Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mysiego domu


78mysz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

oł maj, wpadłam na chwilę, oczywiście, gdyby nie fakt, ze jestem na pierwszej stronie komentsów, to pewnie bym nie wpadła, bo któżby i pocoż miał tutaj zaglądac. No ale widzę, że się pomyliłam:cool: Jest mi niezmiernie miło:)

No więc syćkim cośtam odpowiem po wtępnym powitaniu. Tak więc witam Wszystkich:)

Zarobiona jestem, czasu nie mam weny nie mam, zdrowia nie mam i wogóle nic się nie dzieje, przynajmniej dobrego. Pomiauczałam. ;) juz mi lepiej.

W ogródku wicher szaleje, powyrywa te moje badylki z korzeniami. Ogłaszam, ze jestem totalne zero ogrodowo-architektoniczne, mam dwie lewe rece i nic mi się nie udaje wyrzeźbić ciekawego, tak więc zdjęc nie będzie, bo wstyd. Jeszcze jak z domem jako-tako sobie radziłam, to radziłam, w ogrodzie nawet z gotowym projektem mam dwie lewe ręce i najlepiej idzie mi praca z łopatą -jak już. Nie mogę tego wszystkiego poustawiac. Zapewne gotowe wytyczone nawierzchnie wyłożone ścieżki i jakaś uczciwa ilość roślin do obsady znacząco ułatwiłyby mi działania w tej kwestii, ale niestety, sadząc jedną żurawkę widzę powierzchnię w tej żurawce, tymczasem jak spogladam na swoje gotowe dzieło to wygląda jakby rąk i nóg nie mialo. Jest ble. do tego mam dość widoków na cudze domy i zlamałam się i posadziłam szpaler kochanych zimozielonych tujek na formowany żywopłot. chciałabym być w końcu u siebie.Tak więc mysza i ogród nie lubią się z wzajemnością.

Co do cymbidium-Arnika-jeśli jest w malej doniczce i ma zdrowe wyłażące korzenie to nasącz je porządznie w wodzie i wymien podłoze i doniczkę na większą. Podłoże oczywiście dedykowane do cymbidium. po przesadzeniu z tydzien nie podlewaj, zeby korzenie doszły do siebie. W maju będzie można je wstawić do ogrodu, do półcienia, pamiętając, ze wymaga utrzymywania stałej wilgoci w podłożu.

Inne storczyki jesli mają mocno nadgnite korzenie, to w zasadzie także należałoby przesadzić. wymienic podłoże na nowe, delikatnie wyciąć i totalnie uszkodzone korzenie, posypac trochę weglem medycznym po korzeniach. należy dbać o utrzymywanie dobrej wilgotności, więc przesadzone storczyki możesz ustawić na tacce z wilgotnym keramzytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja sie Wam żalę, że nie mogę uzyskać tego efektu, o który mi chodzi, a Wy mi tu takie kuku robicie? To ze mam ładne pole to wiem, to że rośliny fajne kupuje to też generalnie wiem, ale, ze miotam się z nasadzeniami i nie daję roślinom korzeni w spokoju zapuścić to też prawda.I żadne mi tam łganie okrutne.Okropnie mnie to nęka.Te nasady projektowe, które mam porobione w częsci okazują się nietrafione, bo gleba nie taka, albo przeciąg okropny, albo snieg z dachu łamie i takie tam różne, więc zastępuje jedne rośliny innymi, a jak juz jedną zastapię, to się okazuje, ze trzeba gmerać przy sąsiedniej, bo kolor nie ten,albo faktura, albo pokrój. I tak wkoło, a że dodatkowo czasu na ogrodowanie mało to mnie to zlości, czuję, ze podstaw projektowania własnego ogrodu będę się uczyła z pięc kolejnych lat, a to i tak nie wiadomo, czy z powodzeniem. No i projekcik między bajki odkładam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysza, wyluzuj, ogród to ma być frajda, w końcu dobrniesz do zadowalającego efektu, a tu znacznie łatwiej i taniej niż we wnętrzach zmieniać i realizowac pomysły, szkoda tylko, że czasu nie masz. Ciesz sie jak dzieciak z grzebania w ziemi i nie spinaj się na efekt w końcu go osiągniesz. Jak ciągle całość Ci frajdy nie daje to ciesz się każdą kwitnącą sztuką z osobna (jak działkowiewec :) ) w końcu poprzesadzasz tak że nam oczy z orbit wyjdą, a jak nie to trudno, to tylko badyle nie psuj sobie przez nie humoru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochana

jakbyś wiedziała co sie u mnie dzieje to byś tak nie marudziła. ja mam z góry wszystko zaprojektowane a nic z tego nie pasuje do rzeczywistości (oprócz tego że żaden wymiar rabaty sie nie zgadza to najbardziej mi doskwiera wycięty cień :( ). i teraz probuje jakos to dorzeźbić, co uwzględniając również wielkość sadzonek jakie kupuje i totalne dyletanctwo nie rokuje sukcesu.

Edytowane przez efilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochana

jakbyś wiedziała co sie u mnie dzieje to byś tak nie marudziła. ja mam z góry wszystko zaprojektowane a nic z tego nie pasuje do rzeczywistości (oprócz tego że żaden wymiar rabaty sie nie zgadza to najbardziej mi doskwiera wycięty cień :( ). i teraz probuje jakos to dorzeźbić, co uwzględniając również wielkość sadzonek jakie kupuje i totalne dyletanctwo nie rokuje sukcesu.

 

Efi, mam dokładnie tak samo, tylko ja nigdy cienia nie miałam, no chyba ze te 3 duże klony przed domem, które wichura w zeszłym roku totalnie wymyła i wypadałoby je zwyczajnie wyciąć, bo stoją suche.

E-mólku, ja się nie spinam, uwielbiam grzebać w ziemi, tylko niech to jakieś rezultaty przynosi wymierne w stosunku do nakładu pracy.Dobrze, że chociaż trawa zielona, bo z tego ugoru samodzielnie zrobić trawnik za pomocą łopaty nie było łatwo.:)

Ja bym chciała żeby ogród był taki prosty, ułożony, rzeźbiony formami, liniami, ale dla laika to za trudne, żeby na takiej dużej powierzchni zaprojektować coś z głową.Umiałabym projektować barwnymi plamami, ale ja chcę jasne podziały

coś w ten deseń:

http://www.studiogblog.com/wp-content/uploads/2009/05/proj04-06.jpg

http://bi.gazeta.pl/im/6/2767/z2767666X.jpg

http://aoki2.si.gunma-u.ac.jp/BotanicalGarden/PICTs/tagyosho.jpeg

czy nawet w ten:

http://kolekcjoner.drzew.pl/images/stories/ogrod_bot_krakow/IMG_3711.JPG

http://www.ogrodowisko.pl/uploads/photo/upload/2593/medium_p1290306.jpg

http://a.imageshack.us/img837/2527/p1030318.jpg

Nie totalnie geometryczny, nie totalnie japoński, ale prosty i czytelny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...