Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika popcarol Wykanczamy sie i nasz dom n


popcarol

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No i wydala sie, ze ja tez tu zagladam. Zainteresowal mnie system do drzwi suwanolamanych, bo sama chce dokladnie takie cos zrobic. Cena, ktara podalas dodtyczy jednego skrzydla, czy komplatu na cala szafe? Jakie sa wymiary szafy.

 

Pozdrawiam

Magda

 

hej:)

szafa wysokosci 259cm, szerokosci 158 cm glebokosci 60 cm.

70 zl za zawiasy do drzwi lamanych na 2 skrzydla, ja bede miec jeszcze 3cie na normalnych zawiasach, otwierane.

Gdyby mi sie zmiescily 4 skrzydla kupilabym 2 komplety do drzwi lamanych, 140 zl.

Szafa jest jeszcze w strefie marzen;) na raie zaplacilam zaliczke za kostke/lupek. I pan Jozek ma 3 tyg wolnego, wiec nic sie nie bedzie dzialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Przeczytałam dziennik , i podoba mi się to co robicie.

Miałaś szczęście, że sami nie budowaliście tego domku. Byłoby więcej zabawy.

Szkoda, że nie podawałaś cen np podłogówka, pompa (ale osobno) drzwi za sztukę, tynki itd.... Skąd miałaś program i jak się nim pracuje, aby zaprojektować kuchnię?

Kiedy przeprowadzka?

Czy podlewacie roślinki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Przeczytałam dziennik , i podoba mi się to co robicie.

Miałaś szczęście, że sami nie budowaliście tego domku. Byłoby więcej zabawy.

Szkoda, że nie podawałaś cen np podłogówka, pompa (ale osobno) drzwi za sztukę, tynki itd.... Skąd miałaś program i jak się nim pracuje, aby zaprojektować kuchnię?

Kiedy przeprowadzka?

Czy podlewacie roślinki?

Witaj Arniko!

Fajnie ze ktos czyta i pisze:)

Czy ja wem, gdybysmy go sami zbudowali mielibysmy dokladnie to co chcemy. Zreszta jeszcze nie mowie hop - mamy inna dzialke, moze tam kolejny dom zbudujemy? :)

 

Instalacja - podlogowka, instalacja wodna, pompa ciepla kosztowaly w sumie 68 tys zl. Kolektor gruntowy jakos 15 - ale nie jestem pewna. Sama pompa kosztowala 27 tys. Drzwi za sztuke - surowe ok 300 zl plus transport, po malowaniu, z farbami i robocizna - osadzanie oscieznic itp kosztowaly ok 550 zl/sztuke.

Tynki - 14-16 zl/m2, mielismy tam 500m2 wewnatrz..

Program to PRO100 sciagniety z netu, ale na stronie ikei tez jest podobny, darmowy.

Przeprowadzka planowana na koniec lipca, ale tylko jesli Gabi dostanie sie do przedszkola a ja znajde prace. Jesli nie, stoi pod znakiem zapytania...

Rosliny podlewa pan Jozek, ale slabo i rzadko. Tesciowie 1-2x w tygodniu gdy tam sa podlewaja.

Ale jest strasznie sucho, gdybym tam mieszkala dopilnowalabym tego sama, a tak... wszystkie rosliny przenioslam na polnocna strone...

 

Pozrawiam:)

Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda roślin.

Może warto zainwestować w taki obrotowy zraszacz do ogrodu http://www.allegro.pl/item631114134_zraszacz_wahadlowy_20_dysz_0zl_wysylka_mosiadz.html

Kosztuje 50zł + wąż, i wtedy Józio podłączy i może robić swoje, tylko czasami przenieść wąż.

W sumie cała instalacja nie była bardzo kosztowna, a gdzie macie rury z pompy zamontowane: poziomo, czy pionowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ależ prace u Ciebie nabrały rozpędu. Zaglądam do dziennika prawie codziennie :) i zazdroszczę postępów. Co do tego rozwiązania w progach

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/rf/rg/hq0i/DUY9CTS43S0uoWxeBB.jpg

nie boisz się Karolino, że ta fuga będzie się wykruszać? U mnie też miały być grube listwy mosiężne, na które się nie zgodziłam. Wtedy zaproponowano żeby włożyć listwy w kształcie odwrotnego T. Między kafelkami jest 2 milimetrowy pasek listwy prawie nie widoczny i ładne odcinający połączenie materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie zawiasów do szafki szklanej ile kosztowały i gdzei były kupione? Ile kosztowała szybka do szafki?

