Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mysiego domu


78mysz

Recommended Posts

albo zwariować.

Nituś, a co jest maluszkowi jakis rotawirus go złapał?

 

rota to chyba nie jest.... bo tak szybko by chyba nie odpuściło... w sumie to póki co 24 h... i juz .... teraz jest tylko osłabiony i ma lekki stan podgorączkowy i śpi... :wink:

 

ja walcze z moją małą zeby zazyla wkoncu lekarstwa. pol dnia walki, a takich rund ma byc 6 a ja jestem o trzeciej dopiero po jednej. Ani to prosba ani grośbą. uparta siekiera z niej. Tez tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

eeetamm... :roll: :oops: :oops:

 

ania ma ciekawa koncepcje malo sie togo robi ja juz tymi cegielkami..kopertami, jodełkami wymiotuje chetnie sie pobawie w cos niestandardowego..

 

znaczy sie legary? Fajnie sie chodzi po takiej podlodze.

Ja pamietam w starej chałupie po mojej Babci były deski na legarach. Wielkie szerokie dechy. Tylko miały jeden minus. Były wylakierowane brązową wstretna farbą, - jakby drewnu trza bylo brązu do kompletu. Taka moda była, a moze nie bylo lakierów? Kto tam wie, ale jako małej niuni juz mi sie taka decha marzyła. Potem jak gdzies widzialam, ze na wsi ludziska wywalaja te stare uczciwe dechy i zakładają panele to mi sie plakac chcialo. Wtedy odkryłam w sobie szacunek do drzew. I co ja teraz zrobie z tą swoją jabłoneczką starowinką na działce?

 

http://lh3.ggpht.com/_81jLH965IWA/SS6-d7y56PI/AAAAAAAABEw/Rbebuf7k_sc/s512/IMG_9760.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy sie legary? Fajnie sie chodzi po takiej podlodze.

Ja pamietam w starej chałupie po mojej Babci były deski na legarach. Wielkie szerokie dechy. Tylko miały jeden minus. Były wylakierowane brązową wstretna farbą, - jakby drewnu trza bylo brązu do kompletu

 

niekoniecznie musi byc na legarach..teraz i tak daje jeszcze osb na legary..i kleje deski do osb najlepiej jest tak zrobic..

 

Mysza bys wiedziała ile ja sie takich posadzek z olenej nagryzłem(smród palonej farny olejnej jest bezcenny hehehehe stopiona farba wzedzie..na stopach buzi scianach rewelacja..i papier 16 stka(takie kamykihaha juz to są..jak go zakładasz to juz masz palce pokaleczone)) a jakie piekne podłogi spod farby wychodzą ło matko jak znajde wkleje ci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy sie legary? Fajnie sie chodzi po takiej podlodze.

Ja pamietam w starej chałupie po mojej Babci były deski na legarach. Wielkie szerokie dechy. Tylko miały jeden minus. Były wylakierowane brązową wstretna farbą, - jakby drewnu trza bylo brązu do kompletu

 

niekoniecznie musi byc na legarach..teraz i tak daje jeszcze osb na legary..i kleje deski do osb najlepiej jest tak zrobic..

 

Mysza bys wiedziała ile ja sie takich posadzek z olenej nagryzłem(smród palonej farny olejnej jest bezcenny hehehehe stopiona farba wzedzie..na stopach buzi scianach rewelacja..i papier 16 stka(takie kamykihaha juz to są..jak go zakładasz to juz masz palce pokaleczone)) a jakie piekne podłogi spod farby wychodzą ło matko jak znajde wkleje ci.

 

No wlasnie wiem. Te stare deski to są wspaniałe. Widziałamm kiedys taką opaloną podłoge z tego syfu. No po prostu zakochałam sie. Tylko szerokich desek to w sklepach ni ma. Trza by w tartaku zamawiac?

 

Przeceiz kiedys to sie i po łazienkach kładło deske dębową i wszedzie i jakos dawała rade. Dzisiaj mowią ze tylko egzotyka i to mocno tłusta. To jak z tym jest?

Moja Mama ma od 30 lat ta samą bukową deske do krojenia chleba. Jest nieskazitelna. Ja kupilam pare lat temu tez taką i nawet ja kilka razy naoliwilam. Przetrwała chyba z pół roku. Dobrze, ze mi zostalo kawałek blatu merbau to mam se na czym chlebek pokroic ;)

:lol:

 

 

A pod legary to mozna dac podłogówke, czy nie zdaje egzaminu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz tymi cegielkami..kopertami, jodełkami wymiotuje chetnie sie pobawie w cos niestandardowego..

Ej ale nie narzygasz mi na podłogę? :o :cry: :lol:

 

Dorcia, wiesz jak wyglada deska jak ją kwasem solnym wytrawisz? Duchu nie zrobił by tego Tobie, ani desce ;)

Słusznie, Duch drewno kocha i szanuje - moje cegiełki bezpieczne :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz tymi cegielkami..kopertami, jodełkami wymiotuje chetnie sie pobawie w cos niestandardowego..

Ej ale nie narzygasz mi na podłogę? :o :cry: :lol:

 

Dorcia, wiesz jak wyglada deska jak ją kwasem solnym wytrawisz? Duchu nie zrobił by tego Tobie, ani desce ;)

 

hehhe..to ja tu pysk trzymamm pisze wymiotuje jako light verssion a tu jeb narzygasz heeh

 

nawiasem mówiąc mysko podłogi się ługuje i wychodzi piekny bielutki kolorek ani w muratorze cos takiego chcem zaproponować właśnie ..ładne to jeszd ale kosztuje troche (cholera wszystko co ładne musi tyle kosztować??)od ciuszków, kobitek, dzieci samochodów bizuterii, az po drewno..hehe na szczescie alkohol jest tni..uff.. :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pod legary to mozna dac podłogówke, czy nie zdaje egzaminu?

 

Zaskoczyłas mnie nic o tym nie wiem ..hmm nikt chyba nie próbował ale fajnie zas pogryźć mam co..wydaje sie mi to jednak bardzo mocno wątpliwe..

 

To moze byc prawda. A jak sie walnie wyzsza temperature to sie deski pokręcą. No chyba ze porobic wielkie bruzy miedzy deskami zeby ułatwic przepływ powietrza, ale kto by takie chciał miec na sralonach :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jessu blondi zalamies mnie o pracy jezdem zas o jedno zdanie za duzio napisałem chryste panie..wykwitów nie ma inaczej nie miałoby to sensu nieprawdaż?

 

Zasadą sodowa kiedys sie to robiło..teraz sa ługi specjalne do tego..ważne jest aby wiedziec jaki kupic..bo sa ługo fo iglaków i do lisciastych drewien..jak zrobisz np ługiem do iglaka deba mocno sciemnieje..zamiast sie rozjaśnic i (szarawo biały kolorek ma..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...