Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mysiego domu


78mysz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rozumiem, że w łazience jest podłogówka, bo miejsca na grzejnik nie widzę.

Wersja Dobroszki jest najbardziej po Bożemu - ale w stosunku do pierwszej Myszowej wersji to zupełnie nie ta bajka.

Dobroszka zrobiła łazienkę ergonomiczną, rozsądną i poukładaną. Tak powinno być.

 

Mnie tknęło - a może Mysza nie chce po Bożemu ?CO prawda pomysł ze ściankami po obu stronach od wejścia nie jest najlepszy, bo nieźle przytłoczy całe pomieszczenie, ale może Mycha gdzieś chciałaby zaszaleć, a my jej tu takie grzeczne rozwiązania ...co ?

 

 

Szczerze mówiąc wolałabym na to popatrzec od zera : czyli zadam podstawowe pytanie : gdzie jest kanaliza. Bo z tymi kiblami tak jeździmy ...

 

Bo z odlotowej łazienki nr 1 zrobiła nam sie grzeczna łazienka nr 2....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość justyna_m
łazienka przy sypialni. Wanna nie bedzie typowo narozna, tylko owalna zabudowana tak, zeby w rogu była półeczka przedłuzona do parapetu okna.

Nie wiem po co ta lampa w kącie, ale tak jakos została.

 

http://images44.fotosik.pl/94/26ad1e3b5817ade5med.jpg

 

http://images47.fotosik.pl/94/051039a7eef9892dmed.jpg

 

http://images50.fotosik.pl/94/c8ff4265282805c5med.jpg

 

 

 

nawet podoba mi się pomysł z umywalkami w dwóch różnych miejscach :wink: nie jest to standardowe rozwiązanie ale mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doberek :p

 

Mysia ja też dorzucam głos na sypialnie 2, mi się podoba pomysł zabudowania tej wnęki koło łóżka :D

 

a co do łazienki to ja też za wersją Dobrosi bo .........nie umiem sobie wyobrazić rozdzielonych umywalek, i rozdzielając je tracisz miejsce.......

tylko wannę bym dala narożną i może by się jeszcze bidet zmieścił pod oknem, jeżeli go koniecznie chcesz jak bidet będzie po tej stronie to może kibelek zamienić miejscami z kabiną :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dzieczyny,

 

ale Mysia wam dała do myslenia z tymi projektami :wink: i sobie też :wink:

 

szybciutko się zapoznałam z łazienką i nie wiedzę w ogóle rozwiązania dwóch umywalek nie sąsiadujących ze soba, zresztą dla mnie dwie umywalki to nic innego jak więcej sprzątania i czyszczenia :evil:

 

sypialnia wersja 2 :D

 

kurcze ale dobroszka sie zmienia :roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że w łazience jest podłogówka, bo miejsca na grzejnik nie widzę.

Wersja Dobroszki jest najbardziej po Bożemu - ale w stosunku do pierwszej Myszowej wersji to zupełnie nie ta bajka.

Dobroszka zrobiła łazienkę ergonomiczną, rozsądną i poukładaną. Tak powinno być.

 

Mnie tknęło - a może Mysza nie chce po Bożemu ?CO prawda pomysł ze ściankami po obu stronach od wejścia nie jest najlepszy, bo nieźle przytłoczy całe pomieszczenie, ale może Mycha gdzieś chciałaby zaszaleć, a my jej tu takie grzeczne rozwiązania ...co ?

 

 

Szczerze mówiąc wolałabym na to popatrzec od zera : czyli zadam podstawowe pytanie : gdzie jest kanaliza. Bo z tymi kiblami tak jeździmy ...

 

Bo z odlotowej łazienki nr 1 zrobiła nam sie grzeczna łazienka nr 2....

 

no wlasnie ja jakos tak nie chcialam po bozemu. Wymyslilam sobie ze głownym elementem bedzie ciemna sciana na wejsciu (cała w ciemnym kamieniu, albo duzych szarych plytkach -i nie chcialam jej zaslaniac zbytnio. Reszta scian okaflowana na bialo duzym kaflem, ale tylko do wysokosci zabudowy geberitu i nad kaflami jakis pasek ozdobny z czanej matowo-polyskującej mozaiki, albo kamyczków.

