Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MOLBUD-Goczałkowice k/Pszczyny - Budowanie, aż MIŁO


Recommended Posts

kasia i grzegorz:

Budowanie z tą firmą to cała przyjemność. Doradzą, pomogą w rozwiązaniu różnych problemów budowlanych. Mają prawdziwych FACHOWCÓW. Cenią się, ale i dobrze. Człowiek wie za co płaci. Nic się po nich nie poprawia. Na budowie miło, czysto (sprzatną po sobie po każdej robocie). POLECAM na 100%

Po przeczytaniu Waszego dziennika myśle że,reklama tej firmy jest mocno przesadzona.Pozdrawiam

Błędy i pomyłki zdarzają się każdemu. Ważne jest jak te błędy się naprawia i jakie jest stanowisko odpowiedzialności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia i grzegorz:

Błędy i pomyłki zdarzają się każdemu. Ważne jest jak te błędy się naprawia i jakie jest stanowisko odpowiedzialności.

No właśnie. Nie ma idealnych ekip, ani fachowców. Kasiu i Grzegorzu mam do was pytanie, czy materiały jakich używał molbud były ok? Nie mieliście zastrzeżeń? Trochę obawiam się faktu że sami dostarczają własny materiał..... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieliśmy żadnych problemów z materiałem. Nie znaliśmy tylko cen za materiały. Co do jakości materiałów nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń.Jeżeli chodzi o ilość nie byliśmy w stanie tego sprawdzić za ile materiałów zapłaciliśmy, a ile zostało zużyte na budowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzę korespondencję z Kasią i Grzegorzem. Są zadowoleni ze współpracy z Molbuem, jednak zdecydowali się tylko na stan surowy u Molbudu, resztę wykonywali we własnym zakresie: okna, drzwi, posadzki tynki itd. Tłumaczą, że kolejne etapy wykonując samemu zapłacili taniej niż wycenił je Molbud.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 months później...
Od stycznia koresponduję z Rafałem, chociaz ostatnio coś zamilkł. Co do ceny, wiem, że Rafał zakupił w zeszłym roku dachówkę i więźbę dachową, robociznę skalkulował za dach Molbud, jednak w zeszłym roku Rafał sposobem gospodarczym wykonał już fundamenty, Molbud rozpoczał u Rafała od parteru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wiele wyjaśnia. tyle że ktoś kto czyta wypowiedź Rafała o tym nie wie i zostaje wprowadzony w duży błąd. Jeżeli chodzi o jakość prac Molbudu to nie narzekam. Jedyne co mi się bardzo nie podobało to wykonanie połączeń P+W i przy złożeniu ciętych pustaków (pustaki ceramiczne). Tak naprawdę to powinienem się upierać przy rozebraniu pewnej części ścian i ponownym ich wykonaniu bo moim skromnym zdaniem będą tworzyły się mostki termiczne i będzie wychłodzenie w miejscach niestarannego wykonania połączenia. Mam nadzieję że do tego nie dojdzie. Teoretycznie to poprawiali starając się uzupełnić prześwity ale niestety to już nie to samo co dobrze wykonane połączenie. Reszta bez większych zarzutów. Pozdrawiam Molbudowiczów ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kaziu.

