Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MOLBUD-Goczałkowice k/Pszczyny - Budowanie, aż MIŁO


Recommended Posts

Budowanie z tą firmą to cała przyjemność. Doradzą, pomogą w rozwiązaniu różnych problemów budowlanych. Mają prawdziwych FACHOWCÓW. Cenią się, ale i dobrze. Człowiek wie za co płaci. Nic się po nich nie poprawia. Na budowie miło, czysto (sprzatną po sobie po każdej robocie). POLECAM na 100%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam Was.

Ja również mogę polecić Molbud. Budują dom mojemu koledze w Mysłowicach, na ulicy Granicznej. Budują od samego początku, obecnie płytki kładą, z tego co widziałem budowa prowadzona jest elegancko, kumpel (inwestor) bardzo zadowolony. NIE znam telefonu, ale mają stronlę www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 3 weeks później...

Cześć. Mieszkam w Oświecimiu i od marca 2008 obserwuję jak firma Molbud z Goczałkowic buduje hotel Galicja. Jestem pod dużym wrażeniem dokładności wykonywanych prac i tempa. Robią to świetnie i szybko, na placu budowy czysciutko, wszyscy pracownicy w fajnych firmowych ubrankach.

Jednak czy może ktoś napisać jak kształtują się ceny w Molbudzie, widze, że kilku forumowiczy miało kontakt bezposredni z tą firmą. Dodzy są? , czy tani?

Próbowalem pytac właściciela budowanego hotelu Galicja, nie miał czasu ze mną porozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, podpisałem umowę na budowę mojego domu "pod klucz". Wycenę sporządzało dla mnie 5 firm. Molbud miał cenę 3 (czyli w srodku). Jednak te dwie firmy, które miały nieco niższe oferty, to nie ta obsługa, po drugie miały po kilka wykonanych obiektów - Molbud ma prawie 200 obiektów. Ponadto, Molbud jako jedyny wycenił wszystko pod klucz, w cenie ma ogrodzenie budowy, pakamerę, kierownika budowy.

Jak dla mnie bardzo profesjonalnie, tak jak lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w siedzibie firmy Molbud, robi wrażenie. Bardzo starannie wykonany budynek biurowy. Miła Pani zaprosiłe mnie do pomieszczenia inżyniera kosztorysanta, postawiła dobrą kawę. Pan Rafał (kosztorysant) przejżał projekt, zaproponował alternatywne, według niego lepsze rozwiązania materiałowe i technologiczne. Podał cenę wstępną, jednak na dokładne wyliczenie muszę poczekać jeden tydzień. Po pierwszym spotkaniu jestem zadowolony z obsługi w Molbudzie i bardzo rzeczowego podejscia do mojej budowy. Dam znać gdy odbiorę wycenę ostetczną. Rafał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Podpisałem umowę z Molbudem. na początek zdecydowałem się na stan surowy. Za dom o powierzchni: 165 m2 zapłacę u nich ok. 155 tys. zł Czy to dużo?, nie wiem, ale i tal już za późno, umowa podpisana.

Będę na bieżąco przesyłał zdjęcia z budowy.

pozdrawiam.

P.S Dzięki Kasiu i Grzegorzu za informację o firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

kasia i grzegorz:

Budowanie z tą firmą to cała przyjemność. Doradzą, pomogą w rozwiązaniu różnych problemów budowlanych. Mają prawdziwych FACHOWCÓW. Cenią się, ale i dobrze. Człowiek wie za co płaci. Nic się po nich nie poprawia. Na budowie miło, czysto (sprzatną po sobie po każdej robocie). POLECAM na 100%

Po przeczytaniu Waszego dziennika myśle że,reklama tej firmy jest mocno przesadzona.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Też dokłądnie przeczytałem dziennik Kasi i Grzegorza i miałem pewne obawy, prowadzę jednak korespondencję z Kasią i Grzegorzem na P.W (też możesz zapytac ich), okazało się, że Molbud wykonał dla nich tylko stan surowy otwarty, resztę Kasia i Grzegorz wykonywali w tak zwanym systemie gospodarczym. Przed podpisaniem mojej umowy pytałem ich, czy są zadowoleni z Molbudu - stwierdzili, że nie mają żadnych uwag co do tej firmy, wybrali tańcze rozwiązanie na wykończenia - firma zawsze kosztuje więcej.

Na mojej budowie prace już rozpoczęte, obecnie wylewane są ławy, jesli kogos to interesuje, mogę przesłać zdjęcia na P.W.

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

ponieważ ja również z mężem planuję budowę w okolicach Oświęcimia z uwagą śledzę informację na temat firm budowlanych. Przyznam szczerze że mamy zamiar wybrać się do Molbudu :D . Mam do ciebie Rafale pytanie, czy cena jaką podałeś czyli 155 tys jest za stan surowy otwarty? Czy to cena razem z materiałami? I jeszcze jedno pytanko: czy możesz polecić dobrego architekta? pozdrawiam gorąco :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.... czyli brutto niecałe 190tys. ... nie mało, ale z drugiej strony o nic nie musisz się martwić tzn. jeśli chodzi o szukanie, dowożenie materiałów. A czy możesz powiedzieć jaki projekt wybrałeś? Bardzo by mi to ułatwiło wstępne oszacowanie kosztów w naszym projekcie :lol: my wybieramy się do molbudu, ale jeszcze nie ustaliliśmy terminu spotkania. pozdr :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie mało, ale z drugiej strony o nic nie musisz się martwić tzn. jeśli chodzi o szukanie, dowożenie materiałów.

 

Hmmm, ze się wtrącę ale jakim problemem jest "szukanie" materiałów na SSO :o ? Cement, piach, beton, materiał na ściany, belki, gary na strop i drzew na więźbę + dachówka.

 

Problem to był 2 lata temu. Teraz dajesz zestawienie materiałów do 5 składów i czekasz na wyceny a później transport.

 

Jeśłi tylko dlatego wybieracie "developera" to nie ma się czego bać w budowie systemem gospodarczym od poczatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ze się wtrącę ale jakim problemem jest "szukanie" materiałów na SSO :o ? Cement, piach, beton, materiał na ściany, belki, gary na strop i drzew na więźbę + dachówka.

 

Problem to był 2 lata temu. Teraz dajesz zestawienie materiałów do 5 składów i czekasz na wyceny a później transport.

 

Jeśłi tylko dlatego wybieracie "developera" to nie ma się czego bać w budowie systemem gospodarczym od poczatku.

 

Nie, nie tylko dlatego. Budujemy dom 58 km od miejsca gdzie aktualnie mieszkamy. Oboje pracujemy. Nie będziemy w stanie jeżdzić codziennie na budowę. Co prawda na miejscu będą rodzice, ale nie chcemy ich angażować, bo nie są już młodzi. Nie mamy nawet nikogo znajomego kto mógłby nam pomóc na poczatek, dlatego też zdecydujemy się prawdopodobnie na firmę. Ale rzeczywiście mario masz rację, że lepiej zrobić rozeznanie w składach. Firma ma zawsze swoją cenę materiałów. Przecież można tylko zamówić ich do wykonastwa, a materiały w ilościach potrzebnych dostarczać na bieżąco :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...