Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mysiego domu


78mysz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sypialnia wersja nr 2, zdecydowanie. :D

 

Mai łazienka Mai bardzo niebiesko ok do istniejących ścianek: czemu pod oknem jest takie przewężenie i ile cm jest wzdłuż okna?

 

A w Waszej strasznie chaotycznie... nie gniewaj się, chciałaś krytycznie... :oops: Nie umiem tego pozmieniać na Twoim rysunku, yo spróbuję wytłumaczyć: Rozumiem, ze kibelek jest tam ze względu na bliskość pionu kanalizacyjnego, to bym go tam zostawiła, na przeciwko dała bidet, po środku między nimi małą, kamienna, szklaną lub stalową umywalkę, tak aby centralnie było ją widać, murek przy bidecie symetryczny do kibelkowego, za nim prysznic, czyli tam gdzie teraz umywalka z szafką w literę L. Kabina mogłaby być wtedy półokrągła, nawiązując do owalu wanny i można jeszcze pobawić się z umywalką przy wejściu... :roll: :roll: :roll: :oops: ... no to przywaliłam jeszcze bardziej chaotyczny opis... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rysunku i mnie sie bardziej podoba u Was wersja druga - więcej oddechu w sobie ma.

Natomiast jestem na nie dla dówch umywalek..właściwie to p co Ci dwie - przecież awanturkowałas się ze mną,że nie będziecie jednocześnie korzystac z tej łazienki , to może można sie ograniczyc do jednej...? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sypialnia wersja nr 2, zdecydowanie. :D

 

Mai łazienka Mai bardzo niebiesko ok do istniejących ścianek: czemu pod oknem jest takie przewężenie i ile cm jest wzdłuż okna?

 

A w Waszej strasznie chaotycznie... nie gniewaj się, chciałaś krytycznie... :oops: Nie umiem tego pozmieniać na Twoim rysunku, yo spróbuję wytłumaczyć: Rozumiem, ze kibelek jest tam ze względu na bliskość pionu kanalizacyjnego, to bym go tam zostawiła, na przeciwko dała bidet, po środku między nimi małą, kamienna, szklaną lub stalową umywalkę, tak aby centralnie było ją widać, murek przy bidecie symetryczny do kibelkowego, za nim prysznic, czyli tam gdzie teraz umywalka z szafką w literę L. Kabina mogłaby być wtedy półokrągła, nawiązując do owalu wanny i można jeszcze pobawić się z umywalką przy wejściu... :roll: :roll: :roll: :oops: ... no to przywaliłam jeszcze bardziej chaotyczny opis... :oops:

 

Rysuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sypialnia wersja nr 2, zdecydowanie. :D

 

Mai łazienka Mai bardzo niebiesko ok do istniejących ścianek: czemu pod oknem jest takie przewężenie i ile cm jest wzdłuż okna?

 

A w Waszej strasznie chaotycznie... nie gniewaj się, chciałaś krytycznie... :oops: Nie umiem tego pozmieniać na Twoim rysunku, yo spróbuję wytłumaczyć: Rozumiem, ze kibelek jest tam ze względu na bliskość pionu kanalizacyjnego, to bym go tam zostawiła, na przeciwko dała bidet, po środku między nimi małą, kamienna, szklaną lub stalową umywalkę, tak aby centralnie było ją widać, murek przy bidecie symetryczny do kibelkowego, za nim prysznic, czyli tam gdzie teraz umywalka z szafką w literę L. Kabina mogłaby być wtedy półokrągła, nawiązując do owalu wanny i można jeszcze pobawić się z umywalką przy wejściu... :roll: :roll: :roll: :oops: ... no to przywaliłam jeszcze bardziej chaotyczny opis... :oops:

 

Rysuje

 

czy to jest to o co Ci chodzilo Rasiu?

 

http://images50.fotosik.pl/94/6d805b211d114656med.jpg

http://images46.fotosik.pl/94/bf3f95e4b43ec4a2med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak realne wymiary - ale minusem tego ustawienia dla mnie jest to,że strasznie wąskie wydaje się przejście między wanną a prysznicem i wąskie skręty i do kibelka i do bidetu....

 

Ponawiam pytanie o drugą umywalkę...musi być???

 

I czy wanna koniecznie narożna , a nie na przykład prostokątna , a na ścianie przy wejściu możesz sobie zrobić fornirowaną szafkę z półkami , albo szufladami.Wanna może jakby do niej wchodzić i wtedy masz tam miejsce na szampony i inne buteleczki , które znikają Ci z widoku

Nie wiem czy jeszcze bardziej nie zagmatwałam.. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie wiem czegoz to w lazience mojej chaos panuje. Wywalilam bidet bo nie moglam jej ustawic za chiny ludowe zeby bylo wzglednie dobrze. Wstawie kibelek z baterią bidetką najwyzej.

Co do dwoch umywalek to jednak Dobrosiu juz wiem po co są dwie.

Dzisiaj stwierdzilam, ze ja do malowania przeciez tez wody potrzebuje, a mąz do mycia. To nie tak ze nie korzystamy razem z lazienki, ale moze nie w pelnym zakresie ;)

A dzisiaj odwalilam numer, bo wcisnelam do projektu drugą umywalke dla meza, a nie dalam mu lustra i byla bójka o to jak on sie bedzie golic.

