Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mysiego domu


78mysz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Truti... puti...;)

 

 

A derenia, jak mówi Markocia...;) to ja dzisiaj zanabyłam w sztuk trzy i jeszcze całą masę inszych inszości, ale Ty nie wiesz, bo do mnie nie wpadasz...:(

A kremowego beza i modrzewia, to Ci strasznie zazdaszcza ona-ja...:rolleyes:;)

jak to nie wiem, bo nie zaglądam. Oczywiście, ze zaglądam i się cieszyłam, jak wymieniałaś coraz więcej i więcej drzew. Nic nie napisałam? Nie może być

 

Kurcze, dalej nie wiem gdzie są emotikonki więc rolllll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luby uwielbia modrzewie. ogladalismy piekna odmiane na targach ogrodniczych. oczywiscie nie spisałam :(

Ewa ja tez widziałam piekne odmiany japońskie modrzewia, ale wziełam na palu i będe go trochę naginac, bo gałęzie ma uniesione, a ja chce zeby pokrój był trochę inny. Szczescie, ze modrzew ma giętkie gałązki to pewnie da się z nim coś wymodzić.

 

Boszzzz mam dziesięciu chłopa na podjeździe od godziny czasu. Jakies wibracje odchodzą.Dom się trzęsie w posadach :) makabrrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz jak to jest - nie dogodzisz :)

Cieszę się, ze mam drzewa, ale ma to też wady - wysuszona gleba i cien. A to akurat od strony ulicy gdzie chciało by się jakoś odizolować...

 

ja Cie znam, a troche juz wiem, to napewno Ci się uda pięknie odizolować od drogi. Ja sobie wymyśliłam na przykład, ze tam gdzie sie juz nic nie da dosadzić, to powtórzę elementy żaluzjowe z pergoli, która gdzieś kiedys pewnie będzie. Takie parawany pięknie komponuja sie z zielenią. U mnie będą to jasnoszare "zaluzje" na ciemnoszarej prostej ramce. A wiesz, ze są powojniki, które dobrze znoszą cien? I haedera jest niezastąpiona w kształtowaniu intymnego klimatu-wiecznie zielona zasłona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nawet taki jeden powojnik - Nelly moser- ale one lubią rzyzną glebę i wilgoć. trzeba im pomagać pod drzewami...A ja bym chciała żeby tam bezobsługowo w miarę było. Bo to dość daleko od domu - jakies30m.

fajne takie parawany są,a le raczej nie dla mnie. trochę zbyt dzika ta działka poki co...ale kto wie, kto wie...moze z czasem jak ja już ucywilizuje...pomysł jest super. Widziałam kiedyś piękne na metalowej ramie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nawet taki jeden powojnik - Nelly moser- ale one lubią rzyzną glebę i wilgoć. trzeba im pomagać pod drzewami...A ja bym chciała żeby tam bezobsługowo w miarę było. Bo to dość daleko od domu - jakies30m.

fajne takie parawany są,a le raczej nie dla mnie. trochę zbyt dzika ta działka poki co...ale kto wie, kto wie...moze z czasem jak ja już ucywilizuje...pomysł jest super. Widziałam kiedyś piękne na metalowej ramie....

ja też mam powojnika niebieskiego, to spiszę Ci nazwę jak do niego dojdę. Rośnie pod jablonką.Wrzuciłam worek 20 l kwaśnej lekkiej ziemi i juz trudno, będzie musiał sobie poradzic i jak widze, narazie ma sie nieżle.

No wez, masz proste bryly w ogrodzie i takie proste "pergole-parawany" by Ci pasowały.Tylko trzeba czasu i kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesłuchuj, przesłuchuj. A ja zrobiłam rekonesans i są oczary japońskie i płaczące wersje również i wersja blue moon z niebieskimi kwiatami. Niektóre odmiany kombinowane niestety słabiej pachną. I jest polecana wersja omszona jako nie za wysoka i mająca duże kwiaty(chyba nie pokreciłam opisu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa ja tez widziałam piekne odmiany japońskie modrzewia, ale wziełam na palu i będe go trochę naginac, bo gałęzie ma uniesione, a ja chce zeby pokrój był trochę inny. Szczescie, ze modrzew ma giętkie gałązki to pewnie da się z nim coś wymodzić.

 

dokładnie tak - było o czymś japońskim dzięki myszko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak - było o czymś japońskim dzięki myszko

 

no widzisz, ja wiedziałam co by cie tu mogło zadowolić. Japońskie modrzewie są jeszcze piekniejsze od klasycznych modrzewii, choć to prawie niemożliwe jest patrząc na urodę tych drzew. Widzałam takie okazy na jakies 120 wysokie po 70 zł w szkólce. I fajne sa też odmiany płaczace szczepione na bardzo krótkim palu-na wiosnę robi się taki "berecik" przy ziemi śmieszny

o takie jak u iwy na krótkim paliku:

http://www.wymarzonyogrod.pl/zdjecia/wierzba_500.jpg

a tu juz fajny szczepiony płaczący na wysokim palu

http://www.mojogrod.com.pl/inc/normal_w.php?fileName=/home/users/m/mojogrod/www.mojogrod.com.pl/html/zdjecia/54_DSCN0743.jpg&name=LARIX_DECIDUA_PENDULA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...