Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mysiego domu


78mysz

Recommended Posts

u mnie tawuły dostają listkow, narcyzy, sasanki i tulipany może zdążą zakwitnąc na święta.

A z przygotowań swiątecznych:

Zeżuche posiałam w doniczce z królikiem

bazie kotki i powykręcana wierzba wybrane przez córkę juz w wielkim wazonie, palma siódmy raz ta sama poświęcona, kartki wyslane, a wczoraj skusiłam sie na barszcz czerwony z uszkami. Jeszcze w tym tygodniu czeka nas malowanie jajec :) Kupiłam perłowe barwniki-zobaczymy co to za mecyja będzie

 

Dzisiaj dla odmiany pomidorówka, mniam-sto lat nie gotowałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

u mnie tawuły dostają listkow, narcyzy, sasanki i tulipany może zdążą zakwitnąc na święta.

A z przygotowań swiątecznych:

Zeżuche posiałam w doniczce z królikiem

bazie kotki i powykręcana wierzba wybrane przez córkę juz w wielkim wazonie, palma siódmy raz ta sama poświęcona, kartki wyslane, a wczoraj skusiłam sie na barszcz czerwony z uszkami. Jeszcze w tym tygodniu czeka nas malowanie jajec :) Kupiłam perłowe barwniki-zobaczymy co to za mecyja będzie

 

Dzisiaj dla odmiany pomidorówka, mniam-sto lat nie gotowałam

 

Gdzie takie perlowe barwniki sa? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tawuły dostają listkow, narcyzy, sasanki i tulipany może zdążą zakwitnąc na święta.

A z przygotowań swiątecznych:

Zeżuche posiałam w doniczce z królikiem

bazie kotki i powykręcana wierzba wybrane przez córkę juz w wielkim wazonie, palma siódmy raz ta sama poświęcona, kartki wyslane, a wczoraj skusiłam sie na barszcz czerwony z uszkami. Jeszcze w tym tygodniu czeka nas malowanie jajec :) Kupiłam perłowe barwniki-zobaczymy co to za mecyja będzie

 

Dzisiaj dla odmiany pomidorówka, mniam-sto lat nie gotowałam

 

Gdzie takie perlowe barwniki sa? :)

chyba w rossmanie je nabylam z miesiąc temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tawuły dostają listkow, narcyzy, sasanki i tulipany może zdążą zakwitnąc na święta.

A z przygotowań swiątecznych:

Zeżuche posiałam w doniczce z królikiem

bazie kotki i powykręcana wierzba wybrane przez córkę juz w wielkim wazonie, palma siódmy raz ta sama poświęcona, kartki wyslane, a wczoraj skusiłam sie na barszcz czerwony z uszkami. Jeszcze w tym tygodniu czeka nas malowanie jajec :) Kupiłam perłowe barwniki-zobaczymy co to za mecyja będzie

 

Dzisiaj dla odmiany pomidorówka, mniam-sto lat nie gotowałam

 

Gdzie takie perlowe barwniki sa? :)

chyba w rossmanie je nabylam z miesiąc temu

 

Dzieki, polete jutro. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wieczorek

Myszeczko słuchaj czy w wolnej chwili mogłabyś mi powiedzieć jaka będzie różnica w ciepłości ściany ja dam 15 cm styropku o lambdzie D 0,040 a 0,038 czy opłaca się szarpać czy kupić to co jest blisko :roll:

 

To ja też poproszę....

Chcemy dać 20cm... ale może o kilka mniej szarego z grafitem....

 

Co dać najlepiej do domku energooszczędnego i ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie...

Ale jakiś czas temu pytałam i różnica na dom była jakieś 2000 zł... Jeśli dobrze pamiętam... i to przy grubości 20cm....

 

Więc nie jest źle jak na taką inwestycje...

 

Ale czy warto, czy to się opłaci?

 

Już w okna poszłam bardzo dobre....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz z tego co ja ceny uzbierałam to jest jakieś 80 zł na metrze sześciennym róznicy ale ten grafitowy co bym mogła kupić ma lamdę deklarowaną 0,031 i wychodzi 145 zł netto metr sześcienny a zwykły biały ma 0,040 ale kosztuje jakieś 76 zł netto metr sześcienny :roll: więc to jakby dwa razy tyle :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halo halo zaraz ide wpieprzać ciastko, bo to nie będzie jedzenie tylko obzarstwo zwyczajne, ale w międzyczasie policze Wam te lambdy, tylko spokojnie musze sie dokopać do wszystkiego i juz juz licze.

W miedzyczasie tak zwanym powiem, ze cały dzien ...kolejny na ogródku spędziłam i jeszcze informacja przemycona dla Nitu- nie Nitu, nie posiadam szamba

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wusia według mnie nie ma sensu sie w ten sposób zabawiać z tą lambdą. To raczej chwyt reklamowy-choc nie będe wyrokować

Duzo więcej, przy mniejszym nakładzie finansowym dałoby Ci dołożenie paru centymetrów styropianu więcej niż sprawdzanie lambd. Przelicz sobie ile drożej wyniosłoby cie ocieplenie 15tką grafitu albo 20tką białego.nie przeliczaj na metrach sześciennych, tylko na konkretnej ilości metrów kwadratowych styropianu, które potrzebujesz nabyć na ściany. Jak oszacujesz koszty wykonania całej elewacji to zobaczysz, ze to nie jest wielka różnica. Jeśli brakuje kasy, to na Twoim miejscu wolałabym tylko obłożyć styropianem i zaciągnąć sciany siatką na kleju i zostawic w spokoju na lepsze czasy. To ma jeszcze jedną zaletę, której nie znałam dotąd- po odpracowaniu budynku elewacja nie jest do poprawek-a jeszcze nie daj Boże zle zrobiona jak u mnie :roll: Czyli rok dwa poczekać z tynkiem.a teraz koniec dywagacji.