W przypadku pustaków ceramicznych P/W, producent nie zaleca cięcia. Oczywiście w naszym przypadku (w Polsce) ciąć musimy, gdyż ogromna większość ludzi budujących domy pierw wybiera projekt, potem dopiero technologię ścian. `jeżeli projekt nie jest typowym projektem przystosowanym do murowania w systemie Porotherm, czy też do innego systemu P/W, wtedy musimy ciąć pustaki. Chodzi o to, że projekty typowe pod Porotherm, mają: wszystkie wymiary poziome które są wielokrotnością wymiaru bloczka P/W, są to wymiary ścian, wymiary pomiędzy oknami itd. Wtedy nie musisz ciąć i jest o,k. Jeżeli twój projekt nie jest typowym do systemu Porotherm, to ciąć musisz, a jeżeli przytniesz taki pustak, to niestety ucinasz ząbki i po takim cięciu już nie masz pustaka P/W, wtedy nie zostało Ci nic innego jak uzupełnić to miejsce zaprawą lub czymś innym. Jeżeli masz ścianę gr. 44 lub 48 lub 50 (jednowarstwową) to należy uzupelnić zaprawą ciepłochronną, jeżeli masz ścianę, która będzie ocieplana - to nie masz wogóle czym się przejmować, gdyż styropian lub wełna załatwiają zupełnie te minimalne braki pióra w pustaku. Dla przykladu, wyobraź sobie jakie straty ciepła daje każde nadproże żelbetowe, wieniec, każda belka żelbetowa, to jest tak jak 1000 do 1. Te braki pióra nie mają w takim przypadku żadnego wpływu na ciepłotę budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miron, dziękuję za informację jednak nie do końca zgadzam się z Twoją teorią ;) idąc tym tokiem myślenia mógłbym zrobić przerwy między pustakami np 5 cm no bo przecież będzie jeszcze ocieplenie (ściany będą ocieplane). Po to producent robi pióro i wpust aby te pustaki ze sobą złożyć, a tam gdzie pustaki są cięte powinna byc po prostu zaprawa i tyle. Nie będę się już nad tym rozwodził bo i tak teraz już nic z tym nie zrobię no i mam nadzieję że nie będzie z tym problemów ;) może jestem przewrażliwiony ;) i przesadzam ale to zboczenie zawodowe tylko z trochę innych konstrukcji tzn z konstrukcji stalowych gdzie dokładność wykonania jest dużo większa, temperatury ocieplanych konstrukcji dużo wyższe no i takie odstępstwa nie mogą mieć miejsca.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatury ocieplanych konstrukcji dużo wyższe

 

 

a co to za zwierze, o ktorym piszesz w ten sposob?

 

no i to wazeliniarstwo,

 

zadalem chyba proste pytanie o temperatury ocieplanych .... ble ble ble

czy ktos mi odpowie co to jest?

 

a wazeliniarstwo? takie jest moje odczucie po przeczytaniu Waszych postow

a kazdy moze sobie odpowiedziec dlaczego tak piszecie.

moze tak pare fotek z budowy zeby uwierzytelnic Wasze posty drodzy inwestorzy z goczalkowic :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowę zamierzam rozpocząć wiosną 2010 roku, na razie mam działkę, nie mam więc czego posyłać. Firmy nie wybrałem jeszcze, ale przyznam, że biorę Molbud pod uwagę, chociaż oczywiście jako jedną z kilku firm. A Ty kogo możesz mi polecić Czmirek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowę zamierzam rozpocząć wiosną 2010 roku, na razie mam działkę, nie mam więc czego posyłać. Firmy nie wybrałem jeszcze, ale przyznam, że biorę Molbud pod uwagę, chociaż oczywiście jako jedną z kilku firm. A Ty kogo możesz mi polecić Czmirek?

 

moge polecic Ci kilka firm ale ceny sa od 18 € za godzine pracy + 16% IVA ( czyli VAT)

Jesli jestes zainteresowany to daj znac :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...

Witam

Ja skończyłem budowę w 2008 roku na jesień. Molbud wykonał mi stan surowy plus instalacje i wylewki. Na początku było OK. Ale potem... Kierownik budowy prawie wcale sie nie pokazywał. Przy murowaniu kominów uszkodzili więźbe i gdyby nie moja reakcje wszystko by tak zostało. Rynny jak założyli to woda lała się pod dach. Założyli pełno potrzaskanych dachówek (oczywiście kierownik budowy nie widział tego). Ściany na poddaszu jak wymurowali i to zobaczyłem to dzwoniłem do p. Wojtka bo mnie cholera wzięła - były tak krzywe. Oczywiście rozebrali je i stawiali na nowo. Ale kupe nerwów kosztowało mnie to. Po wszystkim okazało się, że po zrobieniu obróbki balkonów - spod obróbki lała się woda - nie było mokro tylko lała się woda. Oczywiście to nie wszystko - p. Wojtek powiedział mi że woda to nie ich wina i się wypiął. Oprócz tego jeszcze ciekł mi dach koło kominów. Z wielką łaską naprawili to co zniszczyli. Na początku bym gorąco polecał tą firmę ale po zakończeniu budowy radzę się dobrze zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...