Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mysiego domu


78mysz

Recommended Posts

Nituś jak to, godzina trzecia i budowa zamknięta? :o

 

 

aaa bo ostatnio panowie robią wcześniejszy fajrant :p ale nic to .. i tak do mnie wrócą.. więc czego nie zrobimy do końca teraz będziemy kończyć potem... :)

 

Teraz wyzwanie ściany :p

 

CO do ścian to Gosia ma rację - nasz dom zimuje 3 zimę... z tego 2 ogrzewaną do temp. ok 16'C. Wilgotność to ok 35 % czyli już sucho jak diabli nie licząc okna... ale i to już podsycha bo tynk nie jest już plastyczny i się zaczął pylić :)

 

WIWAT rachunki za gaz. :x

 

W sumie to dobrze, że sucho bo po malowaniu się to podniesie... a nie chce by miało zły wpływ na parkiety właśnie. Wiem, że Nefcia też chałupe osuszała kominkiem przed podłogami. Więc nie wiem czy to dobrze kłaść podłogi w niedosuszonym domku... nie boisz się, że "wstaną"? Tak głośno myśle :roll:

 

Pewnie Duszek się musi wypowiedzieć...

 

Buziaki niedzielne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nituś jak to, godzina trzecia i budowa zamknięta? :o

 

 

aaa bo ostatnio panowie robią wcześniejszy fajrant :p ale nic to .. i tak do mnie wrócą.. więc czego nie zrobimy do końca teraz będziemy kończyć potem... :)

 

Teraz wyzwanie ściany :p

 

CO do ścian to Gosia ma rację - nasz dom zimuje 3 zimę... z tego 2 ogrzewaną do temp. ok 16'C. Wilgotność to ok 35 % czyli już sucho jak diabli nie licząc okna... ale i to już podsycha bo tynk nie jest już plastyczny i się zaczął pylić :)

 

WIWAT rachunki za gaz. :x

 

W sumie to dobrze, że sucho bo po malowaniu się to podniesie... a nie chce by miało zły wpływ na parkiety właśnie. Wiem, że Nefcia też chałupe osuszała kominkiem przed podłogami. Więc nie wiem czy to dobrze kłaść podłogi w niedosuszonym domku... nie boisz się, że "wstaną"? Tak głośno myśle :roll:

 

Pewnie Duszek się musi wypowiedzieć...

 

Buziaki niedzielne :)

przeciez jak sie podłogi podniosą to się je położy znowu ;)

Duch raczej nie kładłby drewna w niesprzyjających warunkach. Wszystko wygrzane zgodnie z ustawą;), wilgotność powietrza jest napewno w normie, a sciany juz nie mają tyle wody, zeby az podnosiły wilgotność w sposób mogący zaszkodzić drewnu.Codziennie palimy w kominku i wietrzymy.

A co do ledów, to udało sie rozsupłać ekektryczną zagwostę, (a niech to drzwi) i swiatełka swieca jak swieczuszki latem w ogrodzie.Jak skończymy montować to pokaże. Baaaardzo przyjemna jest taka ścieżka ze swiatełkami z czesci dziennej do sypialni i na górę.Wygląda jak droga ewakuacyjna :p.Musze jeszcze zieloną odblaskową plakietkę kupic ;),aaaa i gasnice czas najwyzszy posiąść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wieczór

Myszko to czemu indukcja drozsza w użytku no i co z tymi światełkami dobre w końcu czy słabe :lol:

Wusiu dobry wieczór, indukcja droższa w kupnie, choć to też jest względne, bo niejedna płyta gazowa droższa od tej indukcji Whirlpoola.

Swiatełka dobre, no dobra pójde zrobić zdjęcie techniczne.

A tymczasem ogłaszam, ze daleko po Nefer nie zajechałam z remontem. Dzisiaj ne elewacji zobaczyłam taką linię z odpryśniętym tynkiem- znak, że izolacja jednak jest nie do końca teges i woda musiała gdzieś podciec pod styropian i tynk i rozsadziło nieco. Oznacza to również, ze woda idzie gdzieś na ściane :roll: .Krótka piłka.Robota jest-remontowa :x :-? .No trudno.

