Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mysiego domu


78mysz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

fajnie wychodzi ta twoja gora :D

 

ciekawa jestem jak sie sprawdzi drewno w lazience, tez mam zaprojektowane wokol wanny drewno i sie zastanawiam :roll:

sprawdzi się, sprawdzi, nie ma bata.Miałam juz merbau w łazience i się z nim nie certoliłam. Jak ze mnie ściekło tak zostało na desce.Czasem została jakaś plamka, ale to wiedzialam, ze czas złapać za szmatę i poolejować znowu.Mam nadzieje, ze z jatobką nie będzie dużo gorzej.Tak czy owak wyjscie na cieplutkie drewienko z kąpieli jest dla mnie na tyle kuszące, ze jestem w stanie opłacić to swoim czasem na pielęgnację takiej podłogi :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszko nawet nie wiem co powiedzieć :roll: :oops:

 

barrrrrrrrrrrrrrrdzo mi się podobają Twoje wnętrza i podłogi drewniane w całym domu :roll: przepiękne są (w łazienkach jatoba?)

 

 

Już wiem, że szafir stonowałaś nieco 8) ale ja sobie taki mocny na tapetę walnę :wink:

stonowałam Gosiek, tamten kolor naprawdę był za mocny, a przedewszystkim za błyszćzacy, bo to była farba łazienkowa mocno lateksowa, a teraz poleciałam zwykłą :lol: i jest ok, choć dalej nie do końca jest to kolor, o którym myslałam.Mógłby być ciemniejszy nieco.A wlasnie otwieram od paru minut Twój dziennik i nie myliłam się- wiedzialam, ze znowu bedą jakieś cudne fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo :lol:

 

Wiesz Myszko planuję na resztkach tapety papierowej, strukturalnej zastosować taka farbę to może zbyt błyszczeć nie będzie - a to i tak czasowa sprawa póki nie będzie nas stać na zrobienie łazienki tak na prawdę 8)

 

 

A zapomniałam powiedzieć, że fantastyczne kwiaty masz, gdzie trzymałaś takie wielkie Beniaminy, draceny czy inne zielenie w wielkich donicach :lol:

 

Takie dorodne bardzo upiększają wnętrze i rozumiem teraz jak bardzo tęsknisz by parter jak najszybciej połączył się z ogrodem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszło w nocy z dymem 10m3 gazu. No to dobrze. Było -20st.C.Wszystko zgodnie z obliczeniami, a to pierwszy sezon jest. W przyszłym zakładam, ze będzie szło parę procent mniej gazu.Wychodzi mi zapotrzebowanie na ciepło poniżej 40W/m2.Nie jest źle :D

 

 

Pierwsze grzania u mnie - tak piec ciągnął, że aż furczało a uspokoiło się dopiero jak mury w całym domu nabrały temperatury :roll:

 

Od wczoraj gdy mróz się nasilał aż szumi w rurach od CO

 

 

Co tydzień dwie butle 30kg spalamy, nie wiem czy to nie za dużo - a tylko ogrzewanie chodzi :roll: ile to m3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu to jest jakoś tak:

 

1 kg propanu-1.92l

60 kg-115,2 litra w tygodniu

1l propan-0,254 m3

więc 60 kg gazu- 29.3 m3 gazu na tydzień, na miesiąc 117m3

 

 

Rany julek :o

 

jeśli masz nadzieję, że coś z tego zrozumiałam to się mylisz 8) :oops:

 

 

a możesz tak na rozum pięciolatka - to bardzo duże to spalanie mam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu to jest jakoś tak:

 

1 kg propanu-1.92l

60 kg-115,2 litra w tygodniu

1l propan-0,254 m3

więc 60 kg gazu- 29.3 m3 gazu na tydzień, na miesiąc 117m3

 

 

Rany julek :o

 

jeśli masz nadzieję, że coś z tego zrozumiałam to się mylisz 8) :oops:

 

 

a możesz tak na rozum pięciolatka - to bardzo duże to spalanie mam :roll:

Nie, wszystko ok raczej jest.

Dla porównania mi schodzi 465m3 gazu na miesiąc na c.o. i c.w.u. ino mam troche większa kubaturę. To teraz troche inne podejscie zróbmy.

 

1 kg propanu daje energie-12,78kWh

60 kg gazu da 766 kWh w tygodniu, czyli w miesiącu 3067 kWh.

Szacowane zapotrzebowanie na ciepło masz więc około 4.1kW dla temperatur grudnia.Przy Twojej powierzchni grzewczej zapotrzebowanie na ciepło do grzania będzie poniżej 50 W/m2, pod warunkiem że ogrzewasz około 150 metrów domu.Dobrze jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...