Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mysiego domu


78mysz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

szara raczy ta kiczeńka :D Też wczoraj rozmawialiśmy o kuchni. U nas nie będzie ani jednej szafli wiszącej. Zobaczymy, co nam zaproponuje pani archi, która nawet - mimo 2 maja - sprawiała rozsądne wrażenie :wink:

Na kawałek ściany planuję dla ożywienia fornir dębowy i kawałek deski na sufit w jadalni. Moze nie będzie tak strasznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szara raczy ta kiczeńka :D Też wczoraj rozmawialiśmy o kuchni. U nas nie będzie ani jednej szafli wiszącej. Zobaczymy, co nam zaproponuje pani archi, która nawet - mimo 2 maja - sprawiała rozsądne wrażenie :wink:

Na kawałek ściany planuję dla ożywienia fornir dębowy i kawałek deski na sufit w jadalni. Moze nie będzie tak strasznie ;)

 

jakby co, na czarnym dobrze wygląda czerwone. A czerwone miewa związek z kuchnią :wink: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szara raczy ta kiczeńka :D Też wczoraj rozmawialiśmy o kuchni. U nas nie będzie ani jednej szafli wiszącej. Zobaczymy, co nam zaproponuje pani archi, która nawet - mimo 2 maja - sprawiała rozsądne wrażenie :wink:

Na kawałek ściany planuję dla ożywienia fornir dębowy i kawałek deski na sufit w jadalni. Moze nie będzie tak strasznie ;)

 

jakby co, na czarnym dobrze wygląda czerwone. A czerwone miewa związek z kuchnią :wink: 8)

jakby co to ja wole zielone :), ale męza to byś przekonał do czerwonego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szara raczy ta kiczeńka :D Też wczoraj rozmawialiśmy o kuchni. U nas nie będzie ani jednej szafli wiszącej. Zobaczymy, co nam zaproponuje pani archi, która nawet - mimo 2 maja - sprawiała rozsądne wrażenie :wink:

Na kawałek ściany planuję dla ożywienia fornir dębowy i kawałek deski na sufit w jadalni. Moze nie będzie tak strasznie ;)

 

jakby co, na czarnym dobrze wygląda czerwone. A czerwone miewa związek z kuchnią :wink: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszko i bardzo dobry pomysl z ta wneka na drewno zakrywajaca wyczystke.Mozna ja rowniez przykryc jakim "uchylnym" drewnem.

Ja tylko nie rozumiem jak ona znajdzie sie od strony kuchni skoro kominkek bedzie podlaczony z boku komina :roll: Mi sie ciagle wydawalo ze wyczystka w systemowych jest po przeciwnej stronie podlaczenia :)

A wizualki i kominka i kuchi fajne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge rzucic cos innego na pożarcie:

jadalnia obita płytami osb

http://images50.fotosik.pl/115/573524ed103a1a8fmed.jpg

 

schody do otwartego dachu:

http://images40.fotosik.pl/111/c2e7a017ab417c2cmed.jpg

 

Perę dni mnie nie było a tu takie postępy :p Domek zaczyna nabierać kształtów, gratuluje :D

To pewnie niebawem trzeba będzie zamawiać okienka i dachówkę, zazdroszczę :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schaemat komina Schiedla:

http://artbud.pl/_var/gfx/9b408f398aec24fc2d626ca152f4880e.jpg

Ja widać podłączenia, odprowadzenie skroplin i wyczystka są na tej samej ścianie. W związku z tym faktem wystarczy wkład kominkowy odsunąc od komina na 40-50 cm i obudować, a powstalą wnękę obłożyc jakims materiałem- np blachą aluminiową albo drewnem, napchać tam drewna i juz wyczystka schowana. :D Ze ja wcześniej na to nie wpadłam, glupiutka.

Dzisiaj chlopaki zdejmują resztę szalunków, stemple, domurowują scianki na górze, moze zrobią jaskółke na więźbie, rozbierają za mały komin. Jutro, albo pojutrze zakładają nowy, lepszy komin. Pozostaje jeszcze sprawa koszmarnej belki zwisającej nad moim sralonem, ale to niech sie wypowie kierbud i moze uda mi się dodzwonic do architekta w koncu.

:evil:

Pozdrawiam serdecznie, oby jeszcze nie padało pare dni. Oby nie padało. Za trzy dni wchodzi dekarz!oby nie padało. Jak znam życie to pewnie będzie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie byle nie krakac :D Myszko na schemacie rzeczywiscie wyglada to tak ze wszystko jest po jednej stronie ale ja widzialam na fotkach u inwestorow ze podlaczali inaczej :samo wpiecie do wkladu bylo po przecienwej stronie niz wyczystka.Mozliwe ze te pustaki (wkladki mozna obracac) Np mario31 tak wlasnie ma.Ona wyczystke tez zamaskowala wneka na drzewo z tym ze ta wneka nie jest u niej na froncie kominka tylko z boku.Wg mnie to nawet lepiej wyglada bo siedzac na kanapie widzisz sam wklad (drzewo widac tylko z boku kominka)

Nie mowie ze twoje rozwiazanie jest zle czy brzydkie ale mozesz sobie jeszcze zobaczyc inna wersje i ocenic :wink:

A belka jest taka tragiczna?Niektorzy to chyba specjalnie zostawiaja takie nieosloniete belki robiac klimat w salonie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postępy, postępy. Super!

Ja też nie chcę deszczu bo u mnie w środę będą wylewać fundamenty.

W zasadzie to może w nocy popadać.

A z architektem to współczuję i już się boję jakie u mnie wyjdą kwiatki. Na razie okazało się że na mapach zwęził nam działkę ale dla odmiany dołożył nam na szerokości. Poza tym zamiast równać do bliższej linii działki czyli do tyłu bo na tyłach działki mamy mieć dom to on równał do frontu. Także początek też zapowiada się u mnie nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam zaraz pokaże jak wygląda belka, bo i Rasia się o nią też pytała:

http://images48.fotosik.pl/117/a5b46e4c59b417b5med.jpg

moja szubienica

ło dżisas, ale kostrukcja szokująca :evil: :o :o :o

 

Co z tym teraz zrobić? Chyba zdecyduje się montaż stropu po całości salonu, bay bay sufit do nieba, witaj płaski suficie, żegnaj antresolo :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

nie da się czegoś wymyślić, aby jednak zostawić pustkę nad salonem ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...