Kanaliza jest wszedzie - ponoc kazda z zamonotowanych rur w lazience sie nadaje. A ze zadna rura nie jest tam gdzie byc powinna - bo np rura kanalizacjna do kibelka wyszla w kotłowni :roll: to dlatego kombinuje jak widac poki hydraulik nie zacznie podkuwac.

Najbardziej chcialabym zeby byl jeden blat z jedną umywalką, ale zeby byl długi na conajmniej 180. Chcialabym duzy prysznic- conajmniej 100x100, dwuosobową wanne 170-180, bidetu moge sie pozbyc- jak wstawie baterie do kibelka, ale jak to wszystko sensownie rozplanowac?

Wersja Dobrosi bylaby swietna, tylko wanna prostokątna zachodzi mi na ten blat umwalkowy i ogranicza swobodny dostęp.

W wersji Rasi urzekla mnie ta mala umywaleczka na wejsciu, ale lazienka ciut za wąska do takiego rozwiązania, bo w czesci kiblowej byloby ciasno.

Ojej, jade na budowe, zobacze czy są moje chlopaki. Pozniej jeszcze pomysle o lazience...

 

A w lazience Justysiu bedzie deska koniecznie. Kaloryfer albo ciemny na ciemnej scianie kolo kibelka, albo zwykly plytowy bialy na prawo od drzwi- zaraz za nimi, bo jakby mi przyszlo jeszcze go powiesic gdzies wysoko na scianie to bylby juz wogole chaos totalny mimo minimalistycznej wersji z plytkami. Swoją drogą zawsze chcialam miec fotel w łazience ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość justyna_m

ja miałam problem z łazienką ogromy ... postanowiłam więć wywalić wannę do małej łazienki. Nasza zrobiła się fajna i przestronna a w małej swobodnie wanna się zmieściła.

 

a deski w łazience :roll: :roll: też bym chciała ale jednak chyba za mokro jest ... tym bardziej, że ja mam tylko ściankę szklaną i deszczownicę więc u nas woda będzie się pewnie rozpryskiwała.

 

a jakie drewno planujesz ... czy może te specjalne panele laminowane do łazienek???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry słoneczka nie ma i jaoś tak byle jak więc różyczkę przynoszę

 

 

http://img16.imageshack.us/img16/3709/dzialkaubabci2706200702.jpg

Tak mi dziś wolno net działa, że zanim mi się wyświetliła, to już się przestraszyłam że chcesz nas pozarażać :roll: ;)

 

kurcze mnie tez wolno chodzi :evil: :evil: :evil:

 

jak mam chwilke czasu to nie mogę z niego korzystać w pełni efektywnie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość justyna_m
Jak znam Mysię (i Duszka ;) ) to na pewno prawdziwe drewno. I nie tylko teak się nadaje podobno do łazienek :p

 

kiedyś, kiedyś ludziska mieli tylko dechy w domach i to surowe bez lakieru i było ok.....

 

u nas kosztowo na drewno chyba nie wyrobimy

 

przyszła mi wycena hydrauliki i ogrzewania podłłogowego

 

15tyś bez robocizny i bez pieca (piec już mamy ale też musieliśmy 12tyś już wywalić) :roll: :roll: :roll: a gdzie jeszcze do podłóg :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam Mysię (i Duszka ;) ) to na pewno prawdziwe drewno. I nie tylko teak się nadaje podobno do łazienek :p

 

kiedyś, kiedyś ludziska mieli tylko dechy w domach i to surowe bez lakieru i było ok.....

