Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mysiego domu


78mysz

Recommended Posts

faaaaajnie Ci :D

 

ty na miętką dziewczynkę nie wyglądach - nie ściemniaj :wink:

 

ładna - słodka - a pod skórą Mysi KOCICA siedzi :wink:

 

to takie przeciwstwany kamuflarz co :wink: :D

 

:o :o :o

W zyciu bym tak o sobie nawet nie smiała pomyslec.

Zmieniając temat to ja sie tak zastanawiam co powinnam wiedziec o odkurzaczach centralnych. Macie juz jakies typy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

odkurzacz centralny ---- jedno z nalepszych urzadzeń w domu, super rzecz, mimo że wąz trochę długawy,

ale bez tego "centrala" nie wyobrażam sobie sprzatania mojego domu-mam parterówke więc wszystko na 1 poziomie i odkurzanie jest "przyjemnością ":lol: :lol:

użytkuję BEAM-a i jestem jak na razie very zadowolona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkurzacz centralny ---- jedno z nalepszych urzadzeń w domu, super rzecz, mimo że wąz trochę długawy,

ale bez tego "centrala" nie wyobrażam sobie sprzatania mojego domu-mam parterówke więc wszystko na 1 poziomie i odkurzanie jest "przyjemnością ":lol: :lol:

użytkuję BEAM-a i jestem jak na razie very zadowolona

 

 

Jeny jeny, uderz w stół. Mów mi jeszcze, jakie komponenty masz, któredy rury lecą? U mnie tez generalnie parterówka, da sie pociągnąc rury pod sufitem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od początku wiedziałam że chcę odkurzacz centralny więc wszystkie rury "lecą" pod podłogą a więc motaż przed wylewkami, jezeli chodzi o podciąg do góry to wiem ze kują w ścianach , ja kupowalam cały zestaw na allegro - i okazało się Pan sprzedawca - tez jest monterem i mieszka niedaleko więc wszystko poszło jak z płatka montaż z zestawem kosztował mnie 750 zeta, bo liczy się ilość punktów :wink: :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy montuja sami niektorzy biora ekipe. Na stronce beama sa zestawy montazowe. Rurki montuje sie na podlodze, beda w styropianie potem. Najlepiej je robic przed instalacjami wodnymi.

 

o to troche rozjaśnia, tylko mam jedno ale. Jak rurki bedą w podlodze to znaczy, ze juz nie bedzie tam styropianu, albo bedzie go mniej, a to oznacza jedno - mostek termiczny. ciekawe czy mozna te rurki na stropie montowac bez pogorszenia parametrów ciągu. Jakis konkretny model wart jest polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy montuja sami niektorzy biora ekipe. Na stronce beama sa zestawy montazowe. Rurki montuje sie na podlodze, beda w styropianie potem. Najlepiej je robic przed instalacjami wodnymi.

 

o to troche rozjaśnia, tylko mam jedno ale. Jak rurki bedą w podlodze to znaczy, ze juz nie bedzie tam styropianu, albo bedzie go mniej, a to oznacza jedno - mostek termiczny. ciekawe czy mozna te rurki na stropie montowac bez pogorszenia parametrów ciągu. Jakis konkretny model wart jest polecenia?

Zawsze można etap montażu/zakupu odkurzacza podzielić na 2 etapy:

- instalacja rur

- zakup jednostki.

My właśnie tak będziemy robić.

Tak się składa, że nawet dzisiaj jadę po rurki - sami będziemy montować.

Jak masz jakieś pytania, to najlepiej się z taką osobą spotkać i porozmawiać, ja specjalnie dlatego jadę osobiście po rury, aby zadać Panom kilka pytań i jednocześnie zobaczyć jak wyglądają np. szufelki.

 

Co do mostków termicznych - faktycznie to jest mniej tej izolacji, ale u nas jakaś nad tym będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy montuja sami niektorzy biora ekipe. Na stronce beama sa zestawy montazowe. Rurki montuje sie na podlodze, beda w styropianie potem. Najlepiej je robic przed instalacjami wodnymi.

