Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mysiego domu


78mysz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

twojej winy tu nie ma :-?

 

 

to jest taki kraj trzeba wszystkiego pilnować(niestety)bo każdy chce załadować kogoś w h..ja :evil:

 

Normalnie to po to bierzesz "fachmana" że on ma to zrobić najlepiej jak umie i zgodnie z teorią :roll: (tylko takich jest mało albo to wymierający gatunek) :D

 

 

ale ja daję słowo ,że od dzisiaj to już nie popuszczę i jak np.wezmę kogoś z forum i mi cos s...doli to nie popuszczę :evil: Dlaczego dlatego żeby innych w kanał nie wpuścił :evil:

 

Dobrze prawisz Chooopie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy Cię to pocieszy Myszko

ale u mnie jest do wymiany kawałek sufitu w sypialni

nie bylo podłaczone reku i pociekła skroplona woda po ryrze przy anemostacie :roll: (może jest rura za slabo otulona wełną nie wiem :roll: jak na wiosne wytniemy kawałek K-G to się wyjaśni )

te te te, Ania spełniasz moje podejrzenia. Jak ja chce żeby to była rura reku jak ja chce żeby to była rura reku. A kiedy Ci woda zaczeła przełazic?

 

jak pojawiła sie różnica temperatur w domu ciepło a na dworze zimno (stąd teoria że rura niedokładnie jest ocieplona) problem zniknął po 2 godzinach od włączenia reku

ale żeby sprawdzic teorię muszę sufit odkręcić :-?

ale to dopiero jak cieplo będzie teraz nic nie ruszam tylko pale w kominku :wink:

 

a może u Ciebie w koszu na dachu zebrała sie woda jak slonko przygrzało ? nie bardzo kojarzę jak wygląda ten dach nad sypialnią

 

i wiesz Mysza każdemu jakieś kwiatki wychodzą tylko nie zawsze o nich się pisze

no mam koszową nad sypialnią aa w koszowej lodowiec.Tylko skąd tyle wody pod grubą warstwą sniegu się zebrało? A dwa, ze w tym miejscu wlasnie biegnie też rura reku-najkrótszy odcinek i możliwe ze tam sie wykropliła woda jak puściły mrozy. A jakie reku Ty masz Aniu?Brałas Bartosza?

Kamyś spokojnie, narazie nikomu niczego nie udowodniłam to raz, a dwa, ze nikt niczego sie nie wyparł. Moze problem jest trywialny, a moze nie, czas zrobi z tym porządek.Nie zostawiam tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też współczuję nowych niespodzianek.

Coraz bardziej jestem przerażona tą wykończeniówką :roll:

Betko tak to juz jest.Dom stawia wiele wyzwań, a my zawsze boimy się, o najgorsze i dmuchamy na zimne, a potem dziwimy się ze woda z sufitu leci ;)Szkoda tylko, ze domu nie da się wybudować i sobie w nim mieszkać długo i szczęśliwie, tylko co rusz trzeba czegoś pilnować, przy czymś robić i tak w kółko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja w końcu nie robię wentylacji mechanicznej z reku, co prawda zostawiłam sobie na to miejsce w razie potrzeby, ale na razie stwierdzam, że chyba potrzeby nie będzie. Choć kusi mnie reku ze względu na odzysk ciepłego powietrza.. :roll:

 

a co do rzeczy "do poprawki", to mam dziwne poczucie, że powietrze z DGP pachnie dymem? :-?

albo zaciąga spaliny przy dokładaniu do kominka, albo coś jest nieszczelne - nie wiem, jak to sprawdzić bez demontażu obudowy! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies juz czytałam o dgp-ktoś musial się niezle napracowac, zeby się tego zapaszku pozbyć. :(

A ja mam za małą rurę do doprowadzenia powietrza. Mogłaby być ciut większa to miałabym szanse palic z większą mocą, a są dni ze się tylko kopci i to na szybe.Musze przy rozpalaniu dawac mu pobierac powietrzez z pomieszczenia.

Ale i tak jest w miarę ok

 

A ja dzisiaj mam zakwasy jak jasny gwint. Guzik tego sniegu odgarnełam, a wszystko mnie boli. Ciekawe jak mój mąż, a skubany śnieg znowu sypie z nieba

Sure a masz wentylację grawitacyjną? Bo to sie tylko tak wydaje, ze niepotrzebna. Tez mieszkam bez reku i choc kubatura wielka i wszystko pootwierane i powietrza nie brakuje, to jednak czuje po kościach ze usze w miarę szybko kupić tego słonia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica temperatur.Ale u mnie nie wykraplało się z rury niestety. Mam prawdopodobnie słabo zabezpieczoną koszową jak na tak duży dach z małym spadkiem. A wogóle to kierownik kazał naprawiać całą elewację calutką, no i z tarasem zrobić porządek na wiosne, bo woda nie ma prawa podciekać do środka :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dziewczynki. Nam też zachciało się parterówki i w niedziele 2 godziny Sławek siedział na dachu i go odśnieżał. Na połaciach nie było źle bo zaledwie 20 cm, ale w koszach miejscami ponad metr. :o A z rynien lód się wylewa soplami. Na szczęście dziś nie padało zbyt intensywnie, a teraz świeci piękne słońce, które wszystkim wysyłam. :lol:

 

Pozdrawiam

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... o to słonka to ja bym chętnie podkradła :) u nas było przez moment, ale już po nim śladu nie ma :(

 

Mysza witaj w klubie... tyż umieram. Zaliczyłam odśnieżanie "na dzień dobry" bo nie miałam jak wjechać na podjazd... i drugie na "do widzenia", bo kurde napadało z powrotem :x

 

Ale zimę wciąż lubie :)

 

a co do baboli na budowie, to ja tam mniej więcej zajrzałam już wszędzie... i jeśli panowie naprawią mi pęknięcia na elewacji + szpaleta drzwi oraz okno balkonowe które podcieka... to wszyscy będziemy w domu :) bo na dziś dzień (odpukać) nic złego się nie dzieje...aaa i ogrodzenie, ale to już jakby wpływu na dom nie ma ;)

 

ale powiem Wam że zaczynam się bać wiosny... jak przyjdzie nagle z wysoką temp. to się na tej mojej glinie utopię :o :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czólko Dziewczyny. Ja też sie boje roztopów, bo ten śnieg z dachu gdzies w końcu zlezie i utworzy się ogromna fosa dookoła. To będą prawdziwe bagna.

Tymczasem pociesza mnie to co ostatnio tak wprawiało w zlość. Zamontował mi mąż w nawisie świetlówki i dają swiatło jakby słoneczko świeciło

http://images41.fotosik.pl/251/cc2c2e1fcb0818b9med.jpg

i cieszą mnie łybki w akfałium, choć fikają bez przerwy i nie dają sobie zdjęcia zrobić

http://images39.fotosik.pl/252/bea1aa7b2edb7340med.jpg

i moja nowa pachnąca Cambria:

http://images43.fotosik.pl/255/011e1e24e648c346med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...