Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mysiego domu


78mysz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bo odpowietrzenie to jakaś sztuka magiczna. Nam Jacek zapowiedział, że jak podłączą pompę i będą napełniać instalację, to odpowietrzanie zajmie im cały dzień, albo i więcej. Więc ja żywię do odpowietrzania stosowny szacunek...

b ta wasza pompa to przyjedzie taka obyta we swiecie i nadęta-trzeba ją bedzie do odpowiedniego poziomu zniżyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo odpowietrzenie to jakaś sztuka magiczna. Nam Jacek zapowiedział, że jak podłączą pompę i będą napełniać instalację, to odpowietrzanie zajmie im cały dzień, albo i więcej. Więc ja żywię do odpowietrzania stosowny szacunek...

 

 

o to, to .... to właśnie i w naszej instalacji należy tak długo i pieczołowicie ją nawadniać by zipnąć nie mogła, a ta beka się jej i beka :roll: 8) i kto ma czas na to, no kto :roll: a do wiosny ma jej przejść :wink: :roll: 8)

 

 

Za to mam wiatr w gniazdku prądowym - na parterze od północno-wschodniej ściany tak nam wieje - przez cztery dziurki :o 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo odpowietrzenie to jakaś sztuka magiczna. Nam Jacek zapowiedział, że jak podłączą pompę i będą napełniać instalację, to odpowietrzanie zajmie im cały dzień, albo i więcej. Więc ja żywię do odpowietrzania stosowny szacunek...

 

 

o to, to .... to właśnie i w naszej instalacji należy tak długo i pieczołowicie ją nawadniać by zipnąć nie mogła, a ta beka się jej i beka :roll: 8) i kto ma czas na to, no kto :roll: a do wiosny ma jej przejść :wink: :roll: 8)

 

 

Za to mam wiatr w gniazdku prądowym - na parterze od północno-wschodniej ściany tak nam wieje - przez cztery dziurki :o 8)

Gosia, ales poleciala;) z cegły dmucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo odpowietrzenie to jakaś sztuka magiczna. Nam Jacek zapowiedział, że jak podłączą pompę i będą napełniać instalację, to odpowietrzanie zajmie im cały dzień, albo i więcej. Więc ja żywię do odpowietrzania stosowny szacunek...

 

 

 

taaaaaaaaaa no jasne :lol: :lol: :lol:

 

tak gadaja dlatego że nie chce im sie nawodnić instalacji jak potrzeba(powoli znaczy się bo szkoda czasu)lepiej odkręcić wode na maxa 3 min i po sprawie a ty inwestorze bujaj sie potem i lataj od grzejnika do grzejnika i łykaj ich opowieści dziwnej treści :wink:

 

Gosiek33 przeiśc to moze katar na wiosnę :wink: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam problem 8) będę więc hydraulika dusić

 

 

 

a z cegły dmucha :roll: ale tylko w jednym miejscu 8) :roll:

 

Gosia - powiem CI prosto : hydraulik pieprzy jak potłuczony. Powody spadania ciśnienia są dwa : wyciek i nieodpowietrzona instalacja.

1. wyciek może być niewidoczny - w wylewkę (weim coś o tym :roll: )

2. jeśli to odpowietrzenie to masz gdzieś zimne kaloryfery (podłogówkę).

Odpowietrzasz od NAJDALSZEGO grzejnika (liczysz odległość od kotła do grzejnika - chodzi o długość "linii" rurek). Srubokręt , podstawiasz wiadro, odkręcasz śrubeczkę przy grzejniku - jak słyszysz "ciurlanie" i/lub masz wodę z bąbelkami - to jest powietrze. Jak leci przezroczysta woda - to nie ma powietrza.

Nie bój się - odkręć konkretnie. POtrzeba dorzucać wody do instalacji przy tej operacji - dlatego najlepiej we dwoje (po 3 grzejnikach sprawdź na kotle)

 

Sprawa sie komplikuje, gdy zapowietrzona jest podłogówka - ale wtedy jakaś pętla nie grzeje i sprawa jest prosta - to wiadomo.

P.s. ja walczyłam kilka dni z powietrzem w instalacji - okazało się, że to jednak pętla podłogówki na górze dostarczała powietrze - nie była odpowietrzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycha Duszek mówił że buk oki na schodki i ładnie się wybarwia :D

no to super,przynajmniej masz prostą sprawę.Do mnie przyjeżdzają jutro kłaśc resztę podłóg. Chyba się posikam z wrażenia :lol: :oops:

 

Posikasz się dopiero jak CI wstanie podloga :):) Bezcenne :):)

Nie zapomnij aparatu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycha Duszek mówił że buk oki na schodki i ładnie się wybarwia :D

no to super,przynajmniej masz prostą sprawę.Do mnie przyjeżdzają jutro kłaśc resztę podłóg. Chyba się posikam z wrażenia :lol: :oops:

 

Posikasz się dopiero jak CI wstanie podloga :):) Bezcenne :):)

Nie zapomnij aparatu :)

Gdybys na golasa przed kapliczka nie tańcowała, to pewnie twoja podloga lezałaby dzisiaj na ziemi, tam gdzie jej miejsce :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doberek :D

 

moi sąsiedzi mają u siebie sapelle i wcale nie jest czerwona :lol:

 

 

ładna jest sapelka... Duch Ci od razu powie, ze na podłogi nie teges... bo już go pytałam... ale i tak mnie się podoba :)

 

dzień dobry :)

 

 

Nefcia jesteś okrutna... obym ja nigdy nie musiała sikac po nózkach... bo już bym chyba nie zdzierżyła :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...