Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mysiego domu


78mysz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jestem po badaniu.....tremowizyjnym. Ale miałam treme:

Chyba nie jest u mnie źle, oprócz niewielkich przecieków, które da się złatać, to jak na świezy mokry domek jest dobrze.

Sciany ocieplone są świetnie- na gruncie nie widać mostka, przy balkonach nie widać przecieków. Panie Marku-szacuneczek w tej kwestii. :D

Z dachem trochę gorzej, -jest trochę miejsc zimnych i zimna kalenica,przy jaskółce ścianka kolankowa troche mniej szczelna, w narożach też jest troche chłodniej. w większosci da się to jeszcze pozapychać. Dziwi mnie tylko trochę, ze na dachu jest 28 wełny a ściana ma tylko 20 i jest dość spora różnica temperatur na niekorzyść dachu.

daszek- w prawdzie słońce nie świeciło, ale ir od słońca może tak ogrzał dach????

http://images41.fotosik.pl/259/c3752d200dc16a78.jpg

ściana:

 

http://images37.fotosik.pl/258/236a7b7e28270761.jpg

Widać jak świecą moje ramy aluminiowe :)-mają z +5 stopni- i tak bym ich nie zamieniła na inne

progi balkonowe:

http://images49.fotosik.pl/263/4299eed065dcb08b.jpg

a teraz przecieki -tu już zdjęcia robione w środku:

przy dachu- spora różnica

http://images39.fotosik.pl/259/5264072f3f6c4c7b.jpg

znowuż przy dachu-w innym miejscu i mniejszy:

http://images36.fotosik.pl/150/b4dc871883b2f464.jpg

Aaaa i jeszcze glify okienne w środku cieplutkie:

http://images40.fotosik.pl/259/5823025981a447d4.jpg

Badanie pokazało też miejsca podciekania wody z dachu pod podbitkę - także wiem jak się do tego zabrać.

Reasumując w dachu należy uszczelnić około 5 miejsc i będzie gitara. Dwa z nich są pod zabudową k-g to troche kiszka, ale 3 duże są na wierzchu-rolka wełny i po sprawie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jestem pod dużym wrażeniem wyników termowizji. To jeszcze przed nami. Ale latem 2009 jak zaczęliśmy ocieplać pojawił się w okolicy "spec" chętny do wystawienia świadectwa. Zaproponował jego wystawienie po ogólnych oględzinach wykonanych prac i zobaczeniu projektu :o . A jak zapytałam o pracę z kamerą o której coś tam kiedyś czytałam, to powiedział że jest droga i niekoniecznie potrzebna :o. A cena usługi to jedyne 500 pln. Jeśli to nie tajemnica to ile kosztuje taka prawdziwa ekpertyza i czy po usunięciu usterek robi się ja ponownie. Czy świadectwo trzeba oddać do PINB? Ty pewnie już znasz procedurę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jestem pod dużym wrażeniem wyników termowizji. To jeszcze przed nami. Ale latem 2009 jak zaczęliśmy ocieplać pojawił się w okolicy "spec" chętny do wystawienia świadectwa. Zaproponował jego wystawienie po ogólnych oględzinach wykonanych prac i zobaczeniu projektu :o . A jak zapytałam o pracę z kamerą o której coś tam kiedyś czytałam, to powiedział że jest droga i niekoniecznie potrzebna :o. A cena usługi to jedyne 500 pln. Jeśli to nie tajemnica to ile kosztuje taka prawdziwa ekpertyza i czy po usunięciu usterek robi się ja ponownie. Czy świadectwo trzeba oddać do PINB? Ty pewnie już znasz procedurę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jestem pod dużym wrażeniem wyników termowizji. To jeszcze przed nami. Ale latem 2009 jak zaczęliśmy ocieplać pojawił się w okolicy "spec" chętny do wystawienia świadectwa. Zaproponował jego wystawienie po ogólnych oględzinach wykonanych prac i zobaczeniu projektu :o . A jak zapytałam o pracę z kamerą o której coś tam kiedyś czytałam, to powiedział że jest droga i niekoniecznie potrzebna :o. A cena usługi to jedyne 500 pln. Jeśli to nie tajemnica to ile kosztuje taka prawdziwa ekpertyza i czy po usunięciu usterek robi się ja ponownie. Czy świadectwo trzeba oddać do PINB? Ty pewnie już znasz procedurę.

 

Pozdrawiam

 

Aniola to może ja odpowiem na te pytania z punktu widzenia osoby, która zajmuje się wykonywaniem świadectw charakterystyki energetycznej.

