Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mysiego domu


78mysz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Emólku, ja nie mówię ze teak jest be, też go uwielbiam, jednakże jak na podłogę to słaby materiał jest pod wzgledem twardości. Mojemu m. udało się dzisiaj lekko zarysować jatobe w sypialni przesuwając pusty korpus na tekturze. Zaś trza bedzie olej wyciągac :x. Teak nie miałby żadnych szans.Byłby wgniot jak w Alei Krakowskiej dzisiaj. ;) Na zabudowę wanny tudzież blat, jest swietny, bo bardzo tłusty i woda mu nie zaszkodzi, ale na podłogi nie bałdzo. Wg skali Brinella teak ma twardość 3.5 o połowę mniejszą niż jatoba i o ponad polowę większą od sosny.W sumie dąb czerwony ma tylko o 0,2 więcej niż teak

No chyba, ze teak brazylijski:

http://www.usa-design.eu/index.php?a=opis&k=20&id=19

jakąs dziwną twardość ma :lol:

a może któreś doussie?

Z tą twardościa to bez przesady. Dośc twarde merbau widziałam całe pociachane od chodzenia w szpilkach. Jeżeli ekstremalne użycie i ma się nie rysować, to tylko panele. ;)

Mam u siebie iroko na podłogach, twardość i inne porównywalna do teaku, suwanie krzesłami go rysuje, dlatego krzesła mają podklejki filcowe, a ja mam olej, i ewentualne uszkodzenia naprawia się łatwo. Jatoba oczywiście lepiej sobie poradzi, ale to też tylko drewno.

A jak Ci się sprawuje teak na podlodze łazienki? Ja dałam tylko na obidowę wanny i szafki, ale tylko dlatego, że nie chciałam przesadzić z ilością drewna, teraz podłoga ciągle jest chlapana i zalewana, ciekawa jestem, jak by wytrzymał? Też masz olejowaną? :roll:

teak akurat wodę wytrzymuje swietnie. zobaczymy jak jatoba.Emólek tez nie chciał chyba przesadzic, bo na podłodze w łazience ma cudnisty beton

Ja w takich klasycznych szpilach nie odważyłabym się po zadnym drewnie stąpać, ale moje buty na obcasie z podstawą 1.5x2, 2x2 nie dają jatobie rady- juz testowane, a dębowi czasem tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teak akurat wodę wytrzymuje swietnie. zobaczymy jak jatoba.Emólek tez nie chciał chyba przesadzic, bo na podłodze w łazience ma cudnisty beton

Ja w takich klasycznych szpilach nie odważyłabym się po zadnym drewnie stąpać, ale moje buty na obcasie z podstawą 1.5x2, 2x2 nie dają jatobie rady- juz testowane, a dębowi czasem tak

Oj myszo, nie łam mnie ja dechy dębowe mam zaplanowane na parterze, boje się jak diabli że po roku będę żałować, zwłaszcza że bezpośrednio z nich będzie wychodziło się na taras, czytaj kilogramy piachu wnoszone na drewno :(

No właśnie się zastanawiam, bo jatoba nie jest z gatunków polecanych do łazienek. Trzymam kciuki żeby się doskonale sprawdziła.

 

Acha teak przemysłowy jest tak pstrokaty że zniszczenia nie będą zbytnio widoczne, tak mi się przynajmniej wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teak akurat wodę wytrzymuje swietnie. zobaczymy jak jatoba.Emólek tez nie chciał chyba przesadzic, bo na podłodze w łazience ma cudnisty beton

Ja w takich klasycznych szpilach nie odważyłabym się po zadnym drewnie stąpać, ale moje buty na obcasie z podstawą 1.5x2, 2x2 nie dają jatobie rady- juz testowane, a dębowi czasem tak

Oj myszo, nie łam mnie ja dechy dębowe mam zaplanowane na parterze, boje się jak diabli że po roku będę żałować, zwłaszcza że bezpośrednio z nich będzie wychodziło się na taras, czytaj kilogramy piachu wnoszone na drewno :(

No właśnie się zastanawiam, bo jatoba nie jest z gatunków polecanych do łazienek. Trzymam kciuki żeby się doskonale sprawdziła.

