Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mysiego domu


78mysz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kurcze green heart jakoś nie kupuje nazwy drewna..ale ok Witam

 

moze to jakies zwyczajowe okreslenie na jakies drzewo, bo tez mi to troche nie ;)botanicznie brzmi. Zbyt romantyczna nazwa, ale ładna

..raczej marketingowe określenie jakiejś farby olejnej :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze green heart jakoś nie kupuje nazwy drewna..ale ok Witam

 

moze to jakies zwyczajowe okreslenie na jakies drzewo, bo tez mi to troche nie ;)botanicznie brzmi. Zbyt romantyczna nazwa, ale ładna

..raczej marketingowe określenie jakiejś farby olejnej :):)

 

Neferka a Ty widzialas tego linka?

Nie widzi Ci sie ten kolor do Ciebie?

http://www.dlh-poland.com/sitecore/content/Poland/Galeria/Aranzacje/Podlogi/~/media/images/Website%20specific%20images/Poland/Produkty/Podlogi/Galeria%201/Gombeira/000.ashx

 

czy zle sobie wyobrazilam? Za zimny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o mam nawet z enigmatycznym troche opisem

 

pierwsza lamelka od góry jakas taka mało dębowa troche jak na dąb:

 

http://www.dlh-poland.com/~/media/images/Website%20specific%20images/Poland/Produkty/Podlogi/Lite/Gombeira/i000.ashx?db=master&bc=ffffff&mw=450

 

Drewno to pod wpływem światła i powietrza bardzo szybko

przechodzi prawdziwą przemianę nabierając szlachetnej prawie czarnej barwy. Wysoka gęstość i imponujące właściwości mechaniczne tego materiału dają wiele możliwości jego użycia.

Gombeira, także ze względu na swoje walory estetyczne (wygląd zbliżony do hebanu) nadaje się do szerokiego stosowania jako eksponowany materiał wykończeniowy, a przede wszystkim do produkcji stolarki i mebli.

Uwzględniając właściwości Gombeiry, wykonane z niej podłogi nadają się nawet na silnie obciążone nawierzchnie przemysłowe i podłogi do pomieszczeń użyteczności publicznej o intensywnym

użytkowaniu.

 

W ofercie DLH:

- parkiet Avangard 15 x 280 x 280 mm

- deska parkietowa Elegance 15 x 60/70/90 x 300-1200 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o znalazlam jeszcze:

 

http://www.stolarka.net/photo/product_big/1/d/9/1_1d9abbf621fd.jpg

 

na stolarka.net

pisza ze:Lita Deska Parkietowa GOMBEIRA NATUR na pióro/wpust do lakierowania, olejowania bądź woskowania - zależnie od upodobań.

 

Drewno w klasie NATUR - elementy z bielą i sękami w różnych wymiarach i kolorach oraz dużymi różnicami w kolorystyce.

 

GOMBEIRA - zwana również hebanem brazylijskim. Gatunek o niespotykanej twardości i stabilności, bardzo trudny w obróbce. Występuje w podzwrotnikowych lasach Ameryki Południowej (głównie na terenie Brazylii).

 

Poza niewątpliwymi walorami estetycznymi podłogi wykonane z drewna egzotycznego cechuje: trwałość, łatwość w utrzymaniu, wytrzymałość, możliwość wielokrotnego odnawiania oraz niespotykana twardość. Egzotyczne gatunki drewna przewyższają parametrami technicznymi gatunki europejskie. Podłogi z litego drewna są świetnym regulatorem wilgotności powietrza, doskonałym izolatorem termicznym i akustycznym, niealergizują.

 

 

jest taka ładnie czekoladowo-rózowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadki gatunek drewna o ciemno fioletowo-brązowej barwie z widocznymi rysami słoi. Pod wpływem światła i powietrza przechodzi prawdziwą przemianę ,nabierając szlachetnego ,prawie czarnego koloru.

Występuje w podzwrotnikowych lasach Ameryki Południowej Wyjątkowo twardy idealnie nadaje się jako podłoga w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach. Wspaniale komponuje w otoczeniu

http://www.parkietydrewniane.pl/egzotyczne_male/mGOMBEIRA.jpg

 

wszedzie pisza to samo, albo zżynali od siebie, albo to prawda 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dab jest zólty niby w którym miejscu?? jak ma swietlik a i owszem..podwioze ci pare próbek jak na razie masz czas..spokojnie..

 

ja to ze wszystkim moge spokojnie, ale nie z oknami, drzwiami i podłogami. Poprostu nie potrafie. Najchetniej to bym caly dom z drewna postawila, taki juz ze mnie kornik :oops: i na dach tez gont drewniany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kornik powiadasz no to kurcze ze mnie chyba tyż..:"P

 

albo stary dworek..albo dom z bali..(cos takiego jak koles(jan frycz) w jeszcze raz iał ja pierdziele ale odjechana chata ło matko bosska)..albo i ..chociaż parterówka w literkę L z garażykiem i z moim królestwem(płci odmiennej wstęp surowo wzbroniony!!) na poddaszu echhh..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...