Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mysiego domu


78mysz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Myszko czy masz moze jakas fotke zblizenia komina?Moglabys opisac jak jest wykoncziny(material itd) Domyslam sie ze jest on wymurowany ze "zwykle" cegly a pozniej tynkowany jak elewacja ale z czego ejst zrobiona czapa?Mam dylemat poniewaz majster doradza nam cegle klinkierowa dziurawke a ja wszedzie slusze ze powinna byc pelna.Wszystko oczywiscie rozbija sie o kase bo ta druga dwa razy drozsza wiec zaczelam dzis dumac nad trzecim roziwazaniem takim wlasnie jak u Ciebie.Mysle ze wyjdzie duzo taniej a efekt rownie ladny :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszko czy masz moze jakas fotke zblizenia komina?Moglabys opisac jak jest wykoncziny(material itd) Domyslam sie ze jest on wymurowany ze "zwykle" cegly a pozniej tynkowany jak elewacja ale z czego ejst zrobiona czapa?Mam dylemat poniewaz majster doradza nam cegle klinkierowa dziurawke a ja wszedzie slusze ze powinna byc pelna.Wszystko oczywiscie rozbija sie o kase bo ta druga dwa razy drozsza wiec zaczelam dzis dumac nad trzecim roziwazaniem takim wlasnie jak u Ciebie.Mysle ze wyjdzie duzo taniej a efekt rownie ladny :)

No nie wiem do konca czy moj komin wyszedł az taki tani. Nie mam coprawda ani ociupinki cegły, ale komin cały jest systemowy.Nie zależało mi na wentylacjach, bo ich nie potzrbuje, a komin stanowi w zasadzie tylko osłonkę na rurę od kominka. Na dachu jest jedynie obłożony styropianem, zaciągnięty siatką i wytynkowany. Zadne tam cuda. Co do "prawdziwego" komina to pytaj Dobroszki, ona ma nadzorowane wszystko przez zduna.Komin muruje sie z pełnej cegły z tego co ja wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszko chodzilo mi o to ze pewnie taniej wyjdzie mnie wymurowanie (tego odcinka ponad dachem) z cegly (moze byc pelna) i otynkowanie go pozniej (tak jak u Ciebie) niz murowanie tego odcianka z cegly pelnej klinkierowej (sztuka wienerberga Stratus kosztuje 6 ,30 zl)

[/b]Dobrosia jezeli tu zajrzysz to mozesz mi odpowiedziec czy Twoja cegla klinkierowa (ta nad kominem ) jest pelna czy moze robialas ten odcienek z cegly drazonej?Wiekszosc doradza pelna a moj majster twierdzi ze z dziurawki bedzie lepiej wymuorwac bo zaprawa wejdzie w "dziurki" i cegla nie przesunie sie przy "dobijaniu jej z gory" co moze miec miejsce przy cegle pelnej (poslizg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Wszyscy

Własnie robią mi gaz na działce. To chyba dobra wiadomość na rozpoczęcie dnia. Dzisiaj przychodzą tez chłopaki popoprawiać tynki-dobrze, ze się udało dogadać bo mnie to męczyło, no i przychodzą inni chłopcy co by troche jeszcze podtynkować garaż. Coś się znowu będzie działo. :D. Pozatym czuje się podle i wszystko mnie boli.

Miłego dnia życzę

Wasza Mysza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Gosiek.

Gazu jeszcze nie mam, nie jest tak słodko. Teraz robią przyłącze w granicach działki zeby mozna było zagospodarować teren, a w drodze może za miesiąc będzie. Ja o gaz staram się juz od daaawna. Jeszcze tylko prąd docelowy i kanalizacja-moze w padzierniku i moge isc mieszkac na betonach. O matko ile tego ciągle jest przedemną :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy wziąść stól (180cm)czy biurko(160) do gabinetu:

http://www.ikea.com/PIAimages/0097187_PE237357_S4.JPG

http://www.ikea.com/PIAimages/78969_PE202386_S4.jpg

Stół jak stól, ma białe szkło na blacie i srebrne piękne nogi, a biurko ma nogi brzydsze, ale za to regulowane na wysokość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze długo będe przesiadywała przy tym biurku. Laptop będzie je dobrze grzał ;). Chce szkło koniecznie i do tego pólki na książki drewniane jaśniutkie białawe ściany i drewno na podłodze i jakis renowany fotel w odjechanym materiale :D

Zrobili przyłącze gazu. Chłopaki dzielnie poprawiają tynki i idzie im świetnie, ale ciiiii, nie zapeszam. Jutro inne chłopaki będą tynkować garaż. A ja dzisiaj napieliłam sie wokół tych swoich krzaczków, ziółek i innych, az mnie plecy bolą, łooooj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...