 

Acha teak przemysłowy jest tak pstrokaty że zniszczenia nie będą zbytnio widoczne, tak mi się przynajmniej wydaje.

dechy dębowe to dechy dębowe, robione z dużych drzew, mają bardzo mało miękkiej bieli. Wyglądają swietnie bez wzgledu na to czy są porysowane czy nie.Będziesz mieć pieknie Emólku

Swoją drogą dębu nkit też do łazienek nie poleca, a w starych dawno temu łazienkach takie dechy wystepowały i nikt nie płakał. Inna sprawa, ze teraz nie ma juz takich dębów.

Tylko pod olej tego dęba bierz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze Mysia... :)

 

ja w sprawie sof... rozmawiałyśmy kiedyś o ich wygodzie w użytkowaniu....

 

dziś osobiście siedziałam na czymś takim...

 

bizzarto - bilbao...

 

mam wrażenie że jest Twoich kształtów... i spełnia moje wymagania co do zagłówków... cena w II klasie tkanin ok 6,5 tys...

 

http://c.meble.pl/gfx/uzytkownicy/1443/wizytowki/1443/produkty/1_5861_BILBAO_okno_02_OK.jpg

 

i podnoszone zagłówki i podłokietniki

 

http://c.meble.pl/gfx/uzytkownicy/1443/wizytowki/1443/produkty/2_9375_BILBAO_IMG_OK_RGB.jpg

 

w tej pufie z boku jest schowek :)

 

jak niczego innego nie znajde to będzie taka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam tą kanapę kilka dni temu i jako jedyna zwróciła moją uwagę, mimo że do tego typu zakupów BAAAARDZO nam daleko.

Pasie i co z drewnem będzie?

Mysza ale mnie z tym drewnem dobrze zrobiłaś, myślałam że dechy gorsze, bo bardziej wypaczalne, co do plusów to wiadomo estetyka, ale o tej twardości to pojęcia nie miałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam tą kanapę kilka dni temu i jako jedyna zwróciła moją uwagę, mimo że do tego typu zakupów BAAAARDZO nam daleko.

Pasie i co z drewnem będzie?

Mysza ale mnie z tym drewnem dobrze zrobiłaś, myślałam że dechy gorsze, bo bardziej wypaczalne, co do plusów to wiadomo estetyka, ale o tej twardości to pojęcia nie miałam.

Emólku tak dla bezpieczeństwa będziesz brać deski fazowane? To naprawde zachowuje sie lepiej w uzytkowaniu.

Nituśka nawet niezła ta kanapa, pewnie bardzo wygodna, ale ta cena.

Ja obiłam stary narożnik z ikei na szaro i będzie jednak musiał się sprawować w dużym pokoju narazie.Pokazywałam go, ale zginął gdzieś pomiędzy zdjęciami łazienki:

http://images39.fotosik.pl/263/804c8329b7b22d70med.jpg

Wusia, zobaczysz, kiedyś sobie zmienisz jeszcze panele na drewno, tylko czasu troche trzeba, a moze niezniszczalność paneli tak Cie urzeknie, ze nie bedziesz chciała miec drewna i jak my wszystkie hurtem bedziemy robić odnowienia i cyklinować, to Ty bedziesz sobie spokojnie siedzieć w fotelu i popijać kawkę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!To ja powtórzę z wątku łazienkowego że cudnie u Ciebie,a łazienki przepiękne.I strasznie zazdraszczam drewna na podłogach,ponieważ czas złym doradzcą jest a my musieliśmy szybciej się przeprowadzić niż planowaliśmy no i na podłogach deska warstwowa jest bo jakoś kurcze nie mogłam sobie wyobrazić kładzenie podłóg i mieszkanie na miejscu.A jak widać tak też można jednak.Plus jest taki że jak widzę co wyprawiają moje dzieci to mi wcale nie szkoda tej podłogi i jak młode podrosną to ją wymienimy na drewno.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!To ja powtórzę z wątku łazienkowego że cudnie u Ciebie,a łazienki przepiękne.I strasznie zazdraszczam drewna na podłogach,ponieważ czas złym doradzcą jest a my musieliśmy szybciej się przeprowadzić niż planowaliśmy no i na podłogach deska warstwowa jest bo jakoś kurcze nie mogłam sobie wyobrazić kładzenie podłóg i mieszkanie na miejscu.A jak widać tak też można jednak.Plus jest taki że jak widzę co wyprawiają moje dzieci to mi wcale nie szkoda tej podłogi i jak młode podrosną to ją wymienimy na drewno.

