Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak obrobić:membrana+komin?


stukpuk

Recommended Posts

Witam.

Jakie są patenty ,żeby obrobić membranę przy kominie. Kryjemy blachodachówką, ale to pewnie bez znaczenia. Folie mam wywynietą dookoła komina. Jak to uszczelinić? jeden dekarz twierdzi aby zostawić szczeline wentylacyjną, a drugi proponuje przykleić ją do komina jakąś taśmą. Jakie są sposoby żeby uszczelnić połączenie komin +membrana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy Twój dekarz słyszał o takim patencie jak obróbka blacharska wokół komina. Jeżeli nie to go zmień. Jest to proste i trzeba zrobić dokładnie. Ja nie przypilnowałem i woda mi cieknie przy większych uleawch właśnie wzdłuż komina

 

Ale mi nie chodzi o obróbkę przychodzącą na blachodachówkę (wiadom że ma być) tylko jak połączyć/uszczelnić, membranę dachową z kominem.

Dekarza nie mogę zmienić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy Twój dekarz słyszał o takim patencie jak obróbka blacharska wokół komina. Jeżeli nie to go zmień. Jest to proste i trzeba zrobić dokładnie. Ja nie przypilnowałem i woda mi cieknie przy większych uleawch właśnie wzdłuż komina

 

obróbka blacharska do obrobienia folii ?

 

 

stuk , z tylu za kominem w zakladce folii zamontuj rynienke , podobnie jak nad oknami dachowymi

 

za samym kominem wstawiam dodatkowy pas folii podobnie jak w koszach ,

podobnie jak rynienka , ma za zadanie ukierunkowac ewentualną wode na boki ,

w odpowiednich miejscach robie przerwe na kontrlatach,

dodatkowo ulatwia obrobienie komina folią

 

w temacie klejenia do komina nie mam wyrobionego zdania ,

chetnie bym uslyszal co o tym sądzi Andrzej ,

szczerze mowiac duzo sie od niego nauczylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do klejenia membrany do komina użyj taśmy dekarskiej butylowej, choćby z allegro

 

a tak całkiem przypadkiem: obrabiając swój komin systemowy klejem i siatką (klej maxit serpo chyba 410) trochę blisko była membrana, i po zaciągnięciu klejem sobie końcówki opadły na klej na kominie, po kilku dniach gdy próbowałem oderwać ją od komina to w b. wielu miejscach membrana się rwała a klej jej nie puścił :)dodam że membrana dosyć mocna bo tyvek pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...