Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mysiego domu


78mysz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Myszko super domek bedzie a z szara dachoweczka to juz wogole miodo.

U mnie wczoraj wyszlo jakies jajo i koniec dachu jest prawie 50 cm nad gorna krawedzia okna wiec moj domek nie ebdzie mial takich fajnych proporcji :( Nie wiem czemu tak sie stalo ale bede musiala to przyjac na klate bo nic chyba juz teraz nie wymysle :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszko super domek bedzie a z szara dachoweczka to juz wogole miodo.

U mnie wczoraj wyszlo jakies jajo i koniec dachu jest prawie 50 cm nad gorna krawedzia okna wiec moj domek nie ebdzie mial takich fajnych proporcji :( Nie wiem czemu tak sie stalo ale bede musiala to przyjac na klate bo nic chyba juz teraz nie wymysle :oops:

keee ? A może się coś jednak da .. a jak jest w projekcie ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszko super domek bedzie a z szara dachoweczka to juz wogole miodo.

U mnie wczoraj wyszlo jakies jajo i koniec dachu jest prawie 50 cm nad gorna krawedzia okna wiec moj domek nie ebdzie mial takich fajnych proporcji :( Nie wiem czemu tak sie stalo ale bede musiala to przyjac na klate bo nic chyba juz teraz nie wymysle :oops:

 

Ty się tak łatwo nie poddawaj Kochana. Mówisz o jakim koncu dachu? o więźbie? Na to idzie deska czołowa i orynnowanie, można trochę sterować wysokością dzieki temu. U mnie projektant spier.... dach bo go na słupy nie ponaciągał. I kto to musiał robic? Pan Krzyś. A pan Krzys to majter pierwsza klasa. No ale deski niestety nie uległy wydłużeniu :( . Podibitkę zrobię murowaną to ją trochę obiciagnie w dół.

A wczoraj na budowie wyszło nowe jajo. Przyjechalam i usiadłam jak sie okazało ze na moim otwartym suficie w duzym pokoju wyrosła drewniana blizej nie zidentyfikowana konstrukcja podpierajca dach. Ja tego arch zatłuke głową o sciane i jego panią ole. niech sie lepiej zajmie juz tymi swoimi pazurami a nie projektami, bo zielonego pojęcia o niczym nie ma. Rany boskie czeka mnie przeróbka :roll: albo... zawałka dachu

 

Miłego dnia

jade na budowę popatrzec spokojnie bez dziecka mojego kochanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neferka tak jest wlasnie w projekcie.Rysowalam projekt indywidualny skupilam sie na wnetzrach i nie zauwazylam tego na elewacji.narysowane byly bonie i jakos nie widac bylo tej wysokosci.Jak przegladam teraz inne domki to widze ze ta odleglosc jest przewaznie okolo 30 cm .Wogole nie mam pojecia czemu ten dach uciekl tak wysoko (moze dam jest zbyt rozlozysty?) Mozna by wydluzac dalej krokwie ale wtedy okap robi sie jeszcze szerszy a juz ma 100 cm i nie chce robic z domu grzyba.Druga ewentualnosc to "wyrzucenie" pustaka ze scianki kolankowej ( jest wlasnie na jednego pustaka) ale wtedy pokoje na poddaszu zrobia sie mniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neferka tak jest wlasnie w projekcie.Ja jeszcze nie zaczelam budowy-dopiero zlozylam papiery o pozwolenie.Rysowalam projekt indywidualny skupilam sie na wnetzrach i nie zauwazylam tego an elewacji.narysowane byly bonie i jakos nie widac bylo tej wysokosci.Jak przegladam teraz inne domki to widze ze ta odleglosc jest przewaznie okolo 30 cm .Wogole nie mam pojecia czemu ten dach uciekl tak wysoko (moze dam jest zbyt rozlozysty?) Mozna by wydluzac dalej krokwie ale wtedy okap robi sie jeszcze szerszy a juz ma 100 cm i nie chce robic z domu grzyba.Druga ewentualnosc to "wyrzucenie" pustaka ze scianki kolankowej ( jest wlasnie na jednego pustaka) ale wtedy pokoje na poddaszu zrobia sie mniejsze.Architekt na razie sie nie wypowiedzial ale czuje ze nie za bardzo da sie to zniwelowac zlaszcza ze chyba wszystko ma juz poobliczane :oops:

