Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Moniki i Marcina - nasza wersja Miry


malysmon

Recommended Posts

Serdecznie zapraszam.

Przede wszystkim tych, którzy interesują się domem dwupokoleniowym. Nasza rodzinka mała nie jest - ja, mąż i trójka piskląt, do tego moi rodzice. Potrzebujemy mieć sporo pokoi, takie domy nie miały ich za wiele albo były bez garażu. Zatem zmieniliśmy mirę i mamy cudo, cudeńko, spore, ale wyliczyłam, że do życia 150m, to chyba bardzo si.... A przepraszam, wspólna kotłownia i hol, czyli jeszcze mniej, jakieś 135. Pasuje? Mi bardzo, bo będę to sprzątała ;-) Ale centralnym!!!

http://thumb6.webshots.net/t/71/71/0/47/83/2399047830095004166cFXcYe_th.jpg

Na zdjęciu amatorsko zwizualizowana Mira po adaptacji (podniesienie o 2 pustaki i dach z wielo na 2u spadowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ja czekam na zaproszenie na budowe :wink:

 

Spartanko wpadnij do mnie - ja już mieszkam, a to tylko rzut beretem od malegosmona - za laskiem na jej miniaturkowych zdjęciach.

 

:-) ale fajnie mnie nazwałaś :-)))

Malysmon to 5 liter mojego nazwiska i 3 imienia :-))) Możesz spokojnie pisać Monika :)

No ja teraz jestem na budowie codziennie i codziennie się zastanawiam, czy pracujesz, czy jesteś w domu... Dzisiaj rano (lejemy chudziak!!!) były 2 auta k. domu...

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na zaproszenie na budowe :wink:

 

Spartanko wpadnij do mnie - ja już mieszkam, a to tylko rzut beretem od malegosmona - za laskiem na jej miniaturkowych zdjęciach.

 

:-) ale fajnie mnie nazwałaś :-)))

Malysmon to 5 liter mojego nazwiska i 3 imienia :-))) Możesz spokojnie pisać Monika :)

No ja teraz jestem na budowie codziennie i codziennie się zastanawiam, czy pracujesz, czy jesteś w domu... Dzisiaj rano (lejemy chudziak!!!) były 2 auta k. domu...

???

 

Ostatnio bylam chora i lezalam grzecznie w lozeczku, stad te dwa samochody. Ale generalie do poludnia jestem w domu pracuję popoludniami. Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na zaproszenie na budowe :wink:

 

Spartanko wpadnij do mnie - ja już mieszkam, a to tylko rzut beretem od malegosmona - za laskiem na jej miniaturkowych zdjęciach.

 

:-) ale fajnie mnie nazwałaś :-)))

Malysmon to 5 liter mojego nazwiska i 3 imienia :-))) Możesz spokojnie pisać Monika :)

No ja teraz jestem na budowie codziennie i codziennie się zastanawiam, czy pracujesz, czy jesteś w domu... Dzisiaj rano (lejemy chudziak!!!) były 2 auta k. domu...

???

 

Ostatnio bylam chora i lezalam grzecznie w lozeczku, stad te dwa samochody. Ale generalie do poludnia jestem w domu pracuję popoludniami. Zapraszam

Właśnie pozostała mi córcia w domku, więc dzisiaj wykluczone, ale może zapukam kiedyś będą przejazdem :-) Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

My szukaliśmy dupokoleniowego domu ale faktycznie nic ciekawego nie mogliśmy znaleźć i tak stanęło na bliźniaku..też mamy wspólną kotłownię.. nieco mniej metrów :wink:

 

Bardzo mi się podoba Wasza Mira.. i widzę, że Kiełpino bardzo zaludnione przez forumowiczów :lol:

 

Też mi się marzył ogród..szczególnie jak zajrzałam do tego dziennika mały domek amonite .. ale małż wybił mi z głowy sadzenie krzaczków i kwiatków.. wszystko rozjeżdżone a w dodatku będziemy podnosić poziom działki :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

My szukaliśmy dupokoleniowego domu ale faktycznie nic ciekawego nie mogliśmy znaleźć i tak stanęło na bliźniaku..też mamy wspólną kotłownię.. nieco mniej metrów :wink:

 

Bardzo mi się podoba Wasza Mira.. i widzę, że Kiełpino bardzo zaludnione przez forumowiczów :lol:

 

Też mi się marzył ogród..szczególnie jak zajrzałam do tego dziennika mały domek amonite .. ale małż wybił mi z głowy sadzenie krzaczków i kwiatków.. wszystko rozjeżdżone a w dodatku będziemy podnosić poziom działki :-?

Twój domek jest również ładny :-) Po obejrzeniu kilku różnych proj. dwupokoleniowych w końću się byłam wkurzyłam i zaczęłam oglądać małe bliźniaki celem rearanżacji i sporej modyfikacji. Wtedy wpadłam na Mirę. To całkiem nowy projekt i mankamentem jest, że nikt go jeszcze nie budował. No to będziemy pierwsi.

