Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Iść do komunii czy nie iść....


jarkotowa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 284
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie wszyscy, którzy nie chodza do kościoła to niewierzący...

 

(tak tylko dopowiadam, żeby była jasnośc :wink: )

 

Ja wierzę w Boga, ale nie wierzę w kościół. Dlatego nie chodzę.

 

Zauważam tu pewną niedorzecznoiść ,, wierzę w Boga ale nie wierzę w kościół'' tzn. że nie wierzysz nawet w siebie bo kościól to nie budynek nawet nie ci którzy wierzą w Boga ale ci ktorzy wierzą Bogu. Kościół to ludzie którzy Bogu ufają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych, którzy nie wierzą.

Powiedzcie mi proszę, czy łatwo jest żyć, ze świadomością, że po śmierci nie ma już nic, kompletnie nić, pustka ?

Co sobie myślicie ?, nie boicie się śmierci ?

Bardzo ciężko żyje się ze świadomością że wszystko kończy się wraz ze śmiercią , dlatego ja tak nie żyję i wierzę że śmierć jest początkiem prawdziwego życia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych, którzy nie wierzą.

Powiedzcie mi proszę, czy łatwo jest żyć, ze świadomością, że po śmierci nie ma już nic, kompletnie nić, pustka ?

Co sobie myślicie ?, nie boicie się śmierci ?

Bardzo ciężko żyje się ze świadomością że wszystko kończy się wraz ze śmiercią , dlatego ja tak nie żyję i wierzę że śmierć jest początkiem prawdziwego życia

 

Sławas7, pytanie było do tych, którzy nie wierzą :D, skąd wiesz ? skoro jesteś wierząca ?, a może kiedyś nie byłaś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych, którzy nie wierzą.

Powiedzcie mi proszę, czy łatwo jest żyć, ze świadomością, że po śmierci nie ma już nic, kompletnie nić, pustka ?

Co sobie myślicie ?, nie boicie się śmierci ?

Bardzo ciężko żyje się ze świadomością że wszystko kończy się wraz ze śmiercią , dlatego ja tak nie żyję i wierzę że śmierć jest początkiem prawdziwego życia

 

Sławas7, pytanie było do tych, którzy nie wierzą :D, skąd wiesz ? skoro jesteś wierząca ?, a może kiedyś nie byłaś ?

 

Odpowiedziełam dlatego że też kiedyś byłem niewierzącym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kościół to księża....obłudnicy...

 

Ależ nie! Księża to ludzie. Bywają słabi, grzeszni... jak to ludzie. I nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że czasami ci najsłabsi pouczają nas najgłośniej jak mamy żyć, ale sami jakoś własnych uwag nie słyszą.

Bo przecież są księża wspaniali, którzy zyją tak, jakie nauki głoszą. Tylko często ich nie zauważamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kościół to księża....obłudnicy...

 

Ależ nie! Księża to ludzie. Bywają słabi, grzeszni... jak to ludzie. I nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że czasami ci najsłabsi pouczają nas najgłośniej jak mamy żyć, ale sami jakoś własnych uwag nie słyszą.

Bo przecież są księża wspaniali, którzy zyją tak, jakie nauki głoszą. Tylko często ich nie zauważamy.

 

Nieraz mi się wydaje, że nie chcemy zauważać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilkakrotnie spotkałam sie z tymi, co księżmi nie powinni być. Z tymi, dla których liczyła się tylko kasa, a zwykły człowiek był po prostu nikim. O te kilka razy za dużo.

 

Wierz mi, dla tych, ktorzy posługują w stepach Kazachstanu, albo w Afryce, kasa liczy się mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilkakrotnie spotkałam sie z tymi, co księżmi nie powinni być. Z tymi, dla których liczyła się tylko kasa, a zwykły człowiek był po prostu nikim. O te kilka razy za dużo.

 

A ile razy modliłaś się za tych księży ?

Nie wiem, czy jesteś wierząca, jeśli nie, pytanie jest bezprzedmiotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, to należałoby zacząć od poczatku:

Człowieku, marna istoto, chyba coś ci na mózg siadło, że ośmieliłeś się pomysleć, że Bogu potrzebna jest twoja modlitwa. Bóg ma gdzieś twoje modlitwy. Jest i będzie bez nich. To tobie człowiecze potrzebna jest twoja modlitwa, a nie Bogu. Dopóki tego nie zrozumiesz, to będą ci przeszkadzać księża, wystrój kościoła, stare babki po sąsiedzku itp. itd.

