Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mysiego domu


78mysz

Recommended Posts

Dobroszka to teraz puscilas pare ze my sie znamy? :x Ja dopiero dzis zatrybilam jak szukalam we wzcesnych postach Natalki9 wpisow o wielksoc garderoby :)

Ladny domek wybralas-przygladalam sie mu swego czasu ale maz sie uparl ze musi byc wykorzystane poddasze skoro tyle kasy wladujemy w dach.Ta przystan jest bardzo podobna do komfortowego z mgprojekt (pewnie widzialas)

Mi bardzo podobaja sie duze przeszklenia a komfortowy wlasnie takie ma.U siebie tez nawalilam tych okien (w samym salonie dwa bycze :jedno 360 a drugie 230) Plus przeszklony wykusz i reszta "oczu" Teraz po nocach mi sie zni ze tego domu za cholere nie ogrzeje albo bede co godzine latac do pieca i dokladac :lol:

Mozesz napisac jak wy macie rozwiazana sprawe komina do kominka i czy tam tez bedzie wentylacja?-jezeli tak to co z wyczystka?

 

Myszko Twoja Stefania tez fajniusienka (jakos wczesniej jej nie widzialam a myslalam ze znam juz wszystkie projekty hehehe) ale obecny bardziej mi sie podoba (moze dlatego ze parteroweczka :wink: ) Ja bardzo chcialam miec dwa pokoje na dole i bryle choc po czesci zblizona do domku parterowego :D

Jesli chodzi o sypialnie to na poczatku miala byc wlasnie tam na peitrze w tym pokoju z lukarna balkonowa.Od kilku tyg jakos nam sie odwidzialo latanie po schodach i sypialnia raczej bedzie na dole ( obok gabinetu) a ten pokoj na poddaszu zrobimy jako pokoj zabaw dla chlopakow (zanim dom wykoncze oni juz beda potrzebowac pokoju schadzek :roll: )

Chcialam wydzielic garderobe o szerokosci 160 cm na "plecach" sypialni i przez nia wchodziloby sie do lazienki ktora zostala by zmniejszona do jakis 4 m (moze to malo) z czesci obecnej lazienki zrobilabym taka mini pralnie ( bylaby tam pralka i zlew roboczy) Nie wiem tylko czy rzeczywiscie jest to dobry pomysl bo oba te pomieszczenia (lazienka i pralnai) robia sie bardzo male .Moze tylko przesune okno w sypialni aby miec mozliwosc kiedys zrobienia tam scianki tworzac garderobe a lazienke zostawie w spokoju :roll: (zwlaszcza ze jak pisalam maz nie zaplonal entuzjazmem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Myszko tylko ze przy takim rozwiazaniu (grupujac przewod dymowy i wentylacyjne ) wyczystka musi byc z tylu komina .Mam ciagle zagwozdke jak ja zaslonic gdybym dala wklad na przestrzal (gdy bedzie jednostronny z tylu od strony kuchni walne jakas fototapete na cala sciane lub obloze go fajnym kamieniem a drewnem przykryje wyczystke)

Jesli przewod dymowy zrobisz nie murowany tylko jakis systemowy wtedy wklad musisz podlaczyc nie z boku ale przodu komina bo nie mialabys dostepu do wyczystki (zaslanialalyby ja wentylacje) Przynajmniej ja sobie tak to wyobrazam bo nie widzialam w systemach wyczystki ktora bylaby pod katem 90 st w stosunku do otworu gdzie podlaczasz kominek :) ( zawsze jest to an przestszal)

Najprosciej byloby wymurowac tylko komin dymowy ale nie chce stawiac trzeciego komina (koszty) no i architekt doradza ze wentylacja na srodku tych duzych pomieszczen bardziej zda egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to tottotototto Rasiulka. Maszli jakieś info o tym? Albo o takim czymes?

 

Myszko, tottotototto jest zamontowane u mojej sąsiadki wioskę dalej 8), zakochałam się i poprosiłam o zgodę na sfotografowanie i wkleiłam do dzienniczka... wiem, że ramy robił jej ślusarz... możemy się przejechać do niej razem i oblukać dokładnie... :roll: :D

 

http://img21.imageshack.us/img21/8194/okienniceimg9011.jpg

 

ale serio ze serio? Łał. To jest fantastyczne i wcale nie takie trudne do zrobienia. Faktycznie rama stalowa, albo aluminiowa i ponaklejane listewki. Wygląda własnie tak jak chcę

ja też bym takie chciała mieć na tarasie :D

dziewczynki jak będziecie się do tego przymierzać to dajcie mi znać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kakusek no bo w natalkowym watku to się tylko mijałyśmy , bo ja dość szybko odpadłam.

Jeszcze nie rozwiązałam w 100 % tego kominka , więc póki co nie pomogę :oops: Muszę jeszcze podumać nad tą wyczystką :roll:

 

 

Myszka a propos kominka to ze wstępnych konsultacji wychodzi na to , że zdun jest porównywalny cenowo albo i ciut droższy od wkładu.

