Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kominek jakiej firmy?


olaczek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 241
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam tak w skrócie bez rozwijania się zbytnio i powtarzania (bo już wiele razy wypowiadałam się na ten temat na forum)to nie lubie urządzeń typu 5 w 1,bo wiadomo jak coś jest do wszystkiego to jest do nieczego.. głównym minusem jest brak widocznego ognia,bo przez czarną szybe niewiele widać naszym zdaniem kominek montuje się głównie dla przyjemności, widoku ognia,ciepła i atmosfery.....niebede się powtarzać o tej kotłowni w salonie bo takie określenie znajduje się w każdej wypowiedzi na temat pw :D pozatym montujemy i sprzedajemy kominki już pare lat i mamy doświadczenie w tej branży......

piec to ja mam w kotłowni i mi wystarczy

Kominek dla przyjemności to prosty kominek lub z DGP, kominek do typowego grzania (dla wielkich oszczędności :o )to z płaszczem wodnym ....każdy podejmuje decyzje za siebie

na marginesie dodam ze im bardziej jest cos prostszego tym mniej awaryjnego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak juz wspomnialam mamy edilkamin z pw i szyba sie nie brudzi jakos ponadprzecietnie, po 6 godzinach palenia ogien widac :lol: . tylko na gorze szyba sie robi lekko przybrudzona, co do kotlowni w salonie to czemu mialby nie dogrzewac jak i tak codziennie sie pali a oszczednosci sa widoczne,

moi tesciowie maja dgp i mi osobiscie nie podoba sie suche powietrze w pomieszczeniach ktore dogrzewa.

moim zdaniem kominek z pw to dobra inwestycja

ale tak jak napisales kazdy wybiera to co dla niego najlepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@escape - a możesz przedstawić swój subiektywny ranking ? Tak powiedzmy do 7 tyś pln :)

 

Powoli zaczynam się rozglądać za wkładem i widze, że będzie problem, żeby wybrać :) Z racji "wizji" kominka jaką mam będę potrzebował płaską szybę.

 

Wybory jakiekolwiek "hurtowe"bo tak mozna nazwac urzadzanie sie w nowym domu nie sa łatwe jeśli pytasz o kominek bez płaszcza wodnego to mam kilku swoich faworytów osobiście na codzien pale w bodarcie optifire 764 i niezamieniłabym go na zaden inny,w domu mamy chazelles desing 1200(120cm :D )tylko dlatego ze bodart najwiekszy ma "tylko"100cm nad czym bardzo ubolewam a małż się uparł na wielki wkład i jemu podobał się chazelles i miał niestety decydujące zdanie w podejmowaniu decyzji ,:x :evil: :(( mimo ze wkład domowy kosztuje "jedyne" 16 tys :o to moim zdaniem "chowa"sie do bodarta,ma oczywiscie swoj urok ale technologicznie jest daleko daleko za bodartem...bodart jest prosty w obsłudze i co ważne dla mnie to czysta szyba..kazdy ma inne priorytety jeden patrzy na łatwą obsługe,czystą szybe i ekonomike spalania(jak ja..)inny patrzy tylko na to aby dawał ciepło i była oszczednosc np.na gazie,albo dwa w jednym czyli piec z szyba w salonie....wybór i tak bedzie należał do ciebie...ja moge napomknąć o firmach które są sprawdzone przez nas i montowane od kilku lat wiec cos nieco wiemy,ponizej mozesz przyjzeć się kilku wkładą jesli bedziesz maił jakies pytania to smiało pytaj....

1. Bodart & Gonay InFire 744 lub 743(roznią się ramką cztero albo trojstronną)-7500zł (sadze ze 500 zł rabatu jest do utargowania)(z dwoma wentylatorami wbudowanymi,z własnym dystrybutorem powietrza,uszczelkami ze stali nierdzewnej,termostatem i płynna regulacją od 0-9 oraz mozliwoscia palenia weglem..niespotkałam jeszcze wkładu w którym szyba jest tak czysta,kurtyna powietrzna od dołu(dotyczy wszystkich Bodartów)

2.Bodart & Gonay Infire 684 lub 683 -7000zł(opis jak wyzej)tylko gabaryt mniejszy...

3.Supra temporis II- 6000zł

4.Ogólnie firma Chazelles np:cv701 L- 4400zł dobre wkłady w kazdym modelu

5.Dovre 2180 cbs -5280zł

6.Sparke od 3900 wzwyż cena zalezna od wielkosci wkładu

7.Dobry jest tez wkad MCZ Forma Vivo 90 cena niestety ok.8000zł ale napewno dobry rabat mozna otrzymac

Napewno namieszałam ci jeszcze bardziej w wyborze :D ja ze swojej strony moge zyczyć tylko trafnej decyzjii

Pozdrawiam Ilona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry , ze Cie tak mecze tym kominkiem. Piszesz o Bodart & Gonay czy sa jakies wklady z tej firmy w cenach troche nizszych tzn do 4tys?

Czy kominek Chazelles d70 ma szczelne podlaczenie powietrza i jest wart polecenia, wyglada dosc prosto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry , ze Cie tak mecze tym kominkiem. Piszesz o Bodart & Gonay czy sa jakies wklady z tej firmy w cenach troche nizszych tzn do 4tys?