 

u nas kosztowo na drewno chyba nie wyrobimy

 

przyszła mi wycena hydrauliki i ogrzewania podłłogowego

 

15tyś bez robocizny i bez pieca (piec już mamy ale też musieliśmy 12tyś już wywalić) :roll: :roll: :roll: a gdzie jeszcze do podłóg :roll:

No jak się szaleje z furami... :lol:

Justyś będziesz miała taki śliczny domek i go zepsujesz... Będziesz żałować położenia tych paneli, nie lepiej poczekać parę miesięcy i dać drewno? Dzieci nie płaczą, nie? ;)

Zresztą ile kosztują panele? No bo chyba muszą być drewniane, bo laminat to straszny plastik - owszem teraz ładnie wyglądają, ale stukają w niebogłosy i koty się straszne robią od tego elektryzowania... Może się okazać że prąd zaoszczędzony przez 20 lat na ich odkurzanie codziennie może Ci zwrócić koszty drewna :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość justyna_m
Jak znam Mysię (i Duszka ;) ) to na pewno prawdziwe drewno. I nie tylko teak się nadaje podobno do łazienek :p

 

kiedyś, kiedyś ludziska mieli tylko dechy w domach i to surowe bez lakieru i było ok.....

 

u nas kosztowo na drewno chyba nie wyrobimy

 

przyszła mi wycena hydrauliki i ogrzewania podłłogowego

 

15tyś bez robocizny i bez pieca (piec już mamy ale też musieliśmy 12tyś już wywalić) :roll: :roll: :roll: a gdzie jeszcze do podłóg :roll:

No jak się szaleje z furami... :lol:

Justyś będziesz miała taki śliczny domek i go zepsujesz... Będziesz żałować położenia tych paneli, nie lepiej poczekać parę miesięcy i dać drewno? Dzieci nie płaczą, nie? ;)

Zresztą ile kosztują panele? No bo chyba muszą być drewniane, bo laminat to straszny plastik - owszem teraz ładnie wyglądają, ale stukają w niebogłosy i koty się straszne robią od tego elektryzowania... Może się okazać że prąd zaoszczędzony przez 20 lat na ich odkurzanie codziennie może Ci zwrócić koszty drewna :lol:

 

 

ale drewna nie położe na podłogówkę ... wszyscy odradzają. Pytalismy wielu fachowców i niestety na podłogówkę kafle albo laminat. A poza tym mój mąż jest nastawiony anty na drewno ponieważ trzeba niestety cyklinować i się niszczy ... i chyba go nie przekonam. W ogóle nie chce o tym ze mną dyskutować. :roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... drewno można dać na podłogówkę... tu jest dużo na ten temat... są osobne wątki o tym...

 

......a co do lamiantu - to ja tez będe miała laminat... na pewno na strychu i w garderobie... w sypialniach wolałabym uniknąć, ale nie wiem czy się uda... właśnie ze względów finansowych.

 

Bo może się okazać, że wybór będzie taki, że będę miała kole 120 zł na m2 na podłogę... i co? i wolę bardzo dobry laminat niż byle jaki barlinek... bo dopiero za Barlinka by Duch przegarbował skórę :) a laminat za lat 7 przy następnym remoncie się zdejmuje... i robi cudo parkiecik... :)

 

nooo bo jeśli laminat pozwoli mi się wprowadzić w tym roku a parkiet nie... to wolę póki co laminat :)

 

Ale wciąż gram w totka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images47.fotosik.pl/94/bafec706dc5b8191med.jpg

 

Myszko pomysł z kominkiem jest super ale mam jedną uwagę, wydaje mi się że za mała jest tam powierzchnia a ten kominek na twoich wizualizacjach jest za bardzo masywny. A gdybyś spróbowała troszeczkę tą belkę na gurze zmniejszyć i żeby było wrażenie że ta belka leży na wkładzie kominkowym .

O coś takiego mi chodzi :roll:

http://img18.imageshack.us/img18/4008/kominek.jpg

 

A i jeszcze jedno mam pytanie , czy u ciebie nie ma w planach spiżarki? Przynajmniej nie zauważyłam wejścia do niej na wizualizacjach :-?

http://images37.fotosik.pl/89/d42ff10180c27870med.jpg

 

http://images45.fotosik.pl/94/9d6675320e85b5d3med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałam żeby przejściowo dać laminat na poddasze, ale

a. rozwiązania tymczasowe przeważnie zostają na stałe

b. laminat ma 7mm, a parkiet 15mm jak na podłogówce

 

I OCZYWIŚCIE że można dawać parkiet na podłogówkę!!! Teraz już prawie każde drewno, byleby nie grubsze niż 15mm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...