Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mysiego domu


78mysz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

... witam ;)

 

 

Mycha... pytanie mam :)

 

czy Wy tę izolację robiliście po obu stronach fundamentów? i czy dawaliście coś pod chudziak? i jeśli tak - to co?

 

 

U mnie mają przyjść ponoć naprawiać fundamenty - tyle, że z zewnątrz mają je odkopać i wyizolować pionowo - ale co z pionową wewnętrzną....

 

dlatego pytam jak Wy macie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem, zmordowana wielością dzwnych zadań, obliczaniem i namierzaniem, jazdami po wójtach, po bartyckiej i juz prawie szczęsliwa, prawie, bo juz mam prawie wylewki gotowee. Własnie robią garaz i jeszcze chwila i jeszcze momencik, a osiągnę stan zwany prawie deweloperskim, prawie, bo z grubych spraw zostaje juz tylko ocieplenie dachu wełną i kartony.

Nie moge w to uwierzyc, ale jednak. A budowa trwa od 13 lutego.

Z rzeczy niefajnych to nie dojechała moja mozaika na bartycką(a miała) - brak mi słow, mysle, ze Barranek z pewnością ujmie to lepiej niż ja kiedykolwiek bym potrafiła.

Zdjęcia poźniej, bo teraz wybaczcie, ale musze zmyć z siebie siódme poty i doprowadzic się do stanu uzyteczności.

Nitus- fundamenty z zewnątrz: masa bitumiczna 3 razy, potem styrodur płyta 125 długa,siatka i klej, na wierzch jeszcze papa zgrzewana na gorąco na zakładce łączenia pionu i poziomu i jeszcze raz docieplenie styrodurem, siatka z klejem i dopiero bedzie tynk, a od poziomu gleby w dól folia kubełkowa. Od srodka bitum 3 razy i folia kubełkowa. Nie mam izolacji poziomej pod chudziakiem(a miała byc :evil: )

W miejscach trudnych w środku domu jest na łączeniu sciany z chudziakiem doklejona na gorąco papa. Na to folia budowlana 0.3 z zakładką na ściane, styro i świezutka wylewka. Jesli nie masz zrobionego żadnego zabezpieczenia pod chudziakiem i nie masz najmnejszej nawet izolacji fundamentów od środka i nie wiadomo czy ściana stoi wogóle na folii czy papie to chyba dobrym wyjsciem jest wykonanie iniekcji do muru masy hydrofobowej która zabezpieczałaby przed ewentualnym przesiąkaniem wody w scianie do góry. Nie wiadomo tez, czy pod budynkiem masz piasek i ile go jest. Pytanie jak wysoko masz wody gruntowe i czy przesiąkanie wilgoci na ściane(bo ci wyłazą wykwity, tak?) jest przez chudziak, czy przez podsiąkanie na pionach.

Są masy uszczelniające do wewnątrz budynków, typu basenowe itp, które odetną wilgoć, albo iniekcja, ale ty masz juz przecież wylewki. Pozostaje wiec chyba iniekcja w sciany. Mysle, ze dobrym rozwiazaniem bedzie tez zastosowanie drenażu opaskowego wokół domu, który sciagnie nadmiar wilgoci w obrębie paru metrów. Tylko, słyszłąm, ze niekoniecznie taki drenaż zaczyna działac odrazu. No, ale nie wiem do konca, sama sie zastanawiam, czy to co zrobiłam u siebie zda egzamin. Zobaczymy. Nie jestem ekspertem. Moge ci przesłac pare rysunków różnych metod izolacji fundamentów, ale ja sie skupiałam szczególnie nad uszczelnieniem styku podłogi i sciany. Dam ci tez pozniej telefon do jednego Pana, który moze cos ci doradzi. A sensowny facet jest.

no ide juz natenczas

Aaaaa, przyszły moje lampy kropelki. jeszcze nie rozpakowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tam nie macie.Macie macie, ja mam dodatkowe zabezpieczenie boscianę chcę zasypywać, co by dom stał bezpośrednio na błocku a nie na podwyższeniu.

Mam lampy, mam lampy. Piękne są kropelki dwie. Ładny prezent na imieniny.

A musze cos powiedzieć, a właściwie zrobić.Ponieważ mam wszystkie swieta w lipcu i nigdy nie mogłam zanieśc do szkoły cukierków, toteż dlatego taka trauma u mnie wystąpiła i zeby sobie zadośćuczynić i uleczyć się postanowiłam wam dzisiaj zanieśc cukierki :D. Proszę częstujcie się:

http://www.hipernet24.pl/sklep/img_items/b/113/11358.jpg

http://img.epuls.pl/klubowe/1454/1454929_l/user/cukierki.jpg.jpg

http://www.e-commerce.pl/zdjecia/Cukierki-lizaki-drazetki/Krowki-Kakaowe-produkowane-maszynowo-38429-big.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz, i nic nie powiedziałaś dzisiaj? To to na papa było z okazji, OK? (może uda się tak wykpić :D )

 

A w ogóle to wszystkiego najmysiego!

 

PS. My też chcemy mieć w błocie dom, bez żadnej podmurówki z tłuczonych kubeczków z porcelitu, tylko sporo będziemy musili tego błotka ponawozić... [/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz, i nic nie powiedziałaś dzisiaj? To to na papa było z okazji, OK? (może uda się tak wykpić :D )

 

A w ogóle to wszystkiego najmysiego!

 

PS. My też chcemy mieć w błocie dom, bez żadnej podmurówki z tłuczonych kubeczków z porcelitu, tylko sporo będziemy musili tego błotka ponawozić... [/i]

no dobra przyjmuje to co było na papa ;).

Duuuuzo ziemiszcza trza bedzie nawieźć oj dużo Barranki.Pewnie czarnego piaszczystego.

Liduśka, Dobrośka dziękuje ślicznie za życzenia. Zgram jakies cos z komórki i pokaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle piachu wywaliło się tuż koło mojego auta, ze az sie przewróciłam:

http://images47.fotosik.pl/167/5e3c7b49a803096amed.jpg

 

Potem pozwolili mi tylko zerknąc prze okno do środka:

http://images46.fotosik.pl/167/09ecbcef50ea161emed.jpg

Juz ja sobie jutro odbije i jak ich nie bedzie jutro-a nie będzie to wleze tam z premedytacją na nartach ze styropianu i łoboce syćko :lol: 8) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...