Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mysiego domu


78mysz

Recommended Posts

Nefcia ja az tak bardzo to sie nie martwie tylko tak pytam bo moze faktycznie przed wylaniem chuidziaka mozna cos prosto zrobic i bedzie jeszcze lepiej :wink:

Daroa ty masz kanalowki i jezeli tak to robiles cos przed wylaniem chudziaka aby je "dopasowac"?Z tymi lustrami jak poszalales to mozesz miec niezla wycenke hihi zwlaszcza jak masz duzo oswietlenia :)

ja wiem ze myszka uwaza ze im wiecej izolacji tym lepiej.Przekazaalm tez informacje zeby przed chudziakime polozyc na pospolke zwykla folie i wywinac ja na sciany fundamentowe ale oni cos kwekaja ze to chudziak wtedy sie "nie chwyci" do poldoza i takei tam.Kurcze co osoba to inne opinie a jak etz sie boje zeby on mi czasem w powietrzu nie zawisl zwlaszcaz e jest taki cienki :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nefcia ja az tak bardzo to sie nie martwie tylko tak pytam bo moze faktycznie przed wylaniem chuidziaka mozna cos prosto zrobic i bedzie jeszcze lepiej :wink:

Daroa ty masz kanalowki i jezeli tak to robiles cos przed wylaniem chudziaka aby je "dopasowac"?Z tymi lustrami jak poszalales to mozesz miec niezla wycenke hihi zwlaszcza jak masz duzo oswietlenia :)

 

Nie pamiętam - jak to robiłem, ale coś mnie wkurzało przed wylaniem.

 

No wiem, że szkło mnie dobije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na bank nie masz rowno wylanego chudziaka tylko pod kanalowki masz zrobione korytjka tak?Wlasnie wlazlam na strone Vasco i tam opisuja sposob montazu.Kurcze te najglebsze korytka to maja po 45 cm czyli dla tych co pomysleli za wczasu o wglebieniu dla grzejnika :) Ale sa i plytsze wiec moze nie bede ryzykowac ze mi majstry zle to przygotuja tylko dam plytsze a dluzsze bo moje okno ma 360 cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na bank nie masz rowno wylanego chudziaka tylko pod kanalowki masz zrobione korytjka tak?Wlasnie wlazlam na strone Vasco i tam opisuja sposob montazu.Kurcze te najglebsze korytka to maja po 45 cm czyli dla tych co pomysleli za wczasu o wglebieniu dla grzejnika :) Ale sa i plytsze wiec moze nie bede ryzykowac ze mi majstry zle to przygotuja tylko dam plytsze a dluzsze bo moje okno ma 360 cm

 

Sama sprawdź :lol: w moich komentarzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dlatego ze na etapie chudziaka nie mialam zielonego pojecia o głębokości kanałówek, dlatego tez tez biore kanałówki na bodajze 16 cm głebokie, ale musze isc w szerokośc. Nie przeszkadza mi to zbytnio bo mam podłogówkę oprócz kanałów i mi styknie mocy, alee mogło byc lepiej gdybym wiedziala.

Kakusku a kto Ci broni wylac odrobinę więcej betonu?

Jesli jednak decydujesz sie na głebokie kanały to powinnas juz miec obliczone zapotrzebowanie na ciepło w pomieszczeniu i dobrac kanał, a koryto wyrzeźbic takie duże i głebokie, zeby pod nie i na boki nałożyc odpowiednią ilość styropianu. Na to poźniej wykłada się juz tylko tą folię co pod ogrzewanie podlogowe i dopiero umieszcza się korytko na grzejnik. Ja Ci napiszę jakie grzejniki kanałowe są w fajnych cenach, bo vasco czy jagi są drogie, tylko sobie musze przypomniec co to za firma

Kanałówkę musisz tak umieścic zeby odsunąć się pare centów od naroża glifu, bo dojdzie tynk na scianie i zapewne listwa ścienna na wykończenie podłogi.

Jesli kanałówka ma ciut mniejszą szerokość niz okno to jest szansa ze dosuniesz ją do okna maksymalnie- tylko między okno a kanał i tak musisz solidnie nakutac styropianu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszko no nikt mi nie broni ale moj majster chyba chce sie zrehabilitowac po wczesniejszej "wtopie" przy fundamentach (strasznie duzo poszlo nam betonu w ziemie) i "szuka " oszczednosci.Twierdzi ze 5 cm chudziaka w zupelnosci wystarczy i wg niego nie ma sensu przeplacac.Nasypali mi juz tyle pospolki ze zostalo wlasnie te 5 cm luzu i nawet nie smialabym wspominac zeby to teraz wygrzebywali :wink: (w projekcie bylo jak u wieksozsci 10 cm)

Co do obliczen zapotrzebowania ciepla to oczywiscie ze jeszcze tego nie mam (mam "goly" projekt indywidualny-pamietasz :wink: ) wiec podaruje sobie eksperymenty z wykonywaniem juz teraz korytka.Zrobie zwykly prosty chudziak a potem jak Ty najwyzej dam szersze kanalowki.Dobrze ze uparlam sie (po Twoich podpowiedziach) na 15 cm styro wiec jest tam troche miejsca na osadzenie tego korytka (15 styro plus 7cm jastrychu)

Bede wdzieczna za informacje o tanszych kanalowkach :D Kazda taka informacja jest dla mnie bardzo istotna zwlaszcza ze nie mam duzego pola manewru w poszukiwaniach :(

Myszko a moze wklad kominkowy tez udalo Ci sie kupic jakos taniej?Nie wiem czy kupowac w jakims firmowy sklepie czy np na allegro :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm cienszy chudziak =mniej betonu= mniej wydanych pieniedzy inwestora .On twierdzi ze nie ma sensu lac grubszego bo to slepa wylewka zadna czesc konstrukcyjna itd Przegladalam forum i nie znalazlam zadnych informacji nt minimalnej gribosci wylewki na gruncie wiec spalzowalam i powiedzialam zeby robil jak uwaza.W koncu to moj pierwszy dom a jego pewnie z 400 :lol:

Ja mam fundamenty lane (nie z bloczkow) wiec trzeba by to bylo apiat wybierac.Zgodzilam sie wiec nie bede juz robic cyrkow.Mam nadzieje ze skoro w poprzednich domach z tak zrobionym chudziakiem nic sie nie dzieje to chyba nie bedzie i u mnie jakies katastrofy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba chodziło mi o tą:

http://images50.fotosik.pl/177/bf17c6eeb6143ebbmed.jpg

 

Bo to jest taaaak, ze jak sie wchodzi do wc to kafle szare i umywalka kończą się tak jakby na wprost trochę i zeby to nie raziło to sem wymyśliłam ze pociągne drewnem do lewej strony co by trochę "dociążyc" lewą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piersa

ce mysa, boze, ty jusz mas wsystko wybierane... A my na razie się okopaliśmy i nie mamy nawet siły myśleć... Ale mamy urządzoną romantyczną sypialenkę w gabinecie i możemy pędzić życie na wsi...

 

zdecydowanie piersa.

snacy sie z lustrem na pisiuarem?

Wiedzialam, ze na facetów to zadziała :p

A ja mam juz nawet ławę na budowie, a kasa topnieje, topnieje, top nie je

A jak Wasza dziurwa w ziemi. Juz jezd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...