Kakusku u mnie napewno jest wyzej niz 30 cm nad oknami, pojade i zmierze. Pamiętaj dobra ekipa ci poprzerabia na budowie więźbe, zeby bylo dobrze. Wiesz jak by wyglądał moj dach? Lepiej nie pytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszkojakbys pamietala to bylabym wdzieczna :D Wydaje mi sie ze tak w granicach 30-40 cm jest to jeszcze do przyjecia.Co prawda nie planowalam bonii wokol okine ale od biedy jeszcze moge walnac tam 15 cm opaski i to lekko zatuszowac ale 50 cm to juz naprawde bedzie duzo :( Druga noc nie spalam bo jestem zla w sumie na siebie ze tego nie dopilnowalam .Na poczatku bylo 37 ale pozniej kazalam podniesc poddasze cos tam jeszcze i moze dlatego wszystko tak ucieklo?

Nie mam jeszcze ekipy do dachu wiec nie wiem czy beda dobrzy :wink: a tak na zdrowy rozum to wydaje mi sie ze oni jedynie moga to regulowac dlugoscia krokwi (wydluzeniem) a to juz u mnie odpada bo okap w tej chwili ma 100 cm.Nie chce miec domu grzyba-giganta :lol:

Juz nawet myslalm zeby podniesc okna do wysokosci 240 cm ( w ten sposob zyskalam kolejne 10 cm bo obecnie mam je na wysokosci 230 cm) ale kurcze znow powieksza mi sie przeszklenia ( pamietasz moje bole po wycenie :wink: ) a po drugie przy tych moich szerokich przeszkleniach znow moge miec problemy z dobraniem dobrych okien ( chodzi tez o cene)

Chyba najbardziej to jestem wkurzona na siebie ze tego WCZESNIEJ nie zauwazylam :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nefcia ja to sobie mierzylam juz do tych wszystkich obrobek :(

 

Rzeczywiscie skoro miala byc otwarta antresola to delikatnie mowiac pojechal po bandzie.Moze da sie to jakos poprzerabiac bo rozbiurki dachu sobie nie wyobrazam :roll: A mialo byc tak pieknie co?Echhhh lece do pracy to troche oderwe sie od tego wszystkiego :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszkojakbys pamietala to bylabym wdzieczna :D Wydaje mi sie ze tak w granicach 30-40 cm jest to jeszcze do przyjecia.Co prawda nie planowalam bonii wokol okine ale od biedy jeszcze moge walnac tam 15 cm opaski i to lekko zatuszowac ale 50 cm to juz naprawde bedzie duzo :( Druga noc nie spalam bo jestem zla w sumie na siebie ze tego nie dopilnowalam .Na poczatku bylo 37 ale pozniej kazalam podniesc poddasze cos tam jeszcze i moze dlatego wszystko tak ucieklo?

Nie mam jeszcze ekipy do dachu wiec nie wiem czy beda dobrzy :wink: a tak na zdrowy rozum to wydaje mi sie ze oni jedynie moga to regulowac dlugoscia krokwi (wydluzeniem) a to juz u mnie odpada bo okap w tej chwili ma 100 cm.Nie chce miec domu grzyba-giganta :lol:

Juz nawet myslalm zeby podniesc okna do wysokosci 240 cm ( w ten sposob zyskalam kolejne 10 cm bo obecnie mam je na wysokosci 230 cm) ale kurcze znow powieksza mi sie przeszklenia ( pamietasz moje bole po wycenie :wink: ) a po drugie przy tych moich szerokich przeszkleniach znow moge miec problemy z dobraniem dobrych okien ( chodzi tez o cene)

Czekam jeszcze na odzew architekta ale skoro wszystko jest juz policzone i poobliczane to watpie ze uda sie cos z tym fantem zrobic :(

Chyba najbardziej to jestem wkurzona na siebie ze tego WCZESNIEJ nie zauwazylam :evil:

