Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kominek jakiej firmy?


olaczek

Recommended Posts

Właśnie tak sobie oglądam Bodarta i patrzę że tam też nie ma szufelki - to chyba nie jest zbyt wygodne, co???

Popielnik "szuflada"jak kto woli :D jest w Bodarcie tylko sprytnie ukryta,ale dostep nawet podczas palenie we wkładzie jest ,własnie przed chwilą zrobiłam zdjecie do wglądu tylko niemam bluta w pracy zeby przesłąc do kompa zdjecie i jak niezapomnę zgram w domu i wrzuce wieczorkiem

Escape - na stronie bodarta (o phenixie czytam - fajny?) jest napisane tak:

brak popielnika - spalanie na płycie

czyli co to oznacza? Że szuflada jest ale się z nią kryją? :lol:

 

Dzięki w ogóle kochana - jeszcze parę stronek tego wątku i zaczniemy Cię rekomendować do tytułu Najlepszy Doradca :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 241
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wyrzucenie popiołu i oporządzenie kominka trwa z 2 minuty, a ten odkurzacz bez przesady tez pewno trzeba wyczyścić żeby bloto w nim nie stało to nie dla mnie. Mój odkurzacz kominkowy stal nie używany 5 lat na stryszku i został sprzedany na allegro po promocyjnej cenie - tez bylem z niego zadowolony :lol:

 

Szybki jesteś :wink: wydaje mi się że szufladka jest gorsza, po pierwsze wielkość :-? ... popielniczki, gorzej z szczelnością wkładu, i im częściej się ją wyjmuje tym częściej robi się bałagan, a przy okazji część popiołu dostaje się do obudowy :-? ( luzeem pomiędzy wkładem a obudową)

chyba że kominek odpalany raz w roku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja o Oskara prosze :wink: tak po znajomości... :D

W Bodarcie Infire i Optifire sa popielniki ale w Phenixie jest spalanie na płycie czyli bez popielnika :D myślałam ze pytasz o te modele o ktorych pisałam dlatego napisałam ze ma i nawet fotki pstryknelam :oops: modele pfenixa choc śliczne to niestety drogawe dlatego niepisałam o nich bo to juz powyzej 12tys....... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ładny jest ale drogi... Tylko że ja bym chciała taki 100cm i z podnoszoną szybą, a innych takich Bodart nie oferuje z tego co widzę :cry:

Sugerujesz że jest coś z tymi parametrami ale w lepszej cenie? :wink:

 

To jak jest w końcu - wygodna jest szuflada, czy nie, bo już sama nie wiem? :roll: A pomysł odkurzacza mi się podoba - nawet u Neferci podpadtrzyłam taki fajniutki :wink: Zresztą czy centralnym tego nie można odkurzać?

 

PS Uruchomię znajomości sprawie Oskara :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jesli chodzi o Optifire Bodarta - z tego co piszesz, to ekonomia spalania w tym wkladzie nie jest do konca dobra - ze wiekszymi jej zaletami sa: czystosc szyby i termostat. Czy dobrze zrozumialam? Jak bys porownala jesli chodzi o ekonomie (ogrzewania) np. temporisa II , dovre 2150 i optifire bodarta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ładny jest ale drogi... Tylko że ja bym chciała taki 100cm i z podnoszoną szybą, a innych takich Bodart nie oferuje z tego co widzę :cry:

Sugerujesz że jest coś z tymi parametrami ale w lepszej cenie? :wink:

 

To jak jest w końcu - wygodna jest szuflada, czy nie, bo już sama nie wiem? :roll: A pomysł odkurzacza mi się podoba - nawet u Neferci podpadtrzyłam taki fajniutki :wink: Zresztą czy centralnym tego nie można odkurzać?

 

PS Uruchomię znajomości sprawie Oskara :lol:

a Masz odpowiedni komin do tego typu wkładu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ładny jest ale drogi... Tylko że ja bym chciała taki 100cm i z podnoszoną szybą, a innych takich Bodart nie oferuje z tego co widzę :cry:

Sugerujesz że jest coś z tymi parametrami ale w lepszej cenie? :wink:

 

To jak jest w końcu - wygodna jest szuflada, czy nie, bo już sama nie wiem? :roll: A pomysł odkurzacza mi się podoba - nawet u Neferci podpadtrzyłam taki fajniutki :wink: Zresztą czy centralnym tego nie można odkurzać?

