Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika popcarol Wykanczamy sie i nasz dom n


popcarol

Recommended Posts

Hej popcarol

Dopiero dzis weszłam w Twój dziennik i przeczytałam Twoją prośbę, ale też że Ci juz Elfir doradziła. Czy potrzebujesz coś jeszcze ode mnie? Chętnie pomogę.

Pytaj o co chcesz.

Twoje pomysły są fajne, jedyne co mam do dodania, to to zebyś rabaty tak konstruowała- wymyśalsz co tam chcesz, ale też bazę do tego= tzn. co tam będzie wypełnieniem czy zadarnieniem. Tak łatwiej się komponuje i łatwiej to potem utrzymać bo ograniczasz miejsce do pielenia, a poza tym gatunki na których Ci szczególnie zależy są wyeksponowane, są 'dominantą' na tle innych.Ładne sa też rabaty na których jest duuża grupa jednogatunkowa- np rabata z lilowców , a tylko z przodu lub z tyłu ich cos do tego- to daje bardzo mocny efekt.

Oczywiscie sporo gatunków zwykłych bylin czy krzewów może pełnić funkcję wypełnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

:p Witam! Jeśli mogę zapytać to jakie płytki kładliście w łazience ? Dzięki i życzę powodzenia! Z drzewem na taras to świetny pomysł. Ja coś podobnego widziałam z drewna egzotycznego ale cena była zabójcza 165 zł m2 na moje 24m2 tarasu to dość kosztowne rozwiązanie :wink:

Hej! :)

W ktorej lazience? W malej sa plytki opoczno flower, w duzej baldocer tokio.

Chyba zamowie te elementy drewniane na taras, zwykle ryflowane deski sa u nas drozsze - tu wychodzi ok 35 zl/m2, a w lokalnym tartaku 50 zl samo drewno bez robocizny, a sama sobie tarasu nie zrobie. Wiec musze zmierzyc ile tego potrzeba i kupuje:)

Pozdrawiam!

PS z czego zrobiliscie wiec taras?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:p Dzięki!!! Pytałam o dużą łazienkę!!! Póki co to na tarasie jest wylany beton i nie wiem co dalej. Chcę mieć drzewo! Myślę o tych elementach drewnianych choć mojemu mężowi nie widzą się przerwy między klapkami! Muszę go urobić :wink: Elementy z drewna egzotycznego układa się jak puzzle mają jakieś zaczepy czy te na allegro również je mają. wysłałam zapytanie i czekam na odpowiedz! :p Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:p Dzięki!!! Pytałam o dużą łazienkę!!! Póki co to na tarasie jest wylany beton i nie wiem co dalej. Chcę mieć drzewo! Myślę o tych elementach drewnianych choć mojemu mężowi nie widzą się przerwy między klapkami! Muszę go urobić :wink: Elementy z drewna egzotycznego układa się jak puzzle mają jakieś zaczepy czy te na allegro również je mają. wysłałam zapytanie i czekam na odpowiedz! :p Pozdrawiam

 

Nie, niestety zaczepow nie maja. Generalnie to wstepny material dla majsterkowiczow, ale roznica w cenie 165 a 30 zl/m2 usprawiedliwa to mysle sobie. Zaczepow nie ma, montuje sie je obok siebie-po prostu uklada i boki zabezpiecza np kolkami wbitymi w ziemie. U nas zamierzamy tak zrobic, wylewki na razie nie mamy i nie zamierzam jej robic. Wystarczy wybrac ziemie, uzyskac poziom, wylozyc agrowloknina zeby chwasty nie rosly, na to zwir zeby ulatwic przesiakanie wody w razie deszczu, te elementy drewniane i tyle:) A na jesien jak klocki - do garazu - byle do wiosny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie myślałaś wziąść kilka big bagów takiego drobnego kamienia do wysypania pod krzaczkami zamiast całego samochodu łupka. Ja będę kupować taki tłuczeń na wysypanie na rabatkach (kiedyś na razie nie mam kasy trochę łupka pewnie też by się przydało na odgrodzenie rabat od trawnika ale to jest temat przyszłego roku). Koszenie trawy między krzaczkami i kwiatkami jest wyjątkowo upierdliwe, a w łodzi tłuczeń jest napewno dłużo droższy niż w strzegomiu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

Ale ja lupek potrzebuje do wylozenia podjazdu - fragment nie jest skonczony i brakuje calego prostokata miedzy brama a jezdnia - ok 36m2

Te najdrobniejsze wykorzystam wlasnie pod rosliny, ale ich nie jest wiele.