Podaję wartości:

sciana silikat drążony 24 cm

styro lambda 0,040W/(mK)=grubość 15cm=> U sciany=0,237 [W/m2K]

styro lambda 0,040[W/m*K]- grubość 20 cm=> U sciany=0,183 [W/m2K]

teraz silikat 24 cm i styropian biały o lambda=0,038[W/m*K]- grubość 15 cm=>U=0,226 [W/m2K]

silikat 24, styropian grafitowy 15 cm, lambda 0,031- U=0,187 [W/m2K]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszeczko my i tak nie robilibyśmy inaczej bo położyć styro dać siatkę i klej to małż sam potrafi wiec już duża oszczędność na robociźnie jest bo wiadomo sam tynku nie położy bo to trzeba szybko robić a z Twoich wyliczeń wychodzi na to że jedna cholera czy 15-ka grafitowa czy 20-ka biała :lol: tyle że na lukarnę poszła już 15-ka :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak nie wysilać się z szukaniem... i dać 20 styro... nie zależnie jakiego.. 0,40 , 0,38.....Tylko grubo....

 

Jak kiedyś liczyłam to różnica pomiędzy styro 15cm, a 20cm to było jakiś 1000zł... więc niewiele....

 

A czy poroterm na pióro wpust 25 cm ma dobre parametry z 20cm styro...?

 

I czy tyle wystarczy dać przy założeniu , że dom ma być energooszczędny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wieczorek

Myszeczko słuchaj czy w wolnej chwili mogłabyś mi powiedzieć jaka będzie różnica w ciepłości ściany ja dam 15 cm styropku o lambdzie D 0,040 a 0,038 czy opłaca się szarpać czy kupić to co jest blisko :roll:

 

To ja też poproszę....

Chcemy dać 20cm... ale może o kilka mniej szarego z grafitem....

 

Co dać najlepiej do domku energooszczędnego i ile?

Arniko a o scianach mi powiedz, ze czerwone to widze, a grubość muru?

no jak to, trzeba dać conajmniej 20 styropianu na sciane, 30 welny na dach i 15-20 na grunt, a jesli inne dodatkowe warunki jak usytuowanie do stron swiata, otwory okienne i ch wielkosc, wartości przenikania ciepła dla bram, okien, drzwi i czego tam jeszcze sa mniej więcej spełnione to wyjdzie energooszczednie i ciagle racjonalnie w kosztach, czego oczywiście wszystkim życzę

 

 

A ja dzisiaj z małzem bylam w ogródku i zrobilismy rabatę ziołowo-trawową przy spacerniaku, wyrównaliśmy tam ziemie wybraliśmy kamienie i zrobiliśmy ramkę z belek po więźbie.

ułozyliśmy w kawałku ogrodu(przy thujach z jednej strony) ecoboard- który w rezultacie nie wygląda tak tragicznie jak myślałam ze będzie.Obłozyliśmy to fizeliną zeby dziadostwo nie przerastało,

Wyplewiłam bluszcz wydarty z Rasiowych lasów

zniwelowaliśmy motyczką i grabkami kolejny kawałek działki, oj jeszcze parę rzeczy zrobiliśmy. Do końca strasaaaaznie daleko, ale widać juz ze nawet niewielkim nakładem coś w miarę schludnego można zrobić. Przed piatkiem chce przygotować przód domu, zeby po świętach obsiać go trawą. A potem przeniesiemy się na boki domu i tam bedziemy szaleć. tylko nową motykę muszę kupić i grabki, bo te juz prawie połamane na kamieniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wieczorek

Myszeczko słuchaj czy w wolnej chwili mogłabyś mi powiedzieć jaka będzie różnica w ciepłości ściany ja dam 15 cm styropku o lambdzie D 0,040 a 0,038 czy opłaca się szarpać czy kupić to co jest blisko :roll:

 

To ja też poproszę....

Chcemy dać 20cm... ale może o kilka mniej szarego z grafitem....

 

Co dać najlepiej do domku energooszczędnego i ile?

Arniko a o scianach mi powiedz, ze czerwone to widze, a grubość muru?

no jak to, trzeba dać conajmniej 20 styropianu na sciane, 30 welny na dach i 15-20 na grunt, a jesli inne dodatkowe warunki jak usytuowanie do stron swiata, otwory okienne i ch wielkosc, wartości przenikania ciepła dla bram, okien, drzwi i czego tam jeszcze sa mniej więcej spełnione to wyjdzie energooszczednie i ciagle racjonalnie w kosztach, czego oczywiście wszystkim życzę

 

 

A ja dzisiaj z małzem bylam w ogródku i zrobilismy rabatę ziołowo-trawową przy spacerniaku, wyrównaliśmy tam ziemie wybraliśmy kamienie i zrobiliśmy ramkę z belek po więźbie.

ułozyliśmy w kawałku ogrodu(przy thujach z jednej strony) ecoboard- który w rezultacie nie wygląda tak tragicznie jak myślałam ze będzie.Obłozyliśmy to fizeliną zeby dziadostwo nie przerastało,

Wyplewiłam bluszcz wydarty z Rasiowych lasów

zniwelowaliśmy motyczką i grabkami kolejny kawałek działki, oj jeszcze parę rzeczy zrobiliśmy. Do końca strasaaaaznie daleko, ale widać juz ze nawet niewielkim nakładem coś w miarę schludnego można zrobić. Przed piatkiem chce przygotować przód domu, zeby po świętach obsiać go trawą. A potem przeniesiemy się na boki domu i tam bedziemy szaleć. tylko nową motykę muszę kupić i grabki, bo te juz prawie połamane na kamieniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...