Pozdrawiam serdecznie

Niulka, po pierwsze witaj

po drugie zakładaj galerię

po trzecie u mnie dąb jest tez warstwowy, bo podłogówka. ot co.Zycia na budowie nie polecam, można ześwirować, co chyba mi juz niedługo grozi.Ciągłe przestawianie, rozpakowywanie, to znów pakowanie i tak w kółko. A do tego syfu wkoło ciągle pełno, a nie można sobie podarować sprzątania niestety i ciągłego mycia wszystkiego i trzepania, ech. Jeszcze z miesiąc, a przetrwałam jakoś 3 :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam tą kanapę kilka dni temu i jako jedyna zwróciła moją uwagę, mimo że do tego typu zakupów BAAAARDZO nam daleko.

Pasie i co z drewnem będzie?

Mysza ale mnie z tym drewnem dobrze zrobiłaś, myślałam że dechy gorsze, bo bardziej wypaczalne, co do plusów to wiadomo estetyka, ale o tej twardości to pojęcia nie miałam.

 

jak nie jak tak :)

 

był wczoraj Ghost i trochę poustalaliśmy :roll: też mówi, że teak trochę miękki na podłogę ale coś się wymyśli :p :p :p i próbki mi przywiezie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

78mysz

PostWysłany: Czw, 4 Marzec 2010 14:27 Temat postu:

niulka39 napisał:

Witajcie!To ja powtórzę z wątku łazienkowego że cudnie u Ciebie,a łazienki przepiękne.I strasznie zazdraszczam drewna na podłogach,ponieważ czas złym doradzcą jest a my musieliśmy szybciej się przeprowadzić niż planowaliśmy no i na podłogach deska warstwowa jest bo jakoś kurcze nie mogłam sobie wyobrazić kładzenie podłóg i mieszkanie na miejscu.A jak widać tak też można jednak.Plus jest taki że jak widzę co wyprawiają moje dzieci to mi wcale nie szkoda tej podłogi i jak młode podrosną to ją wymienimy na drewno.

Pozdrawiam serdecznie

 

Niulka, po pierwsze witaj

po drugie zakładaj galerię

po trzecie u mnie dąb jest tez warstwowy, bo podłogówka. ot co.Zycia na budowie nie polecam, można ześwirować, co chyba mi juz niedługo grozi.Ciągłe przestawianie, rozpakowywanie, to znów pakowanie i tak w kółko. A do tego syfu wkoło ciągle pełno, a nie można sobie podarować sprzątania niestety i ciągłego mycia wszystkiego i trzepania, ech. Jeszcze z miesiąc, a przetrwałam jakoś 3

 

No to w sumie się cieszę że takie przeżycia mnie ominęły:-)A co do Twoich drzwi to nie zastanawiałaś się może nad szarymi?Bo jeśli się nie obrazisz to powiem że faktycznie zrobiłaś sobie trochę kuku z tymi różnymi rodzajami drewna na jednym poziomie.Nie znam się aż tak na drewnie żeby wiedzieć czy coś ściemnieje albo się rozjaśni w stosunku do drugiego.Ale zobacz masz szare okna na szczęście nie bardzo ciemne(przynajmniej u mnie na takie nie wyglądają),szarą oprawę kominka,szary gres.Jak dobierzesz odpowiedni odcień to nie będą się gryźć z żadnym drewnem,wtedy też listwy w tym samym kolorze

Jako przykład pierwsze znalezione w sieci:

http://lh4.ggpht.com/_rFlo-8dsfU0/S4-tS2CtrtI/AAAAAAAAAd8/3vRS3mbOw3c/s512/image00126.jpg

Nie koniecznie wzór oczywiście.Bo jest jeszcze opcja białe ale jakoś chyba nie za bardzo u Ciebie(no bo okna).W każdym razie ja bym się chyba w drewno nie pakowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

78mysz

PostWysłany: Czw, 4 Marzec 2010 14:27 Temat postu:

niulka39 napisał:

Witajcie!To ja powtórzę z wątku łazienkowego że cudnie u Ciebie,a łazienki przepiękne.I strasznie zazdraszczam drewna na podłogach,ponieważ czas złym doradzcą jest a my musieliśmy szybciej się przeprowadzić niż planowaliśmy no i na podłogach deska warstwowa jest bo jakoś kurcze nie mogłam sobie wyobrazić kładzenie podłóg i mieszkanie na miejscu.A jak widać tak też można jednak.Plus jest taki że jak widzę co wyprawiają moje dzieci to mi wcale nie szkoda tej podłogi i jak młode podrosną to ją wymienimy na drewno.