Fakt, Mira jest duża, nasza, po adaptacji, ale zyskaliśmy dużo zdrowej przestrzeni życiowej (patrz: podrastające dzieci w licznie 3 :)). Do tego mam okna z pięknymi widokami zamiast dachowych, przez któe nieiwele bym widziała, jako że domek wysoko stoi... I jestem jednak z niego dumna. Jeszcze. Do pierwszego sprzątania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Malysmon. Zajrzałam do Twojego dziennika budowy zupełnie przypadkiem i co widzę? Wasze maleństwo obchodzi urodziny 1 lipca :D To tak, jak ja, tylko rok się nie zgadza :wink: Już się czuję wirtualną mamą chrzestną :wink: Odwiedzę was na pewno nie raz :D :D :D

Alez mi miło!!! Wyobraź sobie, że mój brat również jest z 1go lipca. Prosił, bym urodziła na koniec czerwca lub 2go, ale niestety, nie dało rady - Piotrka urodziłam 1go o 20 :), choć termin był na 7go.

Bardzo się cieszę, że ktokolwiek czyta mój dziennik. Nie sądziłam, że w ogóle ktoś tu zajrzy... Ani styl nie porywa, ani czas nie pozwala się rozpisać. Naprawdę bardzo mi mił widząc kolejną czytelniczkę! I to jeszcze z 1go lipca :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie, przeczytałam Twój dzienniczek budowy :D

My również budujemy domek dwurodzinny. Zaczeliśmy 1 września. U nas praca idzie wolniej, bo robimy wszystko sami :( Dzisiaj np. własnoręcznie z mężem izolowaliśmy fundamenty.

Pozdrawiam i dziękuję za miłe powitanie

Ja mam nadzieję, że sama będę budować sobie domek na stare lata. Teraz też wiele byśmy chcieli, ale więcej mąż zarobi jak pójdzie do pracy, a ja z kolei mam kim/czym się zajmować... I nie dałabym rady... Nasi sąsiedzi wiele rzeczy robili sami i jest to super sprawa, bo nie dość, że taniej, to rozważniej (na wszystko jest czas, u nas trochę na wariata) i jaka satysfakcja!

Zatem gratuluję, ciesz się, bo okres budowy prędzej czy później minie i będziesz miała swój domek i kaskę na wykończenie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie, przeczytałam Twój dzienniczek budowy :D

My również budujemy domek dwurodzinny. Zaczeliśmy 1 września. U nas praca idzie wolniej, bo robimy wszystko sami :( Dzisiaj np. własnoręcznie z mężem izolowaliśmy fundamenty.

Pozdrawiam i dziękuję za miłe powitanie

Ja mam nadzieję, że sama będę budować sobie domek na stare lata. Teraz też wiele byśmy chcieli, ale więcej mąż zarobi jak pójdzie do pracy, a ja z kolei mam kim/czym się zajmować... I nie dałabym rady... Nasi sąsiedzi wiele rzeczy robili sami i jest to super sprawa, bo nie dość, że taniej, to rozważniej (na wszystko jest czas, u nas trochę na wariata) i jaka satysfakcja!

Zatem gratuluję, ciesz się, bo okres budowy prędzej czy później minie i będziesz miała swój domek i kaskę na wykończenie :-)

Witam ponownie :D

Budujemy "dom w borowikach" z Archonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ogrzewanie gazowe i kominkowe sa to dwa zabespieczenia grzewcze. Kiedy masz czas palisz kominkiem a kiedy nie masz palisz gazowym. Gazowe dwuobiegowe czyli ogrzewanie + woda uzytkowa przeplywowa poniewaz w gazowym duza ilosc wody uzytkowej w wiekszym zbiorniku sie nie oplaca dlatego tylko przeplywowy. Tymbardziej ze was jest 5 osob. Jezeli chodzi kominek to najbardziej oszczedne na dzien dzisiejszy jest paliwo. Laczymy go z ogrzewaniem gazowym i ze zbiornikiem od 100 l - 1000 l wody uzytkowej. Zbiornik ten posiada dwie wezownice: pierwsza pod kominek poprzez wymiennik ciepla, druga pod solary(rurowe). W zaleznosci metrazu grzewczego dobieramy kominek z plaszczem polautomatycznym ktory moze ogrzac nawet wielka hale.

jezeli bedziesz miala jakies pytania to pisz....

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ogrzewanie gazowe i kominkowe sa to dwa zabespieczenia grzewcze. Kiedy masz czas palisz kominkiem a kiedy nie masz palisz gazowym. Gazowe dwuobiegowe czyli ogrzewanie + woda uzytkowa przeplywowa poniewaz w gazowym duza ilosc wody uzytkowej w wiekszym zbiorniku sie nie oplaca dlatego tylko przeplywowy. Tymbardziej ze was jest 5 osob. Jezeli chodzi kominek to najbardziej oszczedne na dzien dzisiejszy jest paliwo. Laczymy go z ogrzewaniem gazowym i ze zbiornikiem od 100 l - 1000 l wody uzytkowej. Zbiornik ten posiada dwie wezownice: pierwsza pod kominek poprzez wymiennik ciepla, druga pod solary(rurowe). W zaleznosci metrazu grzewczego dobieramy kominek z plaszczem polautomatycznym ktory moze ogrzac nawet wielka hale.

jezeli bedziesz miala jakies pytania to pisz....

pzdr

Uściślając w domu będzie nas 7mka, bo na parterze jest wydzielone mieszkanie 50m dla moich rodziców. U nich będzie albo podłogowe albo kaloryfery, ale z tego gazowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...