A co do listwy w progach to ja też tam gdzie się dało zrezygnowałam i kazałam wypełnic silikonem w kolorze fugi na razie od pół roku wszystko gra trosze różni się odcieniem ale mało widocznie napewno lepiej niż listwa a tych niestety mam dużo mimo to bo kafelkarz mi nie podniósł płytek do pozomu deski barlinieckiej i mam próg w salonie koszmar ale powoli się przyzwyczajam (nieduży ok 3 mm ale jednak denerwujący)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda roślin.

Może warto zainwestować w taki obrotowy zraszacz do ogrodu http://www.allegro.pl/item631114134_zraszacz_wahadlowy_20_dysz_0zl_wysylka_mosiadz.html

Kosztuje 50zł + wąż, i wtedy Józio podłączy i może robić swoje, tylko czasami przenieść wąż.

W sumie cała instalacja nie była bardzo kosztowna, a gdzie macie rury z pompy zamontowane: poziomo, czy pionowo?

 

Arniko taki zraszacz mamy i nim podlewamy, dokladnie trzeba tylko co jakis czas przeniesc. Ale moze kiedys zainwestuje w cala instalacje... w zasadzie im szybciej tym lepiej...

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie cała instalacja nie była bardzo kosztowna, a gdzie macie rury z pompy zamontowane: poziomo, czy pionowo?

 

A, pytalam jeszcze o instalacje od pompy ciepla - 600 metrow biezacych rury, zakopane ponizej poziomu przemarzania na ok 1,7m pod wieksza czescia dzialki. Na pozostalej czesci stoi dom, garaz i gruntowy wymiennikciepla od reku;)

 

Wiec nie moge sadzic duzych drzew;)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :D

Fajnie, coraz więcej w domu ...

Tylko te śrubki przy drzwiczkach szklanych ... :-? Ale nawet jak je wyjmie to zostaną otwory ... :(

Kucie płytek chyba odpada ... :-?

 

pozdrawiam, majki

 

Hej MAjki!

 

Jozek dlubie dlubie i generalnie efekt jest ok. Ale czasem jak mnie czyms zaskoczy, to jest to totalnie rozbrajajace...

Te sruby - mysle ze wszystkie okoliczne plytki sa do wymiany! Na szczescie mam zapas... ale o co mu chodzilo, po co takie kombinacje??? Totalnie nie rozumiem czemu te sruby mialy sluzyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ależ prace u Ciebie nabrały rozpędu. Zaglądam do dziennika prawie codziennie :) i zazdroszczę postępów. Co do tego rozwiązania w progach

nie boisz się Karolino, że ta fuga będzie się wykruszać? U mnie też miały być grube listwy mosiężne, na które się nie zgodziłam. Wtedy zaproponowano żeby włożyć listwy w kształcie odwrotnego T. Między kafelkami jest 2 milimetrowy pasek listwy prawie nie widoczny i ładne odcinający połączenie materiałów.

 

Nie ukrywam ze rece mi opadly - plytki w lazience byly przed tymi w salonie i zeby zrobic cienka fuge trzebaby docinac plytki z ich dluzszego boku. Nie wiem jaki problem mial z tym pan Jozek, ale zobaczylam to oczywscie dopiero, gdy wszystkie plytki w salonie juz byly polozone..

mysle ze teraz poczekamy na po-zimie, jesli fuga bedzie sie wykruszac (chociaz jest jakas lepsiejsza, elastyczna na podlogowke imozna nia robic fugi szerokosci do 6 mm -nie mierzylam, ale ta nma pewnie cos kolo tego. zobaczymy. Jak sie wykruszy bedziemy myslec :/

 

Takie listwy jakie proponujesz montuje sie klejac plytki, teraz jest za pozno :( W zalozeniu p. Jozka miala byc obrzydliwa zlota listwa NA plytkach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie zawiasów do szafki szklanej ile kosztowały i gdzei były kupione? Ile kosztowała szybka do szafki?