Pozdrawiam serdecznie

 

Niulka, po pierwsze witaj

po drugie zakładaj galerię

po trzecie u mnie dąb jest tez warstwowy, bo podłogówka. ot co.Zycia na budowie nie polecam, można ześwirować, co chyba mi juz niedługo grozi.Ciągłe przestawianie, rozpakowywanie, to znów pakowanie i tak w kółko. A do tego syfu wkoło ciągle pełno, a nie można sobie podarować sprzątania niestety i ciągłego mycia wszystkiego i trzepania, ech. Jeszcze z miesiąc, a przetrwałam jakoś 3

 

No to w sumie się cieszę że takie przeżycia mnie ominęły:-)A co do Twoich drzwi to nie zastanawiałaś się może nad szarymi?Bo jeśli się nie obrazisz to powiem że faktycznie zrobiłaś sobie trochę kuku z tymi różnymi rodzajami drewna na jednym poziomie.Nie znam się aż tak na drewnie żeby wiedzieć czy coś ściemnieje albo się rozjaśni w stosunku do drugiego.Ale zobacz masz szare okna na szczęście nie bardzo ciemne(przynajmniej u mnie na takie nie wyglądają),szarą oprawę kominka,szary gres.Jak dobierzesz odpowiedni odcień to nie będą się gryźć z żadnym drewnem,wtedy też listwy w tym samym kolorze

Jako przykład pierwsze znalezione w sieci:

http://lh4.ggpht.com/_rFlo-8dsfU0/S4-tS2CtrtI/AAAAAAAAAd8/3vRS3mbOw3c/s512/image00126.jpg

Nie koniecznie wzór oczywiście.Bo jest jeszcze opcja białe ale jakoś chyba nie za bardzo u Ciebie(no bo okna).W każdym razie ja bym się chyba w drewno nie pakowała.

rozważałam szare, ale rozważałam też dębowe, podbejcowane na kolor jatoby od strony pomieszczeń z jatobą. Dąb czerwony jest kolorystycznie dość zbliżony do jatoby, tylko jaśniejszy i tak sobie myśle, ze jakby machnąć drzwi dębowe troche na pomarańczowo-czerwono to było by chyba też nieźle. Takie mazy porobić tylko żeby powiązać jedno z drugim. No nie wiem. Rozważałam też dębowe przecierane antracytową bejcą, wtedy by pasowały i do dębu i do jatoby. Białe raczej odpadają u mnie, choć pierwotnie właśnie o takich marzyłam, choć może wtedy gdybym dała białe listwy wszędzie.... :roll: och te moje wieczne dylematy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka :)

 

dobraaaa obite też dobrze... a z ciekawości.. ile taka frajda kosztuje... koszt pewnie zależy od tkaniny, ale rząd wielkości do 1 tys powyżej, powyzej 2 tys? :roll:

ja z tkaniną zapłaciłam 1500. Zadna tajemnica. Szkoda było wywalać stary narożnik, zwłaszcza ze super wygodny. Za stówkę obił mi tapicer stary fotel, który stoi sobie na antresoli w kąciku czytelniczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze trochę to skomplikowane z tymi drzwiami faktycznie,szczerze to w drewnie nie siedzę i nawet nie mam wyobrażenia jak po twoich przeróbkach mogą takowe wyglądać:-DD Ale pewnie wszystko zależy od dobrego stolarza.

A co do obicia ja mam takiego gościa który mój wypoczynek obije za 200zł(sofa 3 i 2fotele) tylko materiał muszę kupić:-D A fotel taki z lat 50 pięknie obił mi za całe 30zł chciałam mu dać 50 ale nie chciał hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...