Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Guliwer 2G - komentarze


Recommended Posts

Witam Circulus

To kiedy i gdzie rozpoczyna sie budowa???

 

A co do stron swiata u nas jest tak:

kuchnia ma okna skierowane mniej wiecej na poludnie, natomiast okno narozne w salonie zachod - dlaczego tak?- W sumie na poczatku nie kierowalismy sie stronami swiata w usytuowaniu budynku tylko widokami jakie beda z okna. Szukalismy takiego projektu zeby wlasnie caly salon mial okna na miasto w dole i gorki dookola. Akrat dobrze sie zlozylo ze stronami swiata ponieważ teraz mamy bardzo fajnie oświetlony i sloneczny salon a do tego milo jest popatrzec za okno.

 

POzdrawiam i miłego spokojnego budowania ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Budowa się zacznie mam nadzieję na najbliższą wiosnę, koło Lubania na Dolnym Śląsku. Na razie jest działka, gotowe uzgodnienia mediów i projekt w adaptacji.

Z parteru nie będę mieć niestety większych widoków, dopiero z piętra będzie widać coś niecoś (dosyć ładną okolicę i góry Izerskie na horyzoncie :))

Więc kierowałem się orientacją budynku względem światła słonecznego i względem wjazdu na działkę i Guliwer 2G L przypasował idealnie: salon na południe i zachód, kuchnia na północ i wschód, wjazd do garażu dokładnie na wprost wjazdu na działkę z drogi wewnętrznej; na poddaszu (zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na lukarny :)) będzie bardzo słonecznie i ładnie widokowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zaczęliśmy budowę Guliwera 1G i mam kilka pytań do Pani, a mianowicie chodzi mi o okna narożne. Z tego co widzę na zdjęciach Pani okna narożne składają się z dwóch okien które zbiegają się w narożniku, dodatkowo jedno okno jest uchylne. Mnie interesuje okno narożne ale z cieńszym łącznikiem w środku, bardziej panoramiczne i nie wiem czy wykonanie takiego okna będzie możliwe. Okno może się nie otwierać-stałe. Może Pani jest zorientowana???

Kolejne pytanie dodtyczy ścianki kolankowej na górze, z tego co zauważyłam nie podnosiła jej Pani. Czy pokoje na górze są mimo to dosyć wygodne, nie jest zbyt nisko?? Zastanawiam się nad podniesieniem o 1 pustak ale nie wiem czy dom nie straci na wyglądzie.

Zgóry bardzo dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
  • 1 month później...
mindo:Możecie mi powiedzieć na czym dokładnie polegały zmiany w układzie komina, tak żeby nie "wchodził" do salonu

 

w planie od dolu domu szly wszytskie przewody wentylacyjne, kanalizacyjne, kominowe w sumie 8 szt o ile dobrze pamietam. My trzy wentylacyjne (lazienka prz sypialni na gorze, duza lazienka, mala garderoba) pociagnelismy dopiero od gory, takim sposobem po malym przetasowaniu pozostalych przewodow na dole komin udal nam sie schowac w scianie ze strony salonu. W kuchni wystaje o 60 cm tak ze akurat równa sie z zabudową mebli kuchennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
  • 4 weeks później...
  • 4 weeks później...
Zerknęłam tu przez przypadek poszukując weny twórczej na nawo powstający dom, i... zaniemówiłam z wrażenia :eek: Wasz domek jest cudowny! No i ten pięknie wykończony saloon z zapierającym dech w piersiach widokiem - tylko podziwiać widoki i zapomnieć o całym bożym świecie! Gratuluję gustu i pomysłów :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witaj Celinko:)

Jestem od dawna cichą wielbicielką i czytaczką Twojego dziennika:yes::rolleyes:

Dom REWELACJA..... urządzony z gustem i smakiem.....widzę ,że wystawiłaś swój piękny domek na sprzedaż .....szok po prostu szok:(

Tyle włożyłas serca i duszy na urządzenie tego domku ,że aż żal mi ściska serce :eek: a co dopiero Tobie.....na pewno jest Ci szkoda go sprzedawac,ale jeżeli jest to mus konieczny to nie ma na to wpływu . Rozumiem ,że jest to zwiazane z Twoją nowa praca?

Bardzo dużo inspiracji zaczerpnełam od Ciebie .....jeżeli na to pozwolisz , jak będę urządzac swój domek , to będę mogła zaczerpnac pomysłów od ciebie?:)

Serdecznie Cię pozdrawiam i podziwiam....trzymaj sie cieplutko i powodzenia!!!!:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...