Modlitwa ma ciebie zmieniać na lepsze, a nie Boga. I nie próbuj zmieniać modlitwą księży, sąsiadów, rodziny... zmień siebie!

A Pana Boga jak chcesz rozśmieszyć, to mu powiedz coś sobie na jutro zaplanował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wierzę ... jestem realistką i jakoś trudno mi przychodzi uwierzyć w "pierwszego dnia Bóg stworzył ...." i takie tam inne :roll:

wierzę w naukę :roll:

a po co żyjemy? po to, żeby przekazać swoje geny ... po to, żeby gatunek ludzki nie wymarł :wink: ...przyroda i tyle :D

 

kościół, kler, księża ... jedna wielka czarna mafia która stworzyła niegdyś wiarę na użytek swój i na potrzeby kontroli społeczeństwa :roll:

 

ludzie wierzą, bo tak im łatwiej ...wiara jest dla ludzi słabych którzy bez niej już dawno by polegli ...bo dla czego tu żyć? dla czegoś trzeba ....wiara to bardzo wygodne "coś" dla czego trzeba żyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wierzę ... jestem realistką i jakoś trudno mi przychodzi uwierzyć w "pierwszego dnia Bóg stworzył ...." i takie tam inne :roll:

wierzę w naukę :roll:

a po co żyjemy? po to, żeby przekazać swoje geny ... po to, żeby gatunek ludzki nie wymarł :wink: ...przyroda i tyle :D

 

kościół, kler, księża ... jedna wielka czarna mafia która stworzyła niegdyś wiarę na użytek swój i na potrzeby kontroli społeczeństwa :roll:

 

ludzie wierzą, bo tak im łatwiej ...wiara jest dla ludzi słabych którzy bez niej już dawno by polegli ...bo dla czego tu żyć? dla czegoś trzeba ....wiara to bardzo wygodne "coś" dla czego trzeba żyć :wink:

 

Skoro żyjemy po to, aby przekazać geny, to ja już przekazałam :-? czyli co ? - mogę umierać ?

Mówisz, że wiara jest dla ludzi słabych - wychodzi na to, że ja słabeusz :wink: , Ty za to jesteś silną kobietą, realistką i nie pozwalasz się nikomu kontrolować 8) - dobrze zrozumiałam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retro...rozumiem, że są księża z powołania, ale osobiście się z nimi nie zetknęłam. Podziwiam tych, co służą na misji.

Ksiądz, który przyjmował mnie do komunii ma w tej chwili 3 dzieci. Znajoma nie miała kasy na ochrzczenie dziecka. Ksiądz powiedział, że jak oszczędzi to ma wrócić. Zrzucaliśmy się dla niej, żeby miała na chrzest. Mój pierwszy mąż, z którym miałam ślub kościelny nie miał bierzmowania o czym ja nie wiedziałam. Dopiero po ślubie okazało się, że jego ojciec poszedł do księdza i dostał (!!!) zaświadczenie o bierzmowaniu (którego nie było). W zamian za to pomalował plebanię w środku :evil: U moich dziadków na wsi ksiądz nie chciał pochować człowieka, bo rodzina nie miała kasy. Znajomej kuzyn jest księdzem. Jak szedł do seminarium pytałam go dlaczego tam idzie. Jego odpowiedź: przecież to dobry interes. :roll:

Daleczego w kościele jest celibat? Po to, żeby majątek pozostał w Kościele i nie rozchodził się na żony i dzieci...

Poza tym nie rozumiem dlaczego księża prowadzą nauki przedmałżeńskie. Akurat oni jako ostatni moga powiedzieć cokolwiek o życiu w rodzinie czy pożyciu małżeńskim - przynajmniej teoretycznie.

Na osiedlu, na którym mieszkałam pobudowali ogromną plebanię. Kościół do tej pory nie jest skończony. Na osiedlu obok to samo (tam akurat prowadzą Paulini). Nie wspominając o kasie jaka idzie np. na Świątynię Opatrzności Bożej...

Nie miałam nigdy okazji spotkać się z księdzem takim przez duże "K"..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlatego, że niektórzy księża, zachowują się niegodziwie, to ja mam odrzucać Boga ? - na złość mamusi, odmorożę sobie uszy :D - tak jakoś mi się skojarzyło :D

 

agnieszkakusi, to Ty kiedyś byłaś wierząca ? pomyślałam tak, bo napisałaś, że brałaś ślub kościelny - no nie posądzam Cię o hipokryzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...