A i spalił się dzisiaj odkurzacz jak sobie siedziałam i wybierałam gniazda do centralnego odkurzacza. Tak więc teraz to już musze go kupić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiecące gówienko na schodach raz:

http://images47.fotosik.pl/249/db23b9bfba131797med.jpg

i mam juz pierwsze kwitnące na słownie dwóch parapetach storczyki:)

http://images46.fotosik.pl/248/91eba006f900f907med.jpg

i kwitnącego pantofla-on jeszcze parapetu nie dostał :roll:

http://images47.fotosik.pl/249/83ac06afc5ff149fmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jedno słowa nak ciśnie mi siem na usta :evil:

Zdarza siem Kamyk.Tylko teraz chodzi o to żeby fachman przyszedł na zawołanie i poprawił.Trzeba bedzie pewnikiem zedrzec troche styropianu ze ściany a potem otynkować całą na nowo-bo tak ścibić po kawałku siem nie da, ale to do przezycia jest. No trudno, trudno i już.

A ja ciągle nie wiem jakie balustrady zrobić u siebie-mam dwie koncepcje i nie wiem-jedna jest dość standardowa, a druga z kolei inna niż wszystkie.Chłopaki mieli robić balustrado-donice, ale w koncu nie zrobili i kwiatki szwędają mi się po domu zamiast królować na górze,echhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie :)

Witaj Neff. Ja nie wiem jak Ty podłogi przeżyłas, elewacja to w zasadzie pryszcz jest przy zniszczonym drewnie. Tylko to podciekanie najważniejsze do zdiagnozowania.

Duzo tej podłogi zdjeliście?

Wusia płyta troche droższa w kupnie i w utrzymaniu pewnie też, ale nie patrz juz na to, tylko na komfort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Mycha ale masz zaje....te kwiatki :o światełka fajnie wyglądają to teraz mów czy wystarczająco mocno świecą i jak tak to czemu wcześniej świeciły źle :D

Swiecily zle bo napięcie nie było zapodane należyte. Dobre są i można je brać.Swiecą wystarczająco zeby się nie zabić po ciemku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jedno słowa nak ciśnie mi siem na usta :evil:

Zdarza siem Kamyk.Tylko teraz chodzi o to żeby fachman przyszedł na zawołanie i poprawił.Trzeba bedzie pewnikiem zedrzec troche styropianu ze ściany a potem otynkować całą na nowo-bo tak ścibić po kawałku siem nie da, ale to do przezycia jest. No trudno, trudno i już.

 

 

to nie jest trudno :evil: bo taki nie ma żadnej odpowiedzialności tylko robi aby szybciej i ma to w .pie.Jakby poleciał raz drugi na konkretną kaskę to za trzecim "może "zastanowiłby się jeden z drugim jak lepiej :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór Mysiu... 8)

 

Czy ja mogę przywieźć do Ciebie wszystkie swoje storczyki??? 8) ... Może je zaczarujesz??? Pliiisss... 8) 8) 8)

hihi, a nie poczekasz aż poczują, ze są w nowym domku i im tam dobrze?One na pewno lada moment zaczną u Ciebie kwitnąć.Nie ma bata. Jak zajadę kiedyś do Ciebie to na nie spojrzę i Ci powiem co i jak,ale wydawało mi się, ze były ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie :)

Witaj Neff. Ja nie wiem jak Ty podłogi przeżyłas, elewacja to w zasadzie pryszcz jest przy zniszczonym drewnie. Tylko to podciekanie najważniejsze do zdiagnozowania.

Duzo tej podłogi zdjeliście?

Wusia płyta troche droższa w kupnie i w utrzymaniu pewnie też, ale nie patrz juz na to, tylko na komfort

 

MOja Droga. Cóż to jest w porównianiu z wszeświatem :):) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór Mysiu... 8)

 

Czy ja mogę przywieźć do Ciebie wszystkie swoje storczyki??? 8) ... Może je zaczarujesz??? Pliiisss... 8) 8) 8)

hihi, a nie poczekasz aż poczują, ze są w nowym domku i im tam dobrze?One na pewno lada moment zaczną u Ciebie kwitnąć.Nie ma bata. Jak zajadę kiedyś do Ciebie to na nie spojrzę i Ci powiem co i jak,ale wydawało mi się, ze były ok

 

One wcale nie są ok! :-? Nie mam ręki do storczyków... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie :)

Witaj Neff. Ja nie wiem jak Ty podłogi przeżyłas, elewacja to w zasadzie pryszcz jest przy zniszczonym drewnie. Tylko to podciekanie najważniejsze do zdiagnozowania.

Duzo tej podłogi zdjeliście?

Wusia płyta troche droższa w kupnie i w utrzymaniu pewnie też, ale nie patrz juz na to, tylko na komfort

 

MOja Droga. Cóż to jest w porównianiu z wszeświatem :):) :wink:

Uwielbiam te Twoje fizyczne określenia! :D :lol:

Rasiul, jeśli chcesz to przywoź, jak zakwitną to Ci oddam, ale nie daję żadnej gwarancji...że zakwitną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...