Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mysiego domu


78mysz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja się zastanawiam, czy przez 30 m ogrodzenia z ręcznie formowanej cegły klinkierowej nie pójdę z trobami :-? Chociaż trochę metrów na bramę i furtkę odejdzie :lol: :lol:

 

tak jasne odejdzie Ci. Zapewne dasz beleco na brame do ręcznie formowanej cegły ;)

:lol: :lol: :lol:

pewnie, bo już mi kasiorki nie wystarczy :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poczytaj Efilko

NIE MA TO JAK PO GRUDZIE...

Ano wlaśnie tak, nie inaczej.

 

Starostwo dało mi do poprawki wnioski o PnB.

Brakowało z naszej strony oświadczenia męza - osobnego - o prawie do dysponowania nieruchomością - raz

prawomocnego odrolnienia - dwa.

Szczescie ze wniosek wypisac to rachu ciachu- a w zasadzie mąz nie wpisał swojego peselu i cała awantura

Odrolnienie jest juz prawomocne - wiec tylko po nie pojechac.

 

Gorzej ze brakuje rzeczy od architekta - i to kilku.

Nie ma określonego sposobu odprowadzenia wód gruntowych

Nie ma określonych ilości kondygnacji budynku

A to najgorsze - ale potrzeba małego wstępu.

 

Mam działke leżącą na terenach o skomplikowanej strukturze geotechnicznej - ale architekt sie uparł ze nikt nie bedzie chcial odemnie badan geo, bo budynek lekki i parterowy. No to ok, komus trzeba ufac.

I teraz babki dzwonią do nas gdzie są te badania, bo w projekcie nie ma a bez tego ni hu hu. Fajnie no nie? Oczywiscie to nie koniec. Mąz dzwoni do architekta a on niedostepny od kurna srody do kurna poniedziałku. Ktos to dla nass "pewnie łaskawie" zrobi. Zrobi wszystko oprócz badan geo bo tego nie trzeba i to niepotrzebny wydatek jest. I on bedzie w poniedzialek do naszego starostwa dzwonic, zeby wytłumaczyc paniom ze tego nie trzeba! Słabo? Słabiutko.

Juz na niego z tym nie czekamy. Na wlasną reke zrobimy te badania. Juz przez wyjazdy imć architekta o miesiąc sie pozwolenie przedłuzyło, a przeciez z tym nie powinno byc problemów, nie było tu nic do dołączenia ponad miarę czy mozliwości. Miało lezec pod choinką przeciez.

 

 

I teraz plebiscyt - czy obarczyc czescią kosztów za te badani a architekta?

W koncu normalnie jakby nie bylo nie dotrzymuje warunków naszej umowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania geotechniczne-pierwsze slysze, zeby byly wymagane do pozwolenia.

Koszt badan raczej ponosi inwestor, na ich podstawie konstruktor moze obliczyc sposob posadowienia obiektu. Jesli sa trudne warunki gruntowe to warto zrobic te badania, zeby spac spokojnei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania geotechniczne-pierwsze slysze, zeby byly wymagane do pozwolenia.

Koszt badan raczej ponosi inwestor, na ich podstawie konstruktor moze obliczyc sposob posadowienia obiektu. Jesli sa trudne warunki gruntowe to warto zrobic te badania, zeby spac spokojnei.

 

Ja to wiem, ze inwestor, ale jak chcialam zrobic w czasie to mowil ze na pewno nie trzeba. Wiesz u mnie ani piwnicy, ani pięterka, a architekt tłumaczyl, ze i tak w trakcie wykopów wszystko wyjdzie - znaczy jakie są warunki gruntowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzik wyjdzie, jesli mowa jest o trudnych warunkach to badaj a nie pytaj, potem ty bedziesz miec problemy, zobacz jakie rasia musial studnie robic przy zlych warunkach. Sama wezwij geotechnika niech bada a nie czekaj na architekta, tylko musisz sobie mniej wiecej okreslic gdzie dom stoi i wtedy w 3 punktach minimum zrobic odwiert.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo tak... Ja cały cholerny projekt moich fundamentów miałam oparty na badaniach geotechnicznych :evil: Kierbud jeszcze go "uleprzył", bo on w końcu specjalista od dróg i mostów był :evil:

Ale co to za architekt, a właściwie konstruktor, co się podpisuje pod projektem konstrukcji domu na "trudnym" gruncie bez wcześniejszych badań??? Ja bym go wzięła za kołnierz i wytrzęsła, może zmądrzeje... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysia

 

to ja cię zdołuję dwukrotnie

 

po pierwsze biorę stronę architekta - w życiu bym ci złotówki za badania na jego miejscu nie zapłaciła - przecież powiedział że wytłumaczy babkom że nie trzeba. prawo jest po jego stronie. jakbyś mi wyskoczyła z tekstem o obciążaniu to bym się po głowie postukała

 

po drugie jak masz trudne grunty to jak mogłaś badań nie zrobić? masz policzone fundamenty na oko? :o :o

 

markotko czasami na takich założeniach to można wyjść jak zabłocki - u nas sąsiedzi mieli 20 metrów od nas zupełnie inny grunt niż my. okazało się że nie dość że niemal w granicy naszych działek był jakiś uskok i się wszystko przemieszało to jeszcze na mojej działce kiedyśtam zaczynało się jezioro :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysia

 

to ja cię zdołuję dwukrotnie

 

po pierwsze biorę stronę architekta - w życiu bym ci złotówki za badania na jego miejscu nie zapłaciła - przecież powiedział że wytłumaczy babkom że nie trzeba. prawo jest po jego stronie. jakbyś mi wyskoczyła z tekstem o obciążaniu to bym się po głowie postukała

 

po drugie jak masz trudne grunty to jak mogłaś badań nie zrobić? masz policzone fundamenty na oko? :o :o

 

markotko czasami na takich założeniach to można wyjść jak zabłocki - u nas sąsiedzi mieli 20 metrów od nas zupełnie inny grunt niż my. okazało się że nie dość że niemal w granicy naszych działek był jakiś uskok i się wszystko przemieszało to jeszcze na mojej działce kiedyśtam zaczynało się jezioro :o

 

Efilko skoro konstruktor nie chciał i powiedzial ze sobie na mapke popatrzy i to mu starczy to co ja sie bede klocic. Jak bym byla konstruktorem to bym chyba widziala co moge zrobic i dlaczego i na jakiej podstawie. U nas nikt nie ma domu na studniach ani zadnych innych siupów nie bylo w okolicy. Powiem wiecej - najblizsi sasiedzi maja piwnice i piętra w domach. Pozatym sama wiesz, ze odwiert w trzech punktach nie daje gwarancji ze w czwartym tez bedzie dobrze i moze sie okazac ze wszedzie dobrze na bokach a w srodku bryly nie ma na czym fundamentów osadzic. i tak to. Musztarda po obiedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...