Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika popcarol Wykanczamy sie i nasz dom n


popcarol

Recommended Posts

Hej, od dłuższego czasu śledze Wasze poczynania i jestem pod dużym wrażeniem zarówno wnętrz, jak też świetnej organizacji, upolowywania fajnych kąsków na allegro, budowania na odległość itd.

Przykro mi, że na koniec takie komplikacje sie pojawiły, ale może jeszcze nie wszystko starcone?

We wrześniu dużo dzieci rezygnuje, a tak w ogóle - o jakim 19 dniach piszesz? Jesli Twoja córeczka jest z końca roku, to w tym roku szkolnym kryterium - urodzone po 1.09, zaskarżone do TK nie może byc przez publiczne placówki stosowane.

Powodzenia i wierzę, że jeszcze coś pozytywnego się wydarzy, zarówno w kwestii pracy, jak tez przedszkola dla małej!! :wink:

 

hej, decyzja jest ostateczna, schowalam juz dume do kieszeni i w piatek spytalam szefa czy jednak moge jeszcze rok pracowac, wiec zostajemy...

Mlode urodzilo sie 19. stycznia 2007, wiec w niektorych tnawet na listach rezerwowych sie nie znalezlismy. Jak ja zapisywalam mowiono ze najpierw 2006 rocznik bedzie przyjety, a w dalszej kolejnosci 207 (i ze skoro styczen to ma szanse), ale stanelo na tym ze sie na nas wypieli. I tyle.Co do pracy - kaszanka jest - kryzys?, a przeciez glupia nie jestem i cos potrafie. Policzylam - wyslalam ponad 180 cvkow - tj na tyle ogloszen odpowiedzialam, z tego bylam tylko na 5 rozmowach!!! I zadna nie zakonczyla sie powodzeniem...

 

Oczywiscie moglam dotrwac do konca wypowiedzenia - do konca lipca tutaj - w sierpniu sie przeprowadzic i liczyc na lut sczescia. Pewnie zdazy sie tak, ze w pazdzierniku/listopadzie Mlode mogloby pojsc do jednego z tych 2 przedszkoli gdzie jest na liscie rezerwwej. Ale nie moge na ten lut szczescia liczyc - mamy rate kredytu niecale 2 tys zl.. I z jednej pensji rzebaby utrzymac dom i cos jesc... hmm...

poza tym, gdybym nawet dostala jakas sensowna oferte pracy, a Mlode nie mialoby przedszkola i tak nie moglabym pracowac, tylko siedziec z nia w domu. A rok takiego siedzenia - nie wyobrazam sobie...

Wiec jest jak jest. Przynajmniej wykonczymy dom na 100% i odlozymy jakies pieniadze. Mlode moze zostac w tym zlobku do ktorego teraz chodzi. Wprawdzie to znow 1000zl miesiecznie, no ale...

Ilosc argumentow przeciw przeprowadzce przewazyla, a zdecydowala niemoznosc dostania sie do przedszkola... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jesli moge to cos Ci doradze w kwestii przedszkola. Jas jest z maja 2007 i od stycznia idzie do przedszkola. Pani dyrektor powiedziala wprost, ze od wrzesnia nie mamy szans, bo pierwszenstwo ma 2006, ale i tak dzieci sie wykruszaja, wiec w grudniu/styczniu na 100% bedzie wolne. Moze tez popytaj czy jest taka mozliwosc. Starszy syn tez tak poszedl do przedszkola, tzn w styczniu, a mial zaledwie 2 lata i 3 miesiace. Fakt, przedszkole jest prywatne.

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki.

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, przedszkole jest prywatne.

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki.

Magda

 

Hej, no i to jest glowne kryterium. Mloda zostaje w prywatnym ZLOBKU w Warszawie, chociaz bedzie za stara ;) W publicznych przedszkolach nikt nie jest w stanie zagwarantowac ze w styczniu czy kiedykolwiek miejsce sie zwolni i akurat dla nas...

Ale dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, bardzo podoba mi się twój domek.

Mam pytanie odnośnie listew przypodłogowych - z czego są zrobione, gdzie kupione (i za ile) oraz czym je malowałaś - farbą do ścian, czy jakąś inną? Doczytałam tylko że jedne kupowałaś ty, a drugie pan Józek...

 

hej! Dzieki:) Listwy sa sosnowe, maja 1 lub 1,5 cm szerokosci, wysokie na 10 cm. Kosztowaly w stanie surowym 5 zl/mb Malowal je nasz wujek farba akrylowa do drewna.

Tanszy odpowiednik listew z mdf-u - tyle ze te potrafia byc i 4x drozsze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za informacje.

Mam nadzieję, że jednak znajdzie się jakieś miejsce w przedszkolu dla córeczki i będziecie mogli się szybko przeprowadzić. W tych najmłodszych grupach od października/listopada robią się miejsca, bo część dzieci nie aklimatyzuje się i rodzice je wypisują. Może się uda? W każdym razie trzymam kciuki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za informacje.

Mam nadzieję, że jednak znajdzie się jakieś miejsce w przedszkolu dla córeczki i będziecie mogli się szybko przeprowadzić. W tych najmłodszych grupach od października/listopada robią się miejsca, bo część dzieci nie aklimatyzuje się i rodzice je wypisują. Może się uda? W każdym razie trzymam kciuki :D

dzieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa na trójnogu, ale inna:

http://www.meble.vox.pl/artykuly-dekoracyjne/oswietlenie/pw/lampa-boreas,1251/

Niestety też dość droga :roll:

Gratuluję postępów, śliczne mebelki będziesz miała. Szafa po przemalowaniu na biało będzie pasować.

 

Dzieki bardzo! Vox mial kiedys trojnog za 399 wiec jeszcze do przelkniecia (po wyplacie;), ale juz w zadnym ze sklepow nie ma - wykupiona...

Ta za droga... ale dziekuje:) Za komplementy rowniez:)