Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kominek jakiej firmy?


olaczek

Recommended Posts

Ponieważ na "sondażach" cisza wklęję pytanie tutaj:

Im więcej czytam tym trudniej wybrać. Mój priorytet to dobre parametry grzewcze. Lektura dotychczasowych wątków na forum muratora oraz "Świata kominków" nie do końca mi pomogła dokonać wyboru. Dlatego pytanie do Was: którego producenta polecacie?

 

1) supra

2) spartherm

3) jotul

4) laudel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 241
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Moi faworyci są zupełnie inni ...ale wybierając z twoich to kolejno.....

supra

jotul

spartherm

Laudel

...aha weź tez poprawke ze nawet u danego producenta model modelowi nierówny.....

A jesli chodzi o wybór to zawsze bedzie trudny:D my zajmujemy się oboje w mężem sprzedaża i montażem ..wiec i ja i on sporo na ten temat wiemy,widzieliśmy testowalismy ...więc sądzilismy ze wybór bedzie prosty :D a tu zonk chyba właśnie ze wiemy za dużo cięzko się zdecydować na ten jeden na pare lat....po kilku burzliwych dyskusjach uległam małżowi i za miesiąc stanie u nas w salonie Chazelles D 1200 Design.......

Życzę zadowolenia z wyboru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sparke bardzo dobrze się sprzedaja i niemielismy zadnych uwag od klientów osobiście paliliśmy w sparkach i wrażenia bardzo pozytywne pali się w nich bardzo dobrze są szczelne i cholernie cięzkie,maja gruby szamot a i ceny bardzo przystepne,ogolnie polecam śmiało..najwiecej sprzedaja się z boczną szybą i pionową wizją ognia...

 

Jeśli chodzi o chazelles to bardzo dobra firma..sprzedajemy ich dosc sporo oczywiście najwiecej z niskiej i średniej półki (2-8tys) wklad który wybralismy wazy prawie 400kg jedyne :o :D z tego 200 wkład i ok 200 sam szamot o grubości ok.5cm, wkłąd oczywiscie stalowo-szamotowy szyba otwierana do góry i jest ogromna wizja ognia :D ,spalanie na płycie,nieposida popielnika..niewiem co mam jeszcze napisać jest piekny widzieliśmy tez wersje D 1350 czyli 135cm szerokości normalnie mniejsza tesciową można spokojnie włoźyć do środka :oops: mam nadzieje ze bedziemy zadowoleni z wyboru,na zywo niewidzielismy jak się w nim pali...marka jest sprawdzona więc napewno bedziemy zadowoleni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sparke bardzo dobrze się sprzedaja i niemielismy zadnych uwag od klientów osobiście paliliśmy w sparkach i wrażenia bardzo pozytywne pali się w nich bardzo dobrze są szczelne i cholernie cięzkie,maja gruby szamot a i ceny bardzo przystepne,ogolnie polecam śmiało..najwiecej sprzedaja się z boczną szybą i pionową wizją ognia...

 

Jeśli chodzi o chazelles to bardzo dobra firma..sprzedajemy ich dosc sporo oczywiście najwiecej z niskiej i średniej półki (2-8tys) wklad który wybralismy wazy prawie 400kg jedyne :o :D z tego 200 wkład i ok 200 sam szamot o grubości ok.5cm, wkłąd oczywiscie stalowo-szamotowy szyba otwierana do góry i jest ogromna wizja ognia :D ,spalanie na płycie,nieposida popielnika..niewiem co mam jeszcze napisać jest piekny widzieliśmy tez wersje D 1350 czyli 135cm szerokości normalnie mniejsza tesciową można spokojnie włoźyć do środka :oops: mam nadzieje ze bedziemy zadowoleni z wyboru,na zywo niewidzielismy jak się w nim pali...marka jest sprawdzona więc napewno bedziemy zadowoleni

 

escape dziekuje za odpowiedz.zamowilismy Sparke Varm F 780/560.mam nadzieje,ze bedziemy zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że "ilość" wkladu szmotowego jest ważna. Czy twoim zdaniem jest jakieś minimum?

Przepraszam za naiwne pytania, ale jestem z zupełnie innej bajki zawodowej

 

Powiem tak jest istotna ale niejest to żaden wyznacznik w ocenie wkładu...wiadomo im wiecej szamotu sie nagrzeje tym wiecej i dłuzej bedzie ciepło oddawać...

Ja zawsze mówie zainwestowac w dobry wkład,bo to on bedzie grzał....a obudowe zrobić tanszą (nieznaczy brzydszą)nigdy odwrotnie...niestety nadal trafiaja się klienci którzy płacą za wkład z montazem o obudowa po 15tys z tego wkad za 3tys.reszta obudowa z marmuru na trzy ściany...zeby sąsiad czy znajomy widział ile wydałem za kominek......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

escape, przepraszam, że marudzę, ale jak już się dopadnie na forum eksperta to się go męczu :roll:

też jestem zdania , że warto zainwestować w dobry wklad. Zrezygnowałam już z płasza wodnego (często wyjeżdżam służbowo i zby długo pracuję aby ktoś regularnie bawił się w dokładanie do ogniska). Planuję wkład dobrej firmy. Co Ty na podstawie swojego doświadczenia byś doradziła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tarnava? Mam polecam i jest bardzo "sprawny" w grzaniu, poza tym to konstrukcja monolityczna żeliwna a nie skrecana czy spawana dlatego bardzo trwała. Poza tym kominek długo trzyma żar i łatwo z niego wybiera sie popiół nie przerywając palenia.

 

 

http://www.tarnava.pl/

 

tu http://www.tarnavakominki.pl/index.html?grp=12&info=1050 filmik o tym jak są produkowane kominki tarnava.

 

A to mój kominek http://images34.fotosik.pl/364/dce40a566a13e778m.jpg http://images40.fotosik.pl/11/f36a87410e01b1c2m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w płaszczach wodnych wyboru specjalnie niema i na dzień dzisiejszy nic ciekawego w tych wymiarach przedewszystkim mi nieprzychodzi do głowy...wiekszosc w wymiarach do 80cm max...jutro popatrze w katalogach może coś mi umkneło :D powiedź jeszcze na jaką powierzchnie ...

A skoro podoba ci sie Varia AH to może zrezygnuj z płaszcza wodnego na rzecz dobrego kominka w wymiarach takich jak chcesz z rozprowadzeniem dgp...płaszcz wodny to wcale nietaka fajna sprawa.....jedyny plus ze grzeje grzejniki...a podstawowy minus który dyskfalifikuje płaszcze wodne w moich oczach to wiecznie czarna szyba...a ja uwielbiam kominki za ciepło jakie daja i za wizje ognia na który moge patrzeć godzinami....

Jutro w wolnej chwili popatrze u naszych dostawców może coś się znajdzie..i dam znać ...pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

escape, przepraszam, że marudzę, ale jak już się dopadnie na forum eksperta to się go męczu :roll:

też jestem zdania , że warto zainwestować w dobry wklad. Zrezygnowałam już z płasza wodnego (często wyjeżdżam służbowo i zby długo pracuję aby ktoś regularnie bawił się w dokładanie do ogniska). Planuję wkład dobrej firmy. Co Ty na podstawie swojego doświadczenia byś doradziła?

 

Powiedz mi na jakąs powierzchnie miałby być ten wkład,czy ma grzać tylko salon czy planujesz rozprowadzenia gorącego powietrza do innych pomieszczeń...planujesz dogrzewać nim dom czy zapalic od czasu do czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...