 

W łazience Majki kolory sa wyostrzone na prosbe córki. nie zrobilam bym jej takiej jazdy newer. Chodzi o samo rozplanowanie i ewentuanie gdzie kafle, a gdzie jakas mozaika, albo dekor. Pod oknem wanna by sie zmiescila, ale z kolei byłoby za wąskie przejscie do prysznica, bo nie na pełne drzwi. Pozostaje jeszcze tylko jedno: skoro akwarium nie bedzie we wnece kolo telewizora, to moznaby tą scianke od prysznicza przesunąc w strone kibelków i wtedy wanna pod oknem zmiesci sie jaknajbardziej

Moje wypociny to dopiero chaos. Rasiu, Ty tłumaczysz całkiem zgrabnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak realne wymiary - ale minusem tego ustawienia dla mnie jest to,że strasznie wąskie wydaje się przejście między wanną a prysznicem i wąskie skręty i do kibelka i do bidetu....

przy tym ustawieniu jest faktycznie efekt umywalki do uzyskania, ale przejscie dosc wąskie - 60pare centymetrów i te manewry majtkowe kibel bidet. No i w takim okrągłym prysznicu nie da sie za bardzo zrobic siedziska i jakis przyciasny - a tu dałam nby 90tke

Ponawiam pytanie o drugą umywalkę...musi być???

Dobrze gdyby byla, chyba ze bedzie jeden blat myjąco-malujący to wtedy jedna styknie

I czy wanna koniecznie narożna , a nie na przykład prostokątna , a na ścianie przy wejściu możesz sobie zrobić fornirowaną szafkę z półkami , albo szufladami.Wanna może jakby do niej wchodzić i wtedy masz tam miejsce na szampony i inne buteleczki , które znikają Ci z widoku

Moze byc prostokątna, ale jakos nie do konca tak zaprasza wtedy ta wanna? :roll: w tym ustawieniu (choc ja generalnie jestem fanką prostokątnych)Nie wiem czy jeszcze bardziej nie zagmatwałam.. :roll:

 

Gmatwaj gmatwaj, moze mnie oswieci, bo jak nie to chyba jednak sprzedam ten samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesze taki mix - tym ze dalam wanne prostokątną- ale dojscie znika do toaletki ;(. Przy wannie owalnej/naroznej nie ma tego problemu

 

http://images45.fotosik.pl/94/fc830f22cdc13641med.jpg

 

http://images47.fotosik.pl/94/28d0414830dbf645med.jpg

 

 

http://images42.fotosik.pl/90/88c82fb02d415fe3med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za jakość , ale jestem zmeczona i nie mam siły równo przycinać w paincie

 

 

http://img147.imageshack.us/img147/7018/wersja.jpg

 

Drzwi przesuwne , żeby nie wjeżdżać z nimi do środka. na lewo od wejścia wanna - zachodzi na okno.

Od strony ściany można zrobić jej półkę lub dwie na kosmetyki.

Za nią prysznic - może być wymurowany - wtedy możnaby pokombinowac z siedziskiem .Od wanny może go odzielać przeszklenie.

 

Z prawej strony blat z dwiema nieduzymi umywalkami - lub jedna , a długą.

 

Scianka na tej samej wysokości co prysznicowa - za nia bideto kibelek. Może byc przeszklenie od wysokości blatu do sufitu - będzie wtedy symetrycznie przeszklone po obu stronach.

 

Vis a vis wejścia - na ścianię między prysznicem , al kibelkiem można dac lustro do ziemi.Powiększy przestrzen i będzie fajne na wejscie.

minus - szyby upierdliwe do czyszczenia.

O tej porze nic innego nie wymysle :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sypialnia oczywiście nr 2 - jakoś mniej razi ta wnęka z lampką nocną - ona musi tam być w ogóle?

 

W łazience chaos powoduje rozdzielenie umywalek - szczerze mówiąc się z takim patentem nigdy nie spotkałam :) Szczerze mówiąc to nie kumam dlaczego nie mogą być jak Pan Bóg przykazał koło siebie... I koło tej przy wejściu jest miejsce na drugą i koło tej przy kabinie też (tyle że pod kątem) przecież.

Ale wersja Rasiowa ;) z umywalką między kibelkami jest już lepsza, bo jakby uzasadnia drugą oddzielną umywalkę, która wygląda tak, jakby była do części wc-towej.

Nie wyobrażam sobie zresztą nie mieć bidetu (a córcia ma, tak? :lol:)...

 

Kominek na wizce wygląda fajnie i kuchnia też mi się podoba, i ściana tv też jest dobrze rozmieszczona.

 

 

A ja myślałam że Ty łuków nie lubisz, a wszędzie owalne wanny i półokrągłe brodziki :o :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry, ale taki ponury jak cholera, no nie?

 

Dorcia, ta wneka zostaje, bo ona wychodzi z dostawienia scianki i szkoad zmarnowac powierzchnie, natomiast nie koniecznie bedzie to taka komoda- choc bylaby wskazana przy lozku. Mozliwe ze bedzie to jakas mlecznie przeszklona witryna, albo ze ją zamuruje w ostatecznosci.

Dobra, plebiscyt wygrala sypialnia nr 2. To juz jakis postęp jest.

 

Lazienka Majki przechodzi- moze sie da do niej wanne prostokątną wstawic i kolory subtelniejsze.

 

Duzy pokoj i kuchnia chyba mogą byc.

A co z łazienką w sypialni? Tu jak widac jest najwiekszy problem.

 

 

Przypominam o zbieraniu ofert na rekuperator. Zainteresowane osoby prosze puscic temat dalej :)

Miłego dnia Dziewczynki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...