Także zostajemy chyba przy tym Sparthermie

 

A co do projektów domów , to Natalia nie była jedynym projektem z poddaszem użytkowym , w stronę którego zbłądzilam :oops: Było tego więcej.

Ale finał wciąż ten sam - parterowiec - uff :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluszku, damy znać jak juz cos bedzie wiadomo.

Dobrosiu ciesze się, ze znaleźliscie więcej argumentów za reku :)

Kakusku wkleje tu Twoją natalke, bo ciagle jej szukam.

http://www.tooba.pl/i/p/6/4237,rz2718.jpg

 

http://www.tooba.pl/i/p/6/4237,rz2720.jpg

Kakusku, nie rozumiem jednego tak na szybko. Przeciez przewód wentylacyjny to moze sobie leciec najpierw do góry, a potem lekko skręcic i wpasc do komina, a całą sciane kominka obudowujesz juz w momencie posadawiania kominka. Doprowadzenie powietrza idzie zas z reguły dołem w podłodze.

Doczytam pozniej. Teraz lece do przedszkola. Kurna nici z gazowni, mąz nie zostawił upoważnienia. Trudno.

A co myslicie o piecach na ekogroszek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz siedzę i się głowię nad tą wyczystką :-? wściec się można

ej spokojnie. Nie ma problemów nie do rozwiązania. Cichutko

 

Taaaaa , podobno.Ale zazwyczaj dzieje sie to kosztem czegoś :-?

Drugi dzień z migreną mam , idę wziąć procha bo zejdę :-?

A tak jak patrzę na swoje plany , to wyczystkę mogę dac albo pod kominkiem , albo z boku ewentualnie.

Tył mam cały zajęty przez zabudowę kuchenną :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się jeszcze ta seria Boscha podoba - ładne zgrabne, małe

Linia Kompakt BOSCH

 

i świeci na czerwono

 

http://www.bosch-agd.pl/Files/Bosch/Pl/pl/ProductFiles/ProductImages/BigImages/MCSA038475_HBC86P763_def.jpg

 

a tutaj więcej produktów

 

http://www.bosch-agd.pl/?29=10&26=23699

Mmmmm jummy :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas będzie osobno piekarnik i osobno mikro .

 

Na dokładkę znalazłam piekarnik z funkcją Twin Convection - możesz w jednym piekarniku zrobić dwie strefy pieczenia - w jednej piec ciasto , w drugiej np mięso i ustawiasz dla każdej strefy osobno temperaturę i zapachy się nie mieszają. Samsung coś takiego ma.No i sie nad tym zastanawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysia ty chyba piszesz o rurze doprowadzajacej powietrze do kominka z zewnatrz i o tej laczacej sam wklad kominkowy z glownym kominem?

Mi chodzi o otwor przez ktory kominiarz dostanie sie ze swoim sprzetem aby wyczyscic komin od srodka z sadzy.

dobroszkano wlasnie zawsze cos za cos.Jezeli nie masz ksztaltek wentylacyjnych zaraz obok komina to rzeczywiscie z boku mozesz sobie czyscic komin .Jezeli zas masz tam wentylacje to sie nie dostaniejsz bo z jednej beda ksztaltki a z drugiej strony doczepiony sam wklad (pisze o kominie systemowym i wkladzie podpietym z BOKU komina)

Ja tylko taka sytuacje rozwazam bo nie chce miec bardzo grubej tej sciany wiec wklad kominkowy bedzie sie "zlewal" z gruboscia komina faktycznego.Gdybym go doczepila z przodu grubosc bylaby okolo metra a to dla mnie nie do przyjecia :wink:

Z tylu wyczystka nie ejst taka zla a jak zabudujesz to meblami kuchennymi to moze w jakies dolnej szafce zrobisz dojscie i bedzie po sprawie?Kominiarz przychodzi raz na czas to wtedy wyciagniesz stamtad wszystkie patelnie :wink:

Jest jeszcze rzeczywiscie mozliwosc czyscic komin bezposrednio przez wklad kominkowy ale wolalabym robic to "zwyczajnie" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas będzie osobno piekarnik i osobno mikro .

 

Na dokładkę znalazłam piekarnik z funkcją Twin Convection - możesz w jednym piekarniku zrobić dwie strefy pieczenia - w jednej piec ciasto , w drugiej np mięso i ustawiasz dla każdej strefy osobno temperaturę i zapachy się nie mieszają. Samsung coś takiego ma.No i sie nad tym zastanawiam :)

No wiem, bombardują mnie reklamą tego codziennie jak jadę do pracy ;)

Ale ja tam znowu taką kucharką nie jestem, żeby piec dwie rzeczy na raz :oops:

Jednak mikro i piekarnik w jednym to już chyba zbyt duża kompaktowość, nawet jak dla mnie... Ale te Bosche takie piękne że chyba się przeproszę z tą koncepcją, no słowo daję :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...