Otórz jest to dokument, który w świetle prawa należy dołączyć do do pliku dokumentów do odbioru technicznego budynku. Procedura obliczeniowa łatwa nie jest, jest też oczywiście obarczona pewnym błędem, ale daje dość dobry wizerunek stanu faktycznego budynku, jego zużycia energi na cele grzewcze, przenikalności cieplne przegród, zużycie energii na działanie urządzeń pomocniczych pracujących w domu, takich jak wszystkie pompy w układzie ogrzewania, oblicza się zyski pochodzące z promieniowania słonecznego i tak dalej i tak dalej.Generalnie mówi o tym jak ekonomiczny jest wybudowany dom. Według mnie to jest bardzo dobre, bo tak samo jak kupujemy lodówkę to chcemy wiedzieć czy jest ona klasy A, czy nie. Tak samo świadectwo w niedługim czasie powinno też trochę dyktować cenę domu. Przecież nikt nie chce kupować domu nieekonomicznego w uzytkowaniu. Oczywiście dla osób, które same sobie budują dom, może to mieć pośrednie znaczenie, ale audytor, może na podstawie obliczeń wskazać również możliwe sposoby na poprawienie ekonomiczności domu, tak, zeby żylo się w nim wygodnie i bez zbędnych wydatków.

Ja z założenia wyznaję idee, że jeśli wkład finansowy na etapie budowy domu jesteśmy w racjonalny sposób wykorzystać na to, zeby późniejsze utrzymanie domu nie obciążało nas zbytnio, to należy to zrobić. Ceny energii rosną, nie ma się co czarować, a wykonaie solidnej izolacji, jest na tyle tanie, ze bardzo szybko się zwraca.

Cena kazdego centymetra styropianu w ociepleniu więcej jest mała, a robocizna pozostaje ta sama, bez względu na to, czy ocieplamy 10tką czy 20tką. Tak więc może się okazać, ze dołożenie paru centymetrów na ściane wyniesie nas 10-15 zł więcej na metrze.

Jest kilka zasad, którymi powinien się kierować inwestor, o których oczywiście nie wie się na etapie "przed budową", takich, które pozwalają nie wydawać pieniędzy na dyrdymały podczas budowy, a właśnie na coś ważnego jak izolacja, czy wentylacja, ale o tym może kiedy indziej.

Wracając do "speca" to zaproponował niewygórowaną cenę. Nie wiem, jak sumienne sa jego obliczenia, ale żeby policzyć coś dokładnie trzeba poświęcić na to naprawde całkiem sporo czasu. Oczywiście zależy to od wielu czynników, takich jak konstrukcja bryły, rodzaje wentylacji, ilość i rodzaj sposobów ogrzewania, dużo by mówić. Dla porównania stawek, to geodeta przy tyczeniu budynku nie schodzi ponizej 1000 - a ile to trwa czasu? Nikt nie pyta dlaczego tak drogo i po co to jest.

Może jestem stronnicza, uwazam jednak, ze świadectwa to jest pewna nowość i dlatego budzi sprzeciw wykończonego finasowo po budowie inwestora.Nic dziwnego- świadomośc tego typu potrzeb jest niska, a potrzeby inwestora na inne cele wysoka(coś i o tym wiem 8) )

Taki "spec" nie musi miec kamery termowizyjnej-kamera jest po to żeby wykryć nietypowe nieszczelności w chałupie. Wszystkie inne mostki są uwzględnione w obliczeniach. Kamera może być uzupełnieniem badania-bo daje bardziej namacalne dla inwestora wyniki.

jesli chodzi o sens ponownego wykonywania"prawdziwej" jak to określiłas ekspertyzy to zależy od rodzaju przecieków w budynku. Jesłi są duże i do końca nie zdiagnowzowane, to można wykonać termowizję ponownie- jeśli nie- to nie ma sensu.

Badanie kosztuje na necie ok 400 zł, a Malobert ogłaszał się na forum i zrobił zgłaszającym sie osobom taniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wieczór

to ja sie wypowiem odnośnie świadectw z punktu widzenia usługobiorcy :wink: teraz to już ceny są spokojne i znormalizowane i do przełnięcia :lol: :lol: :lol: w momencie wprowadzenia swiadectw kiedy panowała totalna wolna amerykanka to jak usłyszałam cenę za zrobienie świadectwa dla 30-metrowej klitki to dobrze że siedziałam bo bym padła z wrazenia :lol: :lol: :lol:

 

Mycha fajnie zrobić takie badanko prznajmniej wiesz co i gdzie poprawić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz trochę poza budowlanie, choć nie do końca. Moja córa dostała od cioci takie oto karty:

http://images41.fotosik.pl/259/1fdb01658fc19a43med.jpg

Są to najpiekniejsze karty jakie kiedykowiek widziałam dla dzieci, więc musiałam je pokazać. Wg mnie prawdziwa perełka, która mozę sta się inspiracją do niebieskiego pokoju dla dziecia. Pierwsza karta to tył z pieskiem. Slodkie prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...