Kakusku, nie zmierzyłam. :oops: Jak juz jade na budowe z rodziną to jest to czas całkowicie bezproduktywny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neferka tak jest wlasnie w projekcie.Ja jeszcze nie zaczelam budowy-dopiero zlozylam papiery o pozwolenie.Rysowalam projekt indywidualny skupilam sie na wnetzrach i nie zauwazylam tego an elewacji.narysowane byly bonie i jakos nie widac bylo tej wysokosci.Jak przegladam teraz inne domki to widze ze ta odleglosc jest przewaznie okolo 30 cm .Wogole nie mam pojecia czemu ten dach uciekl tak wysoko (moze dam jest zbyt rozlozysty?) Mozna by wydluzac dalej krokwie ale wtedy okap robi sie jeszcze szerszy a juz ma 100 cm i nie chce robic z domu grzyba.Druga ewentualnosc to "wyrzucenie" pustaka ze scianki kolankowej ( jest wlasnie na jednego pustaka) ale wtedy pokoje na poddaszu zrobia sie mniejsze.Architekt na razie sie nie wypowiedzial ale czuje ze nie za bardzo da sie to zniwelowac zlaszcza ze chyba wszystko ma juz poobliczane :oops:

 

Inwestorowi się nie podoba to architekt ma zmienić. Policzone ma . To policzy jeszcze raz. Kuźwa co za ludzie....A jak nie on to ekipa se policzy.

Moje zestawienie więdźby w projekcie było chyba od innego domu :) A jak przyjechała na budowę to chłopaki odesłali i zamówili taka jak trzeba. Żeby się kupy trzymało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszka trudno-moze nastepnym razem :wink:

Neferka niby tak ale ja wczesniej mialam przyslana elewacje i powiedzialam OK bo nie zauwazylam po prostu tego "bledu" i w sumie gosc zaczal liczyc po moim przytaknieciu :oops:

Jutro dzwonie do niego (okna juz chyba zostawie w spokoju) bo dzisiaj zobaczylam ze w zestawieniu w wierzbie jest jakis HEB140 a na poczatku mowilam ze nie chce miec nic innego oprocz drzewa na dachu :D Niech mi argumentuje czy musi tam byc to stalowe COS czy mozna zastapic to drzewem a wtedy niech przelicza :lol:

Myszka a Ty bedziesz deskowac swoj daszek?Pewnie do tego tez trzeba jakies przeliczenia ( ja na razie mam folie ale moze deskowanie byloby lepsze :roll: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszko i jeszcze mam jedno pytanko.Czy jak wycenialas okna to czy cos mowili na temat wysokosci?Chodzi mi o to czy takie balkony na 240 cm mieszcza sie w cennikach jako standard czy moze sa juz doplaty przy takich wysokosciach?No i czy te okna sa nadal "stabilne" i nie beda sie wypatrzac czy moze trzeba stosowac jakies specjalne rozwiazania ze wzgledu na wielkosc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek dnia proszę u2, jeszcze z czasów "reality bites". Pamiętacie ten film? Ja juz nie bardzo..., ale grał tam jakiś przystojny młokos i WWWiiwiwiwiwiwwinona R.

 

 

Kakusku z plastikami trudno bywa. Zależy od firmy jak mocny ma profil. Ja mam okna 2400 wysokie i jeszcze z trudem, ale się dało je takie zrobić, tylko na profilu 7-komorowym, grubszym niż 5tka. Jesli nie chcesz sie pchac w siedmiokomorówki to mozna rozważyc tzw okno nad oknem, np: 30, albo nawet 40 cm na wysokość fix a dokładnie pod nim właściwe okno w wymiarach juz 2100. Tworzy to taki szpros na który osobiście byłabym się w stanie zgodzic. Tak więc albo to albo grubszy profil.

Generalnie ceny okien zalezą od ilości metrów szyby na okno i ramy. Cięzko mowic o standardach i choc jakies tam są, to mało kto jedzie do sklepu po gotowe okno. Szukaj okien 3 szybowych z ciepłymi poszerzanymi profilami. Cos znajdziesz, tylko trzeba czasu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...