Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mysiego domu


78mysz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odkuwam kilofem hałdę gruzy i na taczkach wywożę, a małż kopie rów pod podmurówkę i tam upłynniamy nasze pobojowisko, i dopiero wtedy odzyskamy część ziemi na froncie domu :) a potem to już tylko kompostu rozrzucić, górę humusu na to... a na koniec kupić ze dwie wywroty ziemi ogrodowej, ale kiedy to będzie?

 

A na razie tak jak Myszka prawi, co kawałak ziemi odzyskany - to trawą obsiany - zawsze to mniej chwaściorów potem się zieleni :)

Gosiu, ja Cie podziwiam za Twoje wielkie zaparcie i determinację w uprawianiu ogródka i za ten oczodajny niebieski w łazience:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wyczytalam w ksiazce, zeby wyrzucac cyklameny, bo z nich juz nic nie bedzie... Glupole jedne.

to tak jak pisali o storczykach, ze po przekwitnięciu juz się do niczego nie nada. Przecież cyklamen ma bulwe. Po sezonie trzeba go tylko trochę przsuszyc i przechłodzić, a jak odpocznie to znowu nakłaniać go do wzrostu.Innego wyjścia nie ma. Jak juz pokwitnie to go jesienią na balkon i zapomnieć o temacie na miesiąc.I tak w kółko. Nie bez powodu on w końcu cyklamen jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Myszlou, sa nowe zdjecia?

bo teraz to jakos bardziej obrazki do mnie przemawiaja, na czytanie czasu brak

pismo obrazkowe dla Anji raz prosze, tak?

Zobaczę czy coś jest do upolowania aparatem sensownego Mamuśka

Kupiliśmy w leloju 2metrowego modrzewia na patyku-ale będzie jutro, a dzisiaj nawiozłam: małego beza kremowego, jakies tymiankowo-macierzankowo sztuk dwie na skalniak, i dwie azalie-białą i jasnoczerwoną-ale jeszcze nie kwitnie toto. W Jankach są różne odmiany hortensji w dobrej formie po 17 zł, mało się nie skusiłam na kolejną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jak pisali o storczykach, ze po przekwitnięciu juz się do niczego nie nada. Przecież cyklamen ma bulwe. Po sezonie trzeba go tylko trochę przsuszyc i przechłodzić, a jak odpocznie to znowu nakłaniać go do wzrostu.Innego wyjścia nie ma. Jak juz pokwitnie to go jesienią na balkon i zapomnieć o temacie na miesiąc.I tak w kółko. Nie bez powodu on w końcu cyklamen jest :)

 

Zaczac go nawozic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wieczór

Mycha żeby nie to że muszę hałdę ziemi kupić i nawieźć to bym brała i sadziła ale tak to nie ma sensu:( ale nic to w przyszłym roku znowu mnie uszczęśliwi a te badylki dostała teściowa;)

 

Rasia Ty sąsiadce to jęzor pokaż i powiedz żeby się pocałowała w taką jedną część ciała co z tego że ona ma na już dopieszczony jak zero frajdy z tego a Ty będziesz kochać każdy badylek który wetkniesz bo to Twoimi ręcami i wiedzieć bedziesz co rośnie bo sama posadzisz a tamta nie będzie wiedzieć ani co ani gdzie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiem, co to znaczy lekko, ale czyms go podleje.

 

no weź nie bląąąąądź Małgoś. Poprostu podlewaj jak podlewasz, bo widać dobrze to robisz, a tylko mniejsze stężenie nawozu niż na opakowaniu zapodaj.

 

Wusia dobrze prawisz. Ogród męczący jest, ale na jesieni juz wszystko będzie wyglądało jakoś, a na przyszła wiosne jeszcze lepiej i tak jak się wszystko poukorzenia i zacznie rosnąć to za dwa lata jakiś sensowyny zarys będzie

Miłego dnia Wsiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wieczór Ogrodniczki :)

 

ja za ogród to chyba zabiorę się dopiero na jesieni, jak już wszystkie ciężki walce i kopary przetoczą się przez naszą działkę:rolleyes:

 

ja też mam taka politykę roślinną :)

:wiggle:bry wieczór :)

 

Mysia ja w końcu będę pisać o energooszczędnych i pasywnych, więc jakby co to Ci głowę pozawracam :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasiulka, ależ proszę bardzo. Może sama sie czegoś dowiem, bo z mojej paplaniny to raczej mało mądrości usłyszysz

 

Wuśko zimą to może najwyżej psie ten tego zakwitnąć na śniegu ;)

 

Posadziłam dzisiaj bez kremowy, jak zakwitnie to pokaże, aaaa i modrzewia, to jutro fota będzie jak nic. I trzasnełam takie obliczenia, ze czacha dymi. I obrzeża z kostki sie robią rękami Pana Olka i znowu nie wysłałam Rasi jednego namiaru.Niech to drzwi. Jutro koniecznie się poprawię.Jeszcze derenia musze znaleźć na sieci, bo widzialam dzisiaj u córki w przedszkolu i sobie przypomniałam, ze on pewnie majątku nie kosztuje, a w projekcie jest :)Ja przepraszam bardzo, ze glośno myśle....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasiulka, ależ proszę bardzo. Może sama sie czegoś dowiem, bo z mojej paplaniny to raczej mało mądrości usłyszysz

 

Wuśko zimą to może najwyżej psie ten tego zakwitnąć na śniegu ;)

 

Posadziłam dzisiaj bez kremowy, jak zakwitnie to pokaże, aaaa i modrzewia, to jutro fota będzie jak nic. I trzasnełam takie obliczenia, ze czacha dymi. I obrzeża z kostki sie robią rękami Pana Olka i znowu nie wysłałam Rasi jednego namiaru.Niech to drzwi. Jutro koniecznie się poprawię.Jeszcze derenia musze znaleźć na sieci, bo widzialam dzisiaj u córki w przedszkolu i sobie przypomniałam, ze on pewnie majątku nie kosztuje, a w projekcie jest :)Ja przepraszam bardzo, ze glośno myśle....;)

Truti... puti...;)

 

 

A derenia, jak mówi Markocia...;) to ja dzisiaj zanabyłam w sztuk trzy i jeszcze całą masę inszych inszości, ale Ty nie wiesz, bo do mnie nie wpadasz...:(

A kremowego beza i modrzewia, to Ci strasznie zazdaszcza ona-ja...:rolleyes:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...