Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mysiego domu


78mysz

Recommended Posts

Rozmawiałam dzisiaj z moim kierbudem i powiedział, że masz w cholerę się pozbyć tej gliny naokoło fundamentów :( :evil: i zrobić obsypkę. Powiedział też, że nie ma jakiejś wymaganej szerokości tej obsypki, bo to zależy od gruntu i fundamentów.

 

Ja muszę teraz obsypać cały dom dookoła, bo inaczej żaden dekarz nie będzie mógł sobie postawić rusztowania :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

chyba zrobię sobie notatnik i będę zapisywać tak istotne szczegóły a poźniej będę tylo odhaczać że mam tak zrobione

 

jestem przerażona tym co piszecie, czego doswiadczyła Mysia :evil:

 

człowiek uczy się na cudzych błędach - w moim przypadku - a Mysia uczy się....bo ktos kuźwa wziął się za coś czego robić nie powinien :evil: :evil: :evil: :evil: bo nie umie :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, kurcze - to ja nieświadoma niczego ale mająca (co coraz częściej sie dowiaduję) dobrego wykonawcę mam wszystko zrobione ok - spojrzyj sobie na pierwszą stronę w moim dzienniku, gdy od razu po zaizolowaniu dysperbitem fundamentów, założona została folia, na to styropian klejony, a z drugiej strony już kopara sypała piach i do środka i obsypywała boki domu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, kurcze - to ja nieświadoma niczego ale mająca (co coraz częściej sie dowiaduję) dobrego wykonawcę mam wszystko zrobione ok - spojrzyj sobie na pierwszą stronę w moim dzienniku, gdy od razu po zaizolowaniu dysperbitem fundamentów, założona została folia, na to styropian klejony, a z drugiej strony już kopara sypała piach i do środka i obsypywała boki domu

 

to ja też sobię luknę :wink:

 

leeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeecę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jest tak. Moj kierownik po wnikliwym doczytywaniu czy są jakies wymogi względem obsypki czy też nie stwierdził dzisiaj ze jednak nie musi byc, choć wczoraj twierdził ze nie no pani Magdo WTOPA. Ale ok. Spokojnie.Ja poczekam az się wszyscy święci ze sobą skontaktują. Proszę bardzo, każdy ma prawo bronić swoich racji. Stwierdzono, ze w zasadzie to można wymieszac grunt rodzimy(w moim przypadku gline i iłły wyciągnięte z czeluści fundamentów na wierzch) z piaskiem. Acha-mam zrozumieć ze tam napewno jest domieszka piasku. Dobrze. Jak trzeba będzie to wykonam odpowiednie badania. Zakładam, ze Pan A ciągle nie wie o akcji-choć to mało prawdopodobne jest przecież. Zakładam, ze panu A zapomniało się poprostu w wirze pracy zwrócić uwagę na brak obsypki. Nic nie mówię. Jedno jest pewne, ze będzie rozmowa i próba przywrócenia stanu obsypki do stanu właściwego.Drugie jest pewne- to co się wali w fundamenty powinno być conajmniej zbliżone własciwościami do tego co jest na zewnątrz.Glina do piachu ma się nijak, prawda?

W końcu trzeba wierzyć ze to był wypadek przy pracy.

Jestem też ciekawa czy mam deski pod drugim tarasem zostawione. Pod pierwszym były, więc pod drugim czemu nie? Zakładam, ze ekipa albo je wyjmuje albo zostawia, a nie jak im się zechce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysia - dojdziecie do zadawalajacego cię wyjścia z tej sytuacji tylko oczywiście zanim to nastąpi koszt nerwów jest duży ale i tak niech ci wszyscy panowie sie cieszą że trafili "tylko" na taką czepialską jak ty a nie jak Ja :wink:

a może szkoda - wtedy doceniliby twoją łagodność 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sie z Państwem i ogłaszam co następuje.Znawcy tematu obsypki(bynajmniej nie mój kierbud) sądzą, ze jak juz jest bez obsypki i budynek stoi to lepiej zostawić tak jak jest niż rozkopywać, bo jak nie umieli obsypki wykonać to mogą spierniczyć jeszcze izolacje, więc niech będzie tak jak jest. Są normy dotyczące zagęszczenia materiału na obsypce i można obsypywać budynek gruntem rodzimym, ale nie dotyczy to gliny. Takie podłoże nadaje się conajmniej do przemieszania z piaskiem.o.U mnie piasku nie ma.

Z tarasem jeszcze nie wiem co zrobie.

I tak to prosze Państwa wygląda.Szczerze to przydałoby się go zedrzec, ale nie wiem czy jestem w nastroju na te operacje. Ogarnia mnie tylko wściekłość na mierną koordynację

I tak to prosze Państwa wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem to chyba lepiej nie wiedzieć :-?

 

Wymieszać to nie mogli raczej, bo niby jak? Może podsypali trochę piachu a na to rodzimą glinę. W końcu za coś zapłaciłaś?

 

 

 

 

A nie masz zdjęć z tego etapu budowy?

 

 

Poza tym rozumiem, że jeszcze z wykonawcą nie rozmawiałaś :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doberek.Trozke Ci tam namieszali ale wierze ze wybrniesz z tego i wszystko bedzie ok :) Ja wogole nie obsypywalam jeszcze fundamentow .Malo tego nawet nie sa ocieplone i beda sie tak kiwac do wiosny.Nie wiem czy bede robic drenaz bo wszyscy mowia ze szkoda kasy zwlaszcza ze mam zwiry.Jak czytam ile niektorzy zaplacili za piasek do zasypywania to glowa mala :roll: Mi zasypali gruntem rodzimym i tylko na wierzch (30 cm ) wsypali pospolke wiec koszty byly niewielkie.Wtedy to sie cieszylam a teraz po twoich postach zaczyna mi kielkowac ze moze tez mam cos tam spie..... :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa, dziekuje, zyje żyje. Pojeżdziłam sobie wczoraj trochę po nocy nim trafiłam do domku.Wróciłam w zasadzie bardzo wczesnie rano niż późno wieczorem. Odkryłam ze lubię jednak jeździc nocą :D

Miło było sie spotkać, choć szkoda, ze tak krótko miałyśmy okazję

A dzisiaj przespałam. W ramach kontemplacji dopadłam jakiś artykuł o umierających dzieciach i ich pokorze i się powyłam strasznie, że stary człowiek jest taaaki gooopi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...