 

o to troche rozjaśnia, tylko mam jedno ale. Jak rurki bedą w podlodze to znaczy, ze juz nie bedzie tam styropianu, albo bedzie go mniej, a to oznacza jedno - mostek termiczny. ciekawe czy mozna te rurki na stropie montowac bez pogorszenia parametrów ciągu. Jakis konkretny model wart jest polecenia?

Zawsze można etap montażu/zakupu odkurzacza podzielić na 2 etapy:

- instalacja rur

- zakup jednostki.

My właśnie tak będziemy robić.

Tak się składa, że nawet dzisiaj jadę po rurki - sami będziemy montować.

Jak masz jakieś pytania, to najlepiej się z taką osobą spotkać i porozmawiać, ja specjalnie dlatego jadę osobiście po rury, aby zadać Panom kilka pytań i jednocześnie zobaczyć jak wyglądają np. szufelki.

 

Co do mostków termicznych - faktycznie to jest mniej tej izolacji, ale u nas jakaś nad tym będzie.

 

No dobra ja sobie wymysliłam na podłoge 15 styro + wylewka z 6-7 cm+ posadzka ze 2 i jakos nie byłabym za chętna do przerywania tej izolacji. Wydaje mi sie ze lepiej położyc to jednak w scianie. Choc z drugiej strony sciany w chalupie tez stoją bez izolacji większej niz chudziak. Dobra, nie dam sie zwariować.

Ja z pewnością tez nie kupie centrali odrazu, bo po co. Tylko jest tyle róznych końcówek,o których Dziewczyny mówiły, ze jak dla mnie to zdecydowanie za dużo. Zapewne są takie których sie nie bedzie uzywało wcale i takie których brak jest potem odczuwalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Markotko. Wezme sobie to wszystko do serca. Moze uda mi sie umowic z kims na weekend. Macie jakąs poleconą firme w zanadrzu na Mazowszu?

 

A teraz kominek wybieram, bo musze podac juz wielkośc dziury w ścianie nośniej. Tak wiec od dawna wiadomo ze to bedzie jakaś varia dwustronna, a że są dwie to nie wiem która:

Jedna jest taka: to varia Fdh

http://www.elkor.waw.pl/spartherm-varia/8.jpg

 

a druga taka:FD

http://http://www.elkor.waw.pl/spartherm-varia/7.jpg

 

Teraz jeszcze musze doczytac jak ma sie wielkośc wkladu do ilości kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza fajna , drugiej nie dość ,że nie widac , to się nawet w osobnym okienku nie chce otworzyć... :(

 

Centralnego odkurzacza , podobnie jak reku mieć nie będę :D

 

no wlasnie nie wiem czemu szma.... sie nie otwiera:

daje linka:

http://www.elkor.waw.pl/index.php?wkladykominkowe=spartherm-varia&c=7

Jakas jest podobna do tej pierwszej. Róznią sie chyba tylko tą płytą prostą w jednym wkladzie na górze, a w drugim na dole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witanko! :D

 

Pierwsza to moja :wink: , to już macałaś i otwierałaś chyba? Sprawuje się fantastycznie. :D

 

Mysia, jak dasz 15 styro na podłogę, to w 5 wszystkie rurki Ci się skryją i mostka termicznego nie będzie... tak myślę... :roll: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witanko! :D

 

Pierwsza to moja :wink: , to już macałaś i otwierałaś chyba? Sprawuje się fantastycznie. :D

 

Mysia, jak dasz 15 styro na podłogę, to w 5 wszystkie rurki Ci się skryją i mostka termicznego nie będzie... tak myślę... :roll: :D

Dobra dobra, jak rurki rzeczywiscie takie cienkie, to nie ma co dywagowac.

No mi sie Twoja varia oczywiscie podoba, tylko masz chyba tą 80x57, a ja bym wolała niższą- 80x45, albo 51, ale pewnie mają mniejszą moc. Jak znam zycie to stanie na srodkowym wymiarze.

Jak Twoje ipeeeee?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...