Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mysiego domu


78mysz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hejka, czs sie na chwile pokazac:). Ostatnio było duzo pracy, nerwów i generalnego przybicia, ale jak wczoraj wyszłam na ogórdek i wziełam sie za chwasty to mi troche lepiej.

Robię teraz tył działki i normalnie mam przy tym nerwa, bo myślałam, ze zrobienie czegoś prostego będzie nieco łatwiejsze, a to takie wszystko skomplikowane ze chwilami wpadam w szał okrutny.Czuje, ze zanim osiągnę efekt to każda roślina przejdzie jeszcze nie raz wstrząs przeprowadzkowy. Biedne moje roślinki :(. Ale pokaże zaraz nad czym dumam i co juz mniej więcej mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trawsko przed domem-nic go nie powstrzyma, urosło z sezonie z kilku badylków dosłownie:

http://a.imageshack.us/img691/3610/atrawyogol2.jpg

to będzie brama zamykająca formalną część ogrodu:

http://a.imageshack.us/img717/7838/atrawyogol1.jpg

a dalej wolna amerykanka, czyli to z czym się użeram- TYŁ OGRODU, brrrr. Miało być prosto, ale coś mi nie wychodzi. Jest raczej chaotycznie :(

http://a.imageshack.us/img85/8782/bbylin.jpg

 

a tu zajawki zbliżające problem:

http://a.imageshack.us/img686/2199/bbylinyitrawy.jpg

http://a.imageshack.us/img256/249/bbyliny.jpg

I zapytacie zaraz czego sie czepiam. No tak, roslinki będą ładne. W założeniu- iglaki-głównie jałowce, różne trawy i trochę bylin w bieli i niebieskościofioletoróżowatościach. No i odrobinę form kulistych w stylu thuja danica, czy formowane bukszpany oraz kilka słupków jałowiec hibernica-cudne toto jest-bo rośnie prostym slupkiem, tylko wooolno. No dobra, ale jak to zebrać do kupy do cholery jasnej i to jeszcze uwzględnic, ze się rozrośnie? To jest makabra dla mnie!!! raaatunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo trawy ozdobne wiem, że są, iglaki mają kolce , to znam, ale reszta to chwasty... (i ja się nie znam.... ).

No i ogródek poukładany...

 

 

Nie przejmuj się Mysza... taki podział ma mój pracownik... iglaki , kilka róż,,, a reszta to chwasty.... Cokolwiek bym nie wsadziła.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie Drogie Panie, na zdjęciach wszystko zawsze wygląda cudnie-no mówie oczywiście o zieleninie. :D:D

Małgoś, piwo walnięte zostało ale tylko sztuk jeden.

Zeby nie stresować się juz tym tyłem wziełam się za "zakątek". Tam będą same trawy, kamyki deski i może kiedyś ławeczka.To idzie łatwiej, znaczy o tyle łatwiej, bo nie trzeba narazie myśleć nad obsadą tylko można się oddac przekopywaniu terenu, a kopanie z kolei jest wnerwiające, bo dużo czasu zajmuje i w związku z tym o nasadzeniach nie myśli się na 100% przy tym.

Rasiu- trawy zakupywałam sukcesywnie od zeszłego roku, tu ździebełko, tam ździebełko, ale teraz to wręcz oszalałam na ich punkcie. Rasiuuu, a wiesz ze mój pampas będzie miał pampasa rózowasa(stety niestety rózowego-musze kupic kilka białych sztuk)

Arniko tak, też mi się wydaje, ze iglaki to te z kolcami są ;)

Wunia, ty dobra duszyczko- zawsze mnie tak pocieszasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszko a co z moim schabikiem??

Markotuś juz mówie co i jak.

Bierzesz schab kroisz w bardzo cieniutkie plasterki, albo w trochę grubsze i lekko rozbijasz. To wrzucasz do michy z marynatą: oliwa lub olej, ocet, lub ocet balsamiczny, doprawiasz ziołami-ja bardzo lubię z estragonem, można dolać trochę sosu sojowego ciemnego. Kroisz w to jeszcze cebulkę( także pieczarki) i marynujesz. Jak juz nie możesz wytrzymac to bierzesz folię i rozkładasz na niej kotlecika, a na wierzch idzie pieczarka i cebulka, razem z tą marynatą. dopieprzasz swieżo mielonym pieprzem i pieprzem ziołowym, z drugiej folijki robisz wieczko i wrzucasz na grilla. Nie wolno przesadzic z czasem grillowania, bo schab zrobi sie twardy.Schab jak i kotlet schabowy nie lubią bardzo wysokiej temperatury. Dosłownie parę minut. I można zasiadać do jedzenia. W ten sam sposób można robić polędwiczki. Bierzesz takiego węza i kroisz go na talarki i lekko ugniatasz każdy ręką. Do polędwiczki można dodać sporo sosu sojowego i trochę jabłka. Polędwiczki to danie ekspresowe. Na grilla można też wrzucic trochę warzyw-polecam cukinię i pieczarki. Kawałki piersi z delikatem i oliwą są tez pyszne i soczyste.

AAAa, Do schabu na wierzch można jeszcze dorzucic to co myszy lubią najbardziej- trochę tartego serka.

 

:D

idę kopac ogródek.Miłego dnia wsiem!

Czesc Matka Polka;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do rainforesta dałam najciemniejszą szarą fugę jaką znalazłam.To antracyt, albo grafit z mapeia. Ta ciemniejsza. I tak wygląda jak dla mnie na ciut za jasną. Najpiękniej wygląda polana wodą. Chciałam zeby kamyczki wyraznie się odcinały, a fuga pozostawała niewidzialna. Jeśli chcesz mieć efekt całości to trzeba zastosowac jeden z dominujących kolorów na mozaice. Twoja mozaika jest ciut jaśniejsza niż moja.Idę zerknąć czy masz gdzieś zdjęcia położonej mozaiki.Co do kolorów khaki w fudze zachowałabym troche ostrożności, gdyż kolorowe fugi często nierówno się rozprowadzają i widać różnice w kolorze

Mysza, możesz już wpaść i podglądnąć mozaikę :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...