Czy kominek Chazelles d70 ma szczelne podlaczenie powietrza i jest wart polecenia, wyglada dosc prosto :)

 

Witaj z firmy Bodart&Gonay najtanszy wkład kosztuje 6500zł są też za 4tys z tym ze euro :wink:

Wkład Chazelles solo D70 mogę polecić dla mało wymagających....... jako wklad za te pieniązki jest dobrym wkładem ,montujemy tego trochę bo i klijentela jest rożna i pali się w nim całkiem przyzwoicie ale nieposiada szczelnego podłaczenia powietrza z zewnątrz i na marginesie we wkładach tanszych w zasadzie niewystępują.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Escape - nie wymieniłaś Sparthermu - przeoczenie czy faktycznie do pierwszej "siódemki" się wg Ciebie nie mieści? :wink: Bo tak sobie czytam w różnych miejscach na FM że to dobra firma... Tak z ciekawości pytam :)

 

Dla mnie ma 1 wadę brak szufelki pod popielnikiem, no i cena można znaleźć coś fajniejszego o 40% taniej, ale może to kwestia znalezienia taniego sprzedawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam hmm...na temat płaszczy wodnych mam niestety nienajlepsze zdanie...ale jesli miałabym doradzic to wkład CTM panorama wygląda ładnie... i odrazu pytanie co masz na mysli pisząc panorame ? wkład np;16/9 czy z szybą panoramiczną czyli półokragłą? dwojako można to rozumieć :D .........ładnie wizualnie są też wkłady Edilkamin ale duże moce......później długo nic.....i Makroterm..znowu długo nic i Lechma ,Enka,Kratki...wkłady CTM są praktycznie najdroższe z wymienionych ale jakosc idzie w parze z ceną

 

Escape a moglabys napisac co jest nie tak z Lechma? czy masz jakies doswiadczenia albo doszly sie sluchy...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak sobie oglądam Bodarta i patrzę że tam też nie ma szufelki - to chyba nie jest zbyt wygodne, co???

 

Ta szufelka to zbawienie i nie musisz czekać aż kominek wygaśnie tylko po prostu wysuwasz z zawartością i bardzo delikatnie zsuwasz do kubełka. Choć sie o tym nie mowi ale to popiół najbardziej syfi w pomieszczeniu no i dodatkowo jezeli przez otwór wkładu bedziesz szufelka wybierac popiół to ciepłe powietrze i popiół unosza sie po całym pomieszczeniu :evil: . Jest jeden mankament ciężko jest znaleźć wymarzony model jednocześnie posiadający zasobnik na popiół wyciągany.

spartermy sa makabryczne bo zeby dostać sie do popielnika trzeba podniesc ruszt :roll: :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak sobie oglądam Bodarta i patrzę że tam też nie ma szufelki - to chyba nie jest zbyt wygodne, co???

Popielnik "szuflada"jak kto woli :D jest w Bodarcie tylko sprytnie ukryta,ale dostep nawet podczas palenie we wkładzie jest ,własnie przed chwilą zrobiłam zdjecie do wglądu tylko niemam bluta w pracy zeby przesłąc do kompa zdjecie i jak niezapomnę zgram w domu i wrzuce wieczorkiem

 

Jeśli chodzi o Spartherma to naszym zdaniem to ma bardzo dobrą polityke reklamową :D co nieoznacza ze niejest dobrym wkładem,jak najbardziej nim jest ale nieodstaje znacząco od wkładów w podobnej cenie...troche to tak jak z telewizorami Sony ......Na marginesie to niewiedziec czemu u nas bardzo mało się ich sprzedaje klienci jakoś mało nimi zainteresowani a mamy je również w ofercie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak sobie oglądam Bodarta i patrzę że tam też nie ma szufelki - to chyba nie jest zbyt wygodne, co???

 

Choć sie o tym nie mowi ale to popiół najbardziej syfi w pomieszczeniu no i dodatkowo jezeli przez otwór wkładu bedziesz szufelka wybierac popiół to ciepłe powietrze i popiół unosza sie po całym pomieszczeniu

 

Dlatego wymyslono takie ustrojstwa jak odkurzacze kominkowe super sprawa bez pyłu i popiołu w okolicach wkład użytkuje na codzien w sklepie dostwki z odkurzaczem ktory pamieta chyba moje narodziny :wink: do domu zamowiłam sobie wersje z własnym silnikiem niebede biegac z dwoma urzadzeniami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam hmm...na temat płaszczy wodnych mam niestety nienajlepsze zdanie...ale jesli miałabym doradzic to wkład CTM panorama wygląda ładnie... i odrazu pytanie co masz na mysli pisząc panorame ? wkład np;16/9 czy z szybą panoramiczną czyli półokragłą? dwojako można to rozumieć :D .........ładnie wizualnie są też wkłady Edilkamin ale duże moce......później długo nic.....i Makroterm..znowu długo nic i Lechma ,Enka,Kratki...wkłady CTM są praktycznie najdroższe z wymienionych ale jakosc idzie w parze z ceną

 

Escape a moglabys napisac co jest nie tak z Lechma? czy masz jakies doswiadczenia albo doszly sie sluchy...?

 

Lechma nieporaża jakością .....cięzko tak jednoznacznie napisac czemu ten a nietamten wkład....niejeden raz juz pisałam ze każdy ma inne priorytety i na inne rzeczy zwraca uwagę...jedni kupują wkład za 10tys inni za 800zł i w jednym i drugim się pali ...jedni wolą mercedesy inny fiata 126 jeden i drugi jezdzi i nazywa się samochodem roznica jest w cenie i komforcie uzytkowania...o lechmy niemamy dobrego zdania montowaliśmy to.....to jakby porownac wkałdy kratek pl do spartherma czy innego z wyzszej połki jakosciowej i cenowej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzucenie popiołu i oporządzenie kominka trwa z 2 minuty, a ten odkurzacz bez przesady tez pewno trzeba wyczyścić żeby bloto w nim nie stało to nie dla mnie. Mój odkurzacz kominkowy stal nie używany 5 lat na stryszku i został sprzedany na allegro po promocyjnej cenie - tez bylem z niego zadowolony :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...