Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mysiego domu


78mysz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bodajze przez pierwsze 3 lata trzymałam storczyki na parapecie i straszyly tylko liscie jak u kapusty - wyrosły wielkie i kłapciate. Ale jak sie juz zatrybi czego orchidee potrzebują to nie ma z nimi wiecej problemów. Moje generalnie wlasnie wypuszczaja pędy specjalnie zebym miala wiecej zmartwien przy przeprowadzce ze je przemroże i bedzie mi żal.

 

Zasada jest taka. Podlewa sie jak juz podłoze jest przeschniete - czyli zimą co około 1.5-2 tygodnie. Najlepiej podlewac przez namaczanie. Bierzemy miske, nalewamy letnią (najlepiej miękką wode) i wsadzamy doniczke z kwiatkiem w to bajuro. Jak juz porządnie nasiąknie - 10-20 minut, wyjmujemy i pozwalamy zeby woda splyneła z doniczki i dopiero wstawiamy do oslonki (nie moze stac w zalegającej wodzie).

Wazne jest zeby nie podlewac po lisciach, bo lisc - zwłaszcza sercowy - (to ten który jest najbardziej w srodku) jest delikatny i moze zegnic, a razem z nim i stożek wzrostu rosliny. Raz w miesiacu podlewanmy bardzo rozcienczonym nawozem, najlepiej specjalnie przygotowanym do storczyków.

Storczyki lubia swiatło, ale rozproszone. W zimie w naszych warunkach najlepiej im na parapecie pod warunkiem ze kaloryfer nie napitala, lub bardzo blisko okna.

Błedy uprawowe -najczestsze to za obfite podlewanie i zaleganie wody w doniczce i przesuszanie. Efektem obu jest miękniecie i opadanie lisci. Przy przelaniu dodatkowo gniją korzenie i moze powstac grzyb.

Jak juz znajdziecie gdzies miejsce dla Waszych orchidei to niech sobie stoją spokojnie, bo nie zbyt latwo przyjmuja czeste zmiany - choc zmiany pozycji raz na jakis czas z kolei - czesto indukują kwitnienie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dendrobium nobile o zapachu konwaliowym:

http://lh4.ggpht.com/_81jLH965IWA/SSWoy1xrLKI/AAAAAAAAA_U/a5LsycVQ2bY/s512/IMG_3464.JPG

Ten jest śliczny, taki delikatny. :) I jeszcze pachnie konwaliami...chyba złamię swoją zasadę i zakupię taki okaz. :D

 

Musisz sprawdzic w sklepie czy aby napewno pachnie.Zresztą niektóre phalenopsisy tez pachną wanilią, albo cytrusami tez ponoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę podlewanie co 2 tygodnie brzmi zachęcająco :wink:

A mi się wydawało, że orchidee właśnie lubią wilgoć (gdzieś kiedyś czytałam że najlepiej to im w ogóle w łazience), ależ to człek jest gupi :o :lol:

 

lubia wigloc, ale w powietrzu - dlatego wlasnie kaloryfery im tak dokuczają.

Wilgoć w powietrzu - dobrze, ale podlewać, jak podłoże przeschnięte - i ja mam to swoją blondgłówką zatrybić? :o :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę podlewanie co 2 tygodnie brzmi zachęcająco :wink:

A mi się wydawało, że orchidee właśnie lubią wilgoć (gdzieś kiedyś czytałam że najlepiej to im w ogóle w łazience), ależ to człek jest gupi :o :lol:

 

lubia wigloc, ale w powietrzu - dlatego wlasnie kaloryfery im tak dokuczają.

Wilgoć w powietrzu - dobrze, ale podlewać, jak podłoże przeschnięte - i ja mam to swoją blondgłówką zatrybić? :o :wink:

Dorcia, nie główką tylko paluszkiem! :lol:

Macasz paluchem, czy wilgotno czy nie i tyle. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę podlewanie co 2 tygodnie brzmi zachęcająco :wink:

A mi się wydawało, że orchidee właśnie lubią wilgoć (gdzieś kiedyś czytałam że najlepiej to im w ogóle w łazience), ależ to człek jest gupi :o :lol:

 

lubia wigloc, ale w powietrzu - dlatego wlasnie kaloryfery im tak dokuczają.

Wilgoć w powietrzu - dobrze, ale podlewać, jak podłoże przeschnięte - i ja mam to swoją blondgłówką zatrybić? :o :wink:

Dorcia, nie główką tylko paluszkiem! :lol:

Macasz paluchem, czy wilgotno czy nie i tyle. :wink:

:lol:

Mi chodziło o zatrybienie logiki, cwaniurko - jak coś nie jest logiczne to ja po prostu nie mogę tego robić, bo sie na pamięć nie naumiem :cry: Takie ograniczenie... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj zauwazyla, zauważyła, slepa nie jest. A Ty tez sie juz stesknilas Dorciu? To ci dopiero, ledwo sie rozstałysmy Kochaniutka.

A wlasnie pokazuja taras drewniany w tielewizorni. I maja poroione donice z resztek deski. I pokazuja w dlh meble ogrodowe ze sztucznego rattanu. Widze kątem oka także czarniutkie.

O znalazlam krzesło z drewna green heart. Piękna nazwa, prawda?

 

O jak powiekszyli srone inernetową.

I są moje drzwi z mieszkania:

http://www.dlh-poland.com/~/media/images/Website%20specific%20images/Poland/Produkty/Drzwi/Wewnetrzne%20plaskie%20fornirowane/Sapeli/Flader%20Natur/i000.ashx?db=master&bc=ffffff&mw=450

 

Miłego dnia Dziubki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...