Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mysiego domu


78mysz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

eee bez przesady....

 

jak stanie lód w rynnach to nic się nie stanie od razu... u nas mimo, że mam plastiki rynny są całe... jedyne co to pod wpływem ciężaru lodu przez 3 lata rynna się na haczykach lekko obniżyła/odgieła... i na samym rogu woda nie miała dobrego odpływu i stała nie mogąc spłynąć rynną w dół.... przyszli dekarze haczyk poprawili i jest w porządku.

 

Choć kabelek to dobry pomysł... to jak dla mnie lepsze te haczki do rozbijania lodu/śniegu... ostatniej zimy jak spadał śnieg z całych połaci dachu, to mi pod wpływem siły uderzenia takiej masy powyginało blache na daszku garażowym :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja raczej zakładałam że jest problem ze względu na to że nie ma jak wody odprowadzać bo w środku zamarzniete. i wtedy jakies katalkizmy ewentualne sie dzieja

 

pytam bo jak rasia z doswiadczenia musi kupic to znaczy że 'coś' sie działo

 

U mnie rynny leżą na betonowym gzymsie, dookoła ocieplonym styro i nie ich urwaniem się przejmuję, tylko zamarznięciem wody... podejściem pod dach... przesączeniem się przez styro i zaciekiem między ociepleniem a murem... ale chyba nikt z tu obecnych nie ma rynien na gzymsie, więc nie macie się o co martwić...:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasia to nie tylko że na gzymsie u paru znajomych którzy normalnie maja rynny tylko że blisko ścian i po prostu w rynnach się takie kluchy z lodu porobiły że dotykały ścian i potrafiło przy odwilży jak nie miało gdzie spływać przemoczyć ścianę:( u mnie na szczęście okap daleko wysunięty:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rynny leżą na betonowym gzymsie, dookoła ocieplonym styro i nie ich urwaniem się przejmuję, tylko zamarznięciem wody... podejściem pod dach... przesączeniem się przez styro i zaciekiem między ociepleniem a murem... ale chyba nikt z tu obecnych nie ma rynien na gzymsie, więc nie macie się o co martwić...:rolleyes:

 

nie mam rynien na gzymsie, ale mam wielki kosz, z którego tak własnie podciekała woda po rynnie pod podbitkę, choć wszystko jest poprawnie zainstalowane i dalej ciekła po ścianie.dokładnie tak samo Rasiulku. Jakby jedną rynne szlag trafił w zimie to kataklizmu nie będzie, ale nie chcę mieć więcej wody na suficie, ani ton śniegu w koszu, zwłaszcza północnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rynnami nie miałam problemu, te były drożne. Gorzej było z dachem. Tam zalegał zmarzniety śnieg, który osuwał się całymi połaciami. To było własnie groźne i dla dachu, dla rynien i dla tego co pod spodem a u mnie to wejscie do domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak na gotowy dach teraz kłaść kable ogrzewajace?

U mnie jest blacha z dosć wysokim przetłoczeniem. Zimą tworzyły się olbrzymie, zamarzniete połacie śniegu, które leżały sobie na dachu nie zsuwając się a jednocześnie odstawały od blachy. Trzymały się tylko tych najwyższych punktów na przetłoczeniu blachy. Cały dach nie jest dla mnie problemem. Najbardziej chciałabym rozwiązać problem w tym koszu, też od strony północnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak na gotowy dach teraz kłaść kable ogrzewajace?

U mnie jest blacha z dosć wysokim przetłoczeniem. Zimą tworzyły się olbrzymie, zamarzniete połacie śniegu, które leżały sobie na dachu nie zsuwając się a jednocześnie odstawały od blachy. Trzymały się tylko tych najwyższych punktów na przetłoczeniu blachy. Cały dach nie jest dla mnie problemem. Najbardziej chciałabym rozwiązać problem w tym koszu, też od strony północnej.

ja tylko w koszową wsadzę kabel i dalej w rynny -jesli sie tak da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko odnoscie Hemnesa w pokoju dzieciecym To jest 90cm czy 140cm Wydaje sie spore to lozko

bo to jest 140tka :)

http://img705.imageshack.us/img705/4651/pokoik.jpg

 

jest juz kocyk. Dzięki Efi-Młoda piszczała jak go dostała. Jest niezwykle przyjazny w dotyku :)

Edytowane przez 78mysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ma się nie dać ? Też się nad tym zastanawiam ... już druga zima idzie a ja ciągle myślę :)

Ale ja chcę tylko w rynnach ...

 

no bo od samego myslenia nic sie nie zrobi:)-dlatego jak sie da ;)

 

 

 

A dostałam wycenę na bramę z nierdzewki z wypełnieniem poziomymi poprzeczkami ze stali: 2 szkrzydła 2x1.9 +furtka 1x1.9=10.5 tysia

balustrada nierdzewka z poręcza drewnianą-800 za mb.

Czy to dużo czy to malo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo od samego myslenia nic sie nie zrobi:)-dlatego jak sie da ;)

 

 

 

A dostałam wycenę na bramę z nierdzewki z wypełnieniem poziomymi poprzeczkami ze stali: 2 szkrzydła 2x1.9 +furtka 1x1.9=10.5 tysia

balustrada nierdzewka z poręcza drewnianą-800 za mb.

Czy to dużo czy to malo?

ja ostatnio zamawiałam balustrady, co prawda na balkony, ale pan robi również schodowe i mówił mi, że mb z nierdzwki kosztuje u niego coś koło 600-700 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...