodzi o wytrzymałość, bo faktem, że nylonowe kołki są na tyle wytrzymałe, że spokojnie sobie poradzą. Tu chodzi o bezpieczeństwo pożarowe - stalowa kotwa wytrzyma krótkotrwały pożar bez problemu, natomiast plastikowy spłynie i wkrętu nic nie będzie trzymać. Grozi to upadkiem konstrukcji. Dlatego przyjęło się, że konstrukcje mocowane do żelbetu powinny być osadzone na kotwach. Netbet słusznie czyni :)

Edytowane przez Martinezio
dysleksja ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację odnośnie kotew, ale trzeba dodać, że ww przepis czy zalecenia odnoszą się do budynków użyteczności publicznej. W domu zanim wystąpi nad sufitem niszcząca temperatura dla kołków, na dole już dawno będzie szalał żywioł. Nie wiem ile faktycznie zapłaciłeś za te kotwy i ile jest tego sufitu do podwieszenia, ale dobrej jakości kołków miałbyś sporo więcej. Ja najprawdopodobniej zdecyduję się na stalowe gwoździe fi6

metalowe_kolki_do_wbijania_znal.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do podwieszenia jest salon.... 45 m2 w dwóch poziomach....

 

..z gwożdziami sie tez poznałem... ale przekonania do nich nie mam...poza tym trza je wbijać i to dość mocno... z kołkami pójdzie chyba łatwiej...

koszt kotwy: 56 groszy - kołki plasticzaki sa pewnie tańsze...

 

...czyli dobrze kombinowłem...nie pomyslałem ino o ogniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja napisze w komentarzach ;)

Bardzo zdecydowany jestes na ten sufit podwieszany z jak to gdzieś usłyszałem szlauchem świetlnym wokół ? ;)

Bardzo-bardzo ... ?

Zwizualizowałeś sobie to ? ;)

 

Jeśli już, świeciłbym, żarówkami LED-owymi na GU10 dookoła otworu/wnęki i oprawy nastropowe też na takie źródło światła jako uzupełnienie.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zdecydowany jestes na ten sufit podwieszany z jak to gdzieś usłyszałem szlauchem świetlnym wokół ? ;)

Bardzo-bardzo ... ?

Zwizualizowałeś sobie to ? ;)

 

Jeśli już, świeciłbym, żarówkami LED-owymi na GU10 dookoła otworu/wnęki i oprawy nastropowe też na takie źródło światła jako uzupełnienie.

 

pozdrawiam, majki

 

jestem zdecydowany... bardzo... bardzo...

a dlatego że planowane oprawy - te czarne prostokąty - mają wysokość ok. 14 cm i trzeba je wpuścić w sufit...

te same oprawy mają "robić" za oswietlenie podstawowe w salunie.... każda ma 2x50 W ... wiec chyba da radę i cimno nie będzie.

próbki zaraz przyjadą... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to jednak nie umieją czytać:(

Komentarze do komentarzy a ludzie i tak pomineli prosby Netbeta:D

Redakcja może zapadła w sen zimowy- napisz może w marcu jak się zaczną budzić:rotfl:

 

 

.... prosiłem chłopaków o przeniesienie sie do komentów... a wpisała sie babka.... jakby nie patrzeć JEJ ta prosba nie dotyczy... mało precyzyjny sie robię - czas chyba znuff na jakieś leki...

... nawet nie chce mi sie juz tego komentować...

 

wpis jak wpis...nie zrozumiała prośby, albo jest ponad nią... ale nachalnej reklamy NIENAWIDZĘ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... prosiłem chłopaków o przeniesienie sie do komentów... a wpisała sie babka.... jakby nie patrzeć JEJ ta prosba nie dotyczy... mało precyzyjny sie robię - czas chyba znuff na jakieś leki...

... nawet nie chce mi sie juz tego komentować...

 

wpis jak wpis...nie zrozumiała prośby, albo jest ponad nią... ale nachalnej reklamy NIENAWIDZĘ!

 

Netbet, myślę, że Twój problem z niechcianymi komentami w dzienniku wynika nieco z tego, że należałoby przeczytać niemalże Twój cały dziennik by dojść do wniosku jak bardzo nie życzysz sobie komentów w dzienniku. Chyba musisz w stopce swoich wpisów dodać nieco bardziej rzucający się w oczy tekst odnośnie "komenty do dziennika".

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...