A co do listwy w progach to ja też tam gdzie się dało zrezygnowałam i kazałam wypełnic silikonem w kolorze fugi na razie od pół roku wszystko gra trosze różni się odcieniem ale mało widocznie napewno lepiej niż listwa a tych niestety mam dużo mimo to bo kafelkarz mi nie podniósł płytek do pozomu deski barlinieckiej i mam próg w salonie koszmar ale powoli się przyzwyczajam (nieduży ok 3 mm ale jednak denerwujący)

 

Alektyc:) Milo ze i Ty tu zagladasz:)

 

Drzwiczki sa z lacobelu i razem z zawiasami kupilam je u szklarza - zamowilam na wymiar. Do wymiany sa jednak - nie chcialam zadnej galki - uchwytu, ktory dal obrzydliwy, chcialam otwor, w ktory mozna wlozyc paluszek i tym sposobem otworzyc drzwi. Drzwiczki z zawiasami kosztowaly ok 35 zl.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

popcarol witaj,

bardzo przyjemnie w twoim domku. Mebelki indyjskie urzekające. Też takie planujemy (przynajmniej do salonu). Mam jednak pytanie z innej półki: jaki wymiar mają okna w waszej sypialni a jaki w salonie? pytam ponieważ są moim zdaniem odpowiednie, a jestesmy na etapie otworów okiennych :) .

p.s. i te białe listwy :p :p :p :p :p :p :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popcarol witaj,

bardzo przyjemnie w twoim domku. Mebelki indyjskie urzekające. Też takie planujemy (przynajmniej do salonu). Mam jednak pytanie z innej półki: jaki wymiar mają okna w waszej sypialni a jaki w salonie? pytam ponieważ są moim zdaniem odpowiednie, a jestesmy na etapie otworów okiennych :) .

p.s. i te białe listwy :p :p :p :p :p :p :p :p

 

hej!

musialabym dokladnie pomierzyc, a daleko tam mam... i dzieki za komplementy, nie wszystkim sie podoba, no ale... nie musi ;)

 

Okna wg projektu - w salonie 120x150 plus tarasowe 150x220

W pokoju na dole 150x150 + wyjscie na taras 120x220

 

Na gorze nad salonem 150x150 plus na balkon 150x230

W sypialni 120x220

W pokoju Malej 120x120 i 150x120

 

Mam nadzieje ze pomoglam! W miedzyczasie byly jeszcze jakies male zmiany, ale chyba nieistotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

musialabym dokladnie pomierzyc, a daleko tam mam... i dzieki za komplementy, nie wszystkim sie podoba, no ale... nie musi ;)

 

Okna wg projektu - w salonie 120x150 plus tarasowe 150x220

W pokoju na dole 150x150 + wyjscie na taras 120x220

 

Na gorze nad salonem 150x150 plus na balkon 150x230

W sypialni 120x220

W pokoju Malej 120x120 i 150x120

 

Mam nadzieje ze pomoglam! W miedzyczasie byly jeszcze jakies male zmiany, ale chyba nieistotne.

 

wielkie dzieki. Bardzo pomogłaś! ja niestety cierpię na "brak miary w oczach" i nie moge sobie wyobrazić jak będzie wyglądało okno np 12x150 :wink: dlatego kiedy zobaczyłam u ciebie okna od razu pomyslałam że sa bardzo dobre i ciekawa byłam wymiarów.

rzeczywiście nie każdemu musi się podobać, najważniejsze że właściciele zadowoleni :D , no i mnie również bardzo się podoba. napewno częściej tu pozaglądam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, od dłuższego czasu śledze Wasze poczynania i jestem pod dużym wrażeniem zarówno wnętrz, jak też świetnej organizacji, upolowywania fajnych kąsków na allegro, budowania na odległość itd.

Przykro mi, że na koniec takie komplikacje sie pojawiły, ale może jeszcze nie wszystko starcone?

We wrześniu dużo dzieci rezygnuje, a tak w ogóle - o jakim 19 dniach piszesz? Jesli Twoja córeczka jest z końca roku, to w tym roku szkolnym kryterium - urodzone po 1.09, zaskarżone do TK nie może byc przez publiczne placówki stosowane.

Powodzenia i wierzę, że jeszcze coś pozytywnego się wydarzy, zarówno w kwestii pracy, jak tez przedszkola dla małej!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...