Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mysiego domu


78mysz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mazo

pod aquatex sie nie gruntuje ścian - jest to wyraźnie zaznaczone przez producenta z tego co dobrze pamietam. a jeśli będziesz malować inną farbą to znowuż na aquatex nie powinno sie nakładać farb lateksowych.

jakbyś jednak gruntowała to pamiętaj żeby bardzo dobrze zabezpieczyć wszelkie powierzchnie wykończone (typu drewno czy kafle) - grunt to JEDYNA substancja na budowie z której plam nie da się w żaden sposób usunąć.

 

da się.Zajeło mi to jakieś 15 godzin na 20tu metrach kafli-raptem kilka plam i zeszły 3 litry kwasu i innych specyfików-az cud, ze sarinu nie wyprodukowałam, ani nie wybuchło, zdarłam jeden nóż i kafle mam wreszcie doczyszczone. Nie polecam-masakra.

Aquatex ma chyba grunt w sobie, ale u mnie sufitów gipsowych nie dało się nim samym pomalowac-rolowało się na wałku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się.Zajeło mi to jakieś 15 godzin na 20tu metrach kafli-raptem kilka plam i zeszły 3 litry kwasu i innych specyfików-az cud, ze sarinu nie wyprodukowałam, ani nie wybuchło, zdarłam jeden nóż i kafle mam wreszcie doczyszczone. Nie polecam-masakra.

Aquatex ma chyba grunt w sobie, ale u mnie sufitów gipsowych nie dało się nim samym pomalowac-rolowało się na wałku

 

Myszko, a z kafli coś zostało? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas na szczescie ze wzgledu na aquatex w sumie grunt uzywalismy głównie pod kafle wiec nie było tego problemu ale szkoda że człowiek sie o tym dowiaduje jak zamawia firme do sprzatania - wszystkie maja klauzule ze doczyszcza wszystko oprocz gruntu.

 

myszko aquatex nie ma gruntu w sobie, to farba krzemianowa, niemniej jednak jak u mnie nie odpadła z lateksu to u Ciebie pewnie z gruntu też nie odpadnie. lepiej jednak zagruntować rozcienczonym aquatexem niz gruntem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mazo

pod aquatex sie nie gruntuje ścian - jest to wyraźnie zaznaczone przez producenta z tego co dobrze pamietam. a jeśli będziesz malować inną farbą to znowuż na aquatex nie powinno sie nakładać farb lateksowych.

jakbyś jednak gruntowała to pamiętaj żeby bardzo dobrze zabezpieczyć wszelkie powierzchnie wykończone (typu drewno czy kafle) - grunt to JEDYNA substancja na budowie z której plam nie da się w żaden sposób usunąć.

 

Efilo - ja nie malowałam ścian aquatexem, tylko prolatexem. I niestety mylisz się, bo sprawdziłam to u źródła - rozcieńczony aquatex bardzo dobrze nadaje się jako grunt pod prolatex (doradca techniczny Kabe). Dziekuję za radę dotyczącą zaplamienia - zabezpieczymy nieliczne płytki, które juz położone. Tym razem wzięliśmy w końcu jakiś uniwersalny grunt, bo tego Kabe nie mają w okolicy, no i zostało trochę aquatexu.

Edytowane przez mazo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

dobrze, to ja się może w końcu trochę odkopię na chwile:). Byliśmy wczoraj na wystawie orchidei-oczywiście to juz ne to samo co kiedyś i co roku powtarzam sobie, ze nigdy więcej, a i tak idę.

Konkluzja jest taka, ze wieczorem zaczeliśmy znosić do kuchni swoje badyle do odczyszczenia, poprzesadzania itd. Nawet nie wiedziałam, ze az tyle ich jeszcze jest :rolleyes:Szczerze, to od przeprowadzki nic z nimi nie robiłam, za co mi straszny wstyd

http://img195.imageshack.us/img195/8713/storcz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chyba zdychają.... Korzenie są jakieś takie bure.... Zostały mi już tylko dwa.....

I szczerze nie wiem co mam z nimi robić.....

Chyba znajdę jakąś giełdę u nas ( kiedyś były... ) i kupię od hodowców a nie z marketów, bo jakoś te marketowe mi padają :(

A miałam już chyba około 10 sztuk storczyków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, wlasnie słabo kwitną. Chciałam raczej pokazać jak się zapuściły, a nie jak kwitną. :o

Arnika jak korzenie brązowe to znaczy, ze pewnie w wodzie stoją. Ja mam ze 20 storczyków z marketu, w tym upatrzone perełki do kolekcji, co na giełdzie to i za 150 chodzą.Moje często kupowane mizeroty i po 5 złociszy.

Pamiętam jak dostałam w 2003 roku pierwszego falka od męża, z czasem przybyło kilka-stały się popularne. Przez jakieś dwa lata miałam na parapetach tylko zielone wielkie liście jak u kapusty i prawie straciłam do nich serce, nagle po kolejnej przeprowadzce ruszyły z kopyta, ze az byłam w szoku. Jeden falek kwitnie nieprzerwanie od trzech lat i ma w tej chwili równo 30 małych kwiatów-no i wypuszcza kolejne pąki

Małgoś, a twój kwitnie teraz?

Kasiu, jak ruszyły, to znaczy, ze załapały klimat i ze Ty załapałas o co im chodzi i bedzie dobrze:)

A wogóle to czesc Dziewczyny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...