Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

alejki do Merlina


Piątka

Recommended Posts

Piąteczko, skoro przed szklaną taflą ma byc okap, to znaczy, że na dole musi być płyta grzejna ... ale one mają swoją określoną szerokość. Jakiej głębokości szafki będą pod tymi półkami ze szklanymi drzwiami???

 

Zdjęcie rzutu się nie otwiera i nic nie widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć, ale pospałam...

tak dziś przemarzłam..ze nie wiem czy mi aspiryna pomoże.. :roll:

pokazywaliśmy dziś elektrykom co i gdzie chcemy..

wszystkie gniazdka, włączniki, słowem mnóstwo szczegółów na temat światła w domu..

 

:D Braza, tam blat normalnie roboczy o głebokości 90cm, z czego 30 zabiera regał..

nie wiem czy płyta, czy gaz :roll: ale na 5 palników ..na lewo od lodówki może też mikrofaka i piekarnik..

blat ze zlewem o głęb.60/70cm..mam w planie świetlówkę przy zlewie- pod parapetem + na ścianie miedzy oknami światło nad obrazem..poprosiłam też między taflą a oknem i na suficie nad ścianą tafli dwa mocne punkty świetlne, środkiem części kuchennej zmywarki tez normalnie lampa sufitowa..

 

zdrówka Wszystkim życzę :) pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPS, no coś Ty.. :D

tak..od wczoraj sa elektrycy

i to naprawde jest skomplikowane..

muszę wiedzieć juz docelowo gdzie co ma być włączane i wyłączane..różne warianty sterowania z kuchni i w kuchni..

gaszenie swiatła przy łóżku..itp.czyli decyzje co krok..no bo ja nie wiem do końca, czy potem zdania nie zmienię.. :oops:

a juz przy ciagach komunikacujnych najtrudniej bo chciałam np. przy wejściu właczć z góry i odwrotnie..i tego sie robi mnóstwo..

siedze i jeszcze robie korekty..potem jadę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to naprawde jest skomplikowane..

muszę wiedzieć juz docelowo gdzie co ma być włączane i wyłączane..różne warianty sterowania z kuchni i w kuchni..

gaszenie swiatła przy łóżku..itp.czyli decyzje co krok..no bo ja nie wiem do końca, czy potem zdania nie zmienię.. :oops:

a juz przy ciagach komunikacujnych najtrudniej bo chciałam np. przy wejściu właczć z góry i odwrotnie..i tego sie robi mnóstwo..

siedze i jeszcze robie korekty..potem jadę..

 

... a znając życie i prawa Murphy'ego to i tak o czegoś się nie przewidzi :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ścianka przedłużona o jakieś 130cm, bo tyle mw. zajmie lodówka i zabudowa z piekarnikiem??? Do tego dodać jakieś 90cm. na otwarcie szafki ... przewiduję otwieranie tejże w kierunku "na ścianę" bo inaczej kicha, nie wleziesz, mam tak teraz z szafką pod zlewozmywakiem i stojącą naprzeciwko kuchenką - mój błąd. Razme ścianka z lodówką jakieś 220cm. Popraw mnie, jakby co!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem wolniej ... jeśli dobrze zrozumiem na ścianie oddzielającej salon od kuchni będą: lodówka (jakieś 65-70cm szer.), piekarnik w zabudowie (60cm szer.) i szafka jakieś 90cm głębokości, z czego 30cm zajmie ta półka ze szklanymi drzwiami. Podsumowując: piekarnik i lodówka zajmą 130cm, szafka 90 to razem 220 cm i musisz mieć miejsce na otwarcie tej szafki, jaka by nie była - czy szuflady, czy zwykłe drzwiczki, więc jakieś 60-70cm przynajmniej. Razem wychodzi 290cm.

Mam nadzieję, że teraz jasno się wypowiedziałam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images50.fotosik.pl/75/1fc1f3fce91d23b3m.jpg

 

i tak:

na tym zielonym odcinku 140 cm regał głębokości 30, wchodzący ciut za taflę,bo mam tam taką wąską dziure za kominem..

od poziomu blatu np. częściowo przesuwany..potem ścianka wchodzi w salon 35cm i w powstałej wnęce wstawiam słup z piecem i micro

a obok lodówka..

fioletowa kreska to zarys regału od strony kominka..

czyli jak wchodzisz do salonu to po prawej 140 regału, potem ścianka i w prawo ścianka obudowy lodowki i kuchnia..

tylko, że lodówka jest gruba to troche wystaje do przodu..

 

brązowa kreska to szafa w sieni..

szara kreska to osłona lodówki..

 

buziaki, pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrozumiem na ścianie oddzielającej salon od kuchni będą: lodówka (jakieś 65-70cm szer.), piekarnik w zabudowie (60cm szer.) i szafka jakieś 90cm głębokości, z czego 30cm zajmie ta półka ze szklanymi drzwiami. Podsumowując: piekarnik i lodówka zajmą 130cm, szafka 90 to razem 220 cm i musisz mieć miejsce na otwarcie tej szafki, jaka by nie była - czy szuflady, czy zwykłe drzwiczki, więc jakieś 60-70cm przynajmniej. Razem wychodzi 290cm.

Mam nadzieję, że teraz jasno się wypowiedziałam :oops:

 

od rogu - 140cm/ płytki regał + 60cm x 90głęb słup z piecem + 70 lodówka + ok.20 na ew.ścianę =290

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Piąteczko, ja zrobię tak, jak to rozumiem i potem będziemy się nad tym wytrząsac, bo na pewno coś będzie nie tak.

Część już mam, jeszcze troszkę czasu mi jednak daj, prosze, bo ciągle musze się odrywać od pracy i wysyłać jakieś dokumenty :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...