Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mysiego domu


78mysz

Recommended Posts

Myszka ale Ty zaiwaniasz :o Ja wylalam fundamenty i stoje bo nie wiem co polozyc na izloacje pozioma :roll: Ty kladlas folie czy pape ?Sklaniam sie barzdiej ku papie na lepiku ale nie wiem czy wtedy jak poloze to samo na chudziaku nie bede miec problemow z podlogowka (nie bedzie jechalo smrodkiem czy cos) Napisz jak Ty u siebie to robilas :)

Kakusku, u mnie chlopaki zrobili po swojemu, a ja cały czas byłam swięcie przekonana, ze jest folia pod chudziakiem. Trudno darmo.

Na Twoim miejscu dałabym pod chudziak folie, a na chudziak pape zgrzewaną termicznie jeszcze przed wszystkimi instalacjami. Wszystkie rury i rureczki wychodzące z ziemi zalepiłabym dokładnie takimi kołnierzami specjalnymi lub masę izolującą. Dopiero na papę na chudziaku jeszcze raz folia porządnie wywinięta na ściany powyzej podłogi na gotowo i styropian - im więcej tym lepiej. Tu nie ma co żałowac. 15 minimum-20 optimum. Oczywiscie mówią ze wystarczy 5 ale ja nie wierzę. znaczy wystarczy, bo warunki techniczne..... ale szkoda ciepła z chałupy wypędzać na mróz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mysza, powiedz mi, czy jak mam podmokły teren, to lepiej pod chudziaka dać folię ? :roll: Pytałam dzisiaj pana M, czy dają folię, więc powiedział, że zazwyczaj nie dają, ale jeśli będę chciała, to dadzą. Więc chyba się na nią zdecyduję :roll:

No to sie decyduj. Mi tez mowil ze da a nie dał. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszko czyli Ty dawalas pape termozgrzewalna na chudziak?Rozumeim ze nie balas sie tego ze moze sie to troche "nagrzewac" od podlogowki.

Dzieki za rade odnosnie folii POD chudziak-wogole o tym nie myslalalam.Ja mam grunt niby przepuszczalny (zwir) ale z drugiej strony jest to chyba stare rzeczyssko wiec moze i pod chudziak walne jakas zwykla folie budowlana.Czy ja sie tez wywija do gory na sciane fundamentu czy przycina rowno?

Prosze powiedz jeszcze czym smarowalas pod papa(jesli to robilas) tam gdzie jest sciana domu?Czy wogole mozna wysmarowac sciane "z gory" np disprobitem Tytana jezeli bedzie sie kladlo pape termozgrzewalna? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszko czyli Ty dawalas pape termozgrzewalna na chudziak?Rozumeim ze nie balas sie tego ze moze sie to troche "nagrzewac" od podlogowki.

Dzieki za rade odnosnie folii POD chudziak-wogole o tym nie myslalalam.Ja mam grunt niby przepuszczalny (zwir) ale z drugiej strony jest to chyba stare rzeczyssko wiec moze i pod chudziak walne jakas zwykla folie budowlana.Czy ja sie tez wywija do gory na sciane fundamentu czy przycina rowno?

Prosze powiedz jeszcze czym smarowalas pod papa(jesli to robilas) tam gdzie jest sciana domu?Czy wogole mozna wysmarowac sciane "z gory" np disprobitem Tytana jezeli bedzie sie kladlo pape termozgrzewalna? :roll:

 

Kakusku, ja nie dawlalam termo zgrzewalnej papy, poniewaz mam juz rozłożone instalacje. Folia pod chudziakiem ma utrudniac podsiąkanie wody w góre. Jesli teren przepuszczalny to jest to zabezpieczenie na wyrost trochę, ale lepiej jak jest niz jak go nie ma. Folię można wywinąc do góry na scianę.

Ściany układać na papie na lepiku, dokładnie przesmarowując odczyszczone podłoże. Na chudziaku układac papę zgrzewaną, na to folię min. 0.2 i dopiero na to idzie styropian a na wierzch ekran i podłogówka. Czego sie boisz o papę? przecież w rurkach podlogowych jest niska temperatura czynnika. Nic się z papą nie stanie.