Gdybym znalazla lupek w okolicy Lodzi na pewno bym go kupila, ale wszyscy maja tylko kostke, a nie skoncze podjazdu z lupka kostka;) Poza tym zupelnie sie to nie kalkuluje - cale 25 ton lupka bede miala za 2150 zl, a tona kostki to ok 350 zl... potrzebuje ok 7 ton - realnie, wiec juz sie oplaca lupek.

Chyba ze moje rozumowanie jest bledne w ktoryms miejscu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Karolino :)

Podgladam troszkę Twój domek, masz fajne pomysły na urządzanie , łazienka jest super :)

Znalazłam taką mozaikę i mam zamiar wykorzystać ją na fragment ściany, podobna do Twoich kamyczków, co? :wink:

Powodzenia w załatwianiu papierologii :) https://www.tutam.pl/product_info.php?products_id=693

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O coś innego mi chodziło. Mogłabyś sobie przywieźć łupka tyle ile ci potrzeba a reszte ładunku to tłuczeń pod kwiatki, wtedy nie musiałabyś sobie brać nikogo do spółki. W każdym razie za rok jak jeszcze będziesz miała ten łupek to może sie zgłoszę :)

A pomysle, pomysle nad tym:) Jeszcze nie zamowilam, wiec moge ;)

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Karolino :)

Podgladam troszkę Twój domek, masz fajne pomysły na urządzanie , łazienka jest super :)

Znalazłam taką mozaikę i mam zamiar wykorzystać ją na fragment ściany, podobna do Twoich kamyczków, co? :wink:

Powodzenia w załatwianiu papierologii :) https://www.tutam.pl/product_info.php?products_id=693

 

Zojko! Zapraszam do podgladania i komentowania:)

Rzeczywiscie, ta mozaika bardzo podobna!

 

Zajrzyj jednak na allegro, ja swoja kupowalam po 8 zl/plaster. Jesli chcesz jej wiecej, to wtedy oplaca sie zaplacic za transport. Chyba ze kilka plasterkow, wtedy kup w castoramie czy gdziekolwiek;)

Na jakim etapie jestescie?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy dopiero na etapie instalacji :roll: ale jednocześnie musimy już zastanawiać się nad urządzaniem wnętrz :roll: żeby np. gniazdko nie wypadło w miejscu kabiny prysznicowej :lol:

Na razie wiem tyle, że podobają mi się szarości i w dolnej łazience właśnie one zagoszczą. W salonie chyba też :lol: a że salon połączony jest z kuchnią to tam również szare elementy muszą się znaleźć. :wink: Tak więc szary będzie rządził na parterze na górze zaś chyba zdecydujemy się na bezpieczne beże :wink:

Powodzenia, będę nadal zaglądać do Ciebie i szukać inspiracji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiamy sie nad kupnem drzwi i bierzemy pod uwagę albo plaster miodu albo własnie takie jak wy z allegro.mozna wiedziec ile was wyniolsy szybki do tych drzwi?

 

hej,

lacobel kosytuje 160 yl/m2, syzbka ma 15x60 cm, w kazdym skrzydle jest 6 szybek

drugi raz tez nie wzielabym plastra miodu;)

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od dłuższego czasu czytam Twój dziennik. Przyznam, że bardzo podoba mi się Twoje wyczucie w doborze kolorów i aranżacji. Jednym słowem dobry gust.

Mam do Ciebie prośbę: czy mogłabyś podać mi namiary na sklep, w którym kupujesz meble? I sprzedawcę na allegro.

 

Będę wdzięczna. :)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od dłuższego czasu czytam Twój dziennik. Przyznam, że bardzo podoba mi się Twoje wyczucie w doborze kolorów i aranżacji. Jednym słowem dobry gust.

Mam do Ciebie prośbę: czy mogłabyś podać mi namiary na sklep, w którym kupujesz meble? I sprzedawcę na allegro.

 

Będę wdzięczna. :)

 

 

Pozdrawiam

 

Dzieki:) Info poszlo na priv!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...