 

PS Uruchomię znajomości sprawie Oskara :lol:

a Masz odpowiedni komin do tego typu wkładu ?

No jeśli chodzi o średnicę przewodu spalinowego to tak :) Chyba że masz na myśli coś bardziej sophisticated...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ładny jest ale drogi... Tylko że ja bym chciała taki 100cm i z podnoszoną szybą, a innych takich Bodart nie oferuje z tego co widzę :cry:

Sugerujesz że jest coś z tymi parametrami ale w lepszej cenie? :wink:

 

To jak jest w końcu - wygodna jest szuflada, czy nie, bo już sama nie wiem? :roll: A pomysł odkurzacza mi się podoba - nawet u Neferci podpadtrzyłam taki fajniutki :wink: Zresztą czy centralnym tego nie można odkurzać?

 

PS Uruchomię znajomości sprawie Oskara :lol:

a Masz odpowiedni komin do tego typu wkładu ?

No jeśli chodzi o średnicę przewodu spalinowego to tak :) Chyba że masz na myśli coś bardziej sophisticated...

tzn. średnica wewnętrzna min. 250mm? w projekcie wydaje się do d...

ps.przy tradycyjnym kominie z cegły wew. wymiar powinien być 27x27cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzucenie popiołu i oporządzenie kominka trwa z 2 minuty, a ten odkurzacz bez przesady tez pewno trzeba wyczyścić żeby bloto w nim nie stało to nie dla mnie. Mój odkurzacz kominkowy stal nie używany 5 lat na stryszku i został sprzedany na allegro po promocyjnej cenie - tez bylem z niego zadowolony :lol:

 

Szybki jesteś :wink: wydaje mi się że szufladka jest gorsza, po pierwsze wielkość :-? ... popielniczki, gorzej z szczelnością wkładu, i im częściej się ją wyjmuje tym częściej robi się bałagan, a przy okazji część popiołu dostaje się do obudowy :-? ( luzeem pomiędzy wkładem a obudową)

chyba że kominek odpalany raz w roku :wink:

 

Ani1 ,ani 2 ani 3 :D . mam Tarnave i szuflada jest dopasowana idealnie do obudowy podobnie jak i dzwiczki nie wymagaja uszczelki. wielkość 25x30 cm czy todużo? według mnie nie :wink: . Szuflada jest własciwie szufelką bez tylnej sciany idealnie pasuje do przestrzeni pod rusztem nawet jesli sie cos wysypie (co wymagałoby przerusztowania przy wysunietej szufladce/szufelce) to wystarczy ja wsuna i wysunąć i mamy zawartość na szufelce. Czestość wysuwania przy stałym paleniu 1-2 razy na dobę przy ciągłym paleniu dębina. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ani1 ,ani 2 ani 3 :D . mam Tarnave i szuflada jest dopasowana idealnie do obudowy podobnie jak i dzwiczki nie wymagaja uszczelki. wielkość 25x30 cm czy todużo? według mnie nie :wink: . Szuflada jest własciwie szufelką bez tylnej sciany idealnie pasuje do przestrzeni pod rusztem nawet jesli sie cos wysypie (co wymagałoby przerusztowania przy wysunietej szufladce/szufelce) to wystarczy ja wsuna i wysunąć i mamy zawartość na szufelce. Czestość wysuwania przy stałym paleniu 1-2 razy na dobę przy ciągłym paleniu dębina. :wink:

 

ja wymuję raz na miesiąc, przy ciągłym paleniu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ani1 ,ani 2 ani 3 :D . mam Tarnave i szuflada jest dopasowana idealnie do obudowy podobnie jak i dzwiczki nie wymagaja uszczelki. wielkość 25x30 cm czy todużo? według mnie nie :wink: . Szuflada jest własciwie szufelką bez tylnej sciany idealnie pasuje do przestrzeni pod rusztem nawet jesli sie cos wysypie (co wymagałoby przerusztowania przy wysunietej szufladce/szufelce) to wystarczy ja wsuna i wysunąć i mamy zawartość na szufelce. Czestość wysuwania przy stałym paleniu 1-2 razy na dobę przy ciągłym paleniu dębina. :wink:

 

ja wymuję raz na miesiąc, przy ciągłym paleniu :wink:

 

:o co to za szuflada ?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ani1 ,ani 2 ani 3 :D . mam Tarnave i szuflada jest dopasowana idealnie do obudowy podobnie jak i dzwiczki nie wymagaja uszczelki. wielkość 25x30 cm czy todużo? według mnie nie :wink: . Szuflada jest własciwie szufelką bez tylnej sciany idealnie pasuje do przestrzeni pod rusztem nawet jesli sie cos wysypie (co wymagałoby przerusztowania przy wysunietej szufladce/szufelce) to wystarczy ja wsuna i wysunąć i mamy zawartość na szufelce. Czestość wysuwania przy stałym paleniu 1-2 razy na dobę przy ciągłym paleniu dębina. :wink:

 

ja wymuję raz na miesiąc, przy ciągłym paleniu :wink:

 

:o co to za szuflada ?????????

:lol: koszyk :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła bezoponowe o dętkach nie wspomne. dla tych którzy nie palą az tak tużo i mają mdłości na widok pseudo metaloplastyki albo wikliny (ja nie mam :wink: ) może coś takiegohttp://img221.imageshack.us/img221/2153/469154498bf9.jpg

http://www.allegro.pl/item489186257_kosz_na_drewno_do_kominka_stal_skandal.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do Escape - Jaki model CTM z płaszczem wodnym poleciłabyś do domku ok.130 m kw. W projekcie mam 24 KW, czy nie będzie za wielki (tzn moc)? Fakt, że będzie grzał kaloryfery i wodę użytkową. Komin mam srednicę 200 z Bolesławca. Sam kominek może być duzy i z dużą szybą na jak najdłuższe polana. Szybka bez podziałów. Czy naprawdę nic nie można zrobić na to brudzenie sie szyby?. Czy tam nie ma tych powietrznych kurtyn? Muszę wybrać z płaszczem i tyle. Proszę o radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do Escape - Jaki model CTM z płaszczem wodnym poleciłabyś do domku ok.130 m kw. W projekcie mam 24 KW, czy nie będzie za wielki (tzn moc)? Fakt, że będzie grzał kaloryfery i wodę użytkową. Komin mam srednicę 200 z Bolesławca. Sam kominek może być duzy i z dużą szybą na jak najdłuższe polana. Szybka bez podziałów. Czy naprawdę nic nie można zrobić na to brudzenie sie szyby?. Czy tam nie ma tych powietrznych kurtyn? Muszę wybrać z płaszczem i tyle. Proszę o radę.

 

Witaj jezeli dom jest nowy ocieplony itd...to sugerowałabym min.12 kw maxymalnie 18 kw...24 kw to przy nowyh domach na jakies 300m2 wiec dwa razy wiecej ....wielkosc komina dobra pamietaj aby polaczyc wkład z kominem ceramicznym przejsciem ze sznurem

hm...o tej czystej szybie w kominku z płaszczem to można zapomnieć i niedajcie się naciągać na szyby z pyrolizą w PW tylko szkoda kasy bo szyba i tak bedzie czarna,kominki z płaszczem są urzadzeniami niskotemperaturowymi wiec to normalne zjawisko ......aby mniej się brudziła trzeba palić mocno aby temperatura we wkładzie była wysoka wtedy bedzie się "wypalać"brud a jak bedzie wysoka to się bedzie gotowac w instalacji i kółko się zamyka...

Acha. Forest Natura polecał kiedyś kominek Spartherma z nadstawką wodną. Czy to coś lepszego od CTM?

 

Niemamy doświadczenia z nadstawkami Spartherma wiec niebede sie wypowiadac,w naszym obszarze działania malutko zapytan i checi montażu takich nadstawek wiec i doswiadczenie w tej kwesti niejest na wysokim poziomie ale jeżeli Forest polecał to napewno wiec co pisze facet ma talent i wiedze na temat kominków proponuje jemu zadac pytanie o nadstawki napewno sie wypowie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...