Co do obkładania ściany papą to powinno się ją układac na ścianie (w warstwie ocieplenia ściany)na lepiku, a następnie zjeżdzac nią na podłogę zeby zachować ciągłość. W ten sposób utworzy się takie korytko. Nalezy pamiętac o wyjątkowo dokładnym wyciągnięciu folii nad beton na tarasach i zastosowaniu na tyle twardej wersji co nie zeszmaci się podczas budowy, nim przyjdzie ją z czymkolwiek łączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysza, powiedz mi, czy jak mam podmokły teren, to lepiej pod chudziaka dać folię ? :roll: Pytałam dzisiaj pana M, czy dają folię, więc powiedział, że zazwyczaj nie dają, ale jeśli będę chciała, to dadzą. Więc chyba się na nią zdecyduję :roll:

No to sie decyduj. Mi tez mowil ze da a nie dał. :roll:

w takim razie się zdecyduję, bo jednak teren dość podmokły mam. Będę musiała ich przypilnować z tą folią, bo jak widać nie zawsze o niej pamiętają :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki dobra kobitko :D To u Ciebie polozyli rurki z instalacjami bezposrednio na chudziaku?Czyli nie masz tam zadnej izolacji przeciw wilgociowej dopiero folia na rurkach zabezpieczby tak jakby docelowa wylewke(jastrych)?

Faktycznie masz racje ze jak poloze pod chudziak folie to trzeba miejsca przebicia tych rur wychodzacych z zeimi jakos pozabezpieczac bo wokol "cianeloby " wode.

A izolacje pioniwa fundamentow robilas styrodurem i tymi wszystkimi izohanami czy "poszlas" w tansza wersje no eps200?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycha dzięki za przemiłe spotkanie again :) I wpadaj do mnie częściej - M. bardzo sie podoba pomysł z kartongipsowym ekranem na ścianie :)

I kupiłam tę toaletkę.Waży tonę , zaraz ją będziemy taszczyć do piwnicy :roll:

 

Jaka toaletke? :roll: :roll: :roll: Pokazac please....

 

W Ikea nabyłam coś co się nazywa biurko BESTA Burs i będzie mi służyć za toaletkę w sypialni - kolor czarny połysk 8)

 

 

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00147356

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzała Wojowniczko :wink:

 

Cze Piękna Producentko Najlepszych Trufli na Świecie :)

 

No no no , czyżby konieczna była świeża dostawa...? :lol:

 

Nie :) Stęskniłam się za Twoim kojącym widokiem. Zawsze wpływasz na mie tak uspokajająco... A przed urlopem urwanie jajec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycha dzięki za przemiłe spotkanie again :) I wpadaj do mnie częściej - M. bardzo sie podoba pomysł z kartongipsowym ekranem na ścianie :)

I kupiłam tę toaletkę.Waży tonę , zaraz ją będziemy taszczyć do piwnicy :roll:

 

Jaka toaletke? :roll: :roll: :roll: Pokazac please....

 

W Ikea nabyłam coś co się nazywa biurko BESTA Burs i będzie mi służyć za toaletkę w sypialni - kolor czarny połysk 8)

 

 

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00147356

 

Kocham Cie dobrosiu, wlasnie czegos takiego szukalam, tylko bialego. :) Tylko zeby nie przestali robic tego biurka tak jak jednego stolika kawowego, ktorego juz nie ma. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycha dzięki za przemiłe spotkanie again :) I wpadaj do mnie częściej - M. bardzo sie podoba pomysł z kartongipsowym ekranem na ścianie :)

I kupiłam tę toaletkę.Waży tonę , zaraz ją będziemy taszczyć do piwnicy :roll:

 

Jaka toaletke? :roll: :roll: :roll: Pokazac please....

 

W Ikea nabyłam coś co się nazywa biurko BESTA Burs i będzie mi służyć za toaletkę w sypialni - kolor czarny połysk 8)

 

 

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00147356

 

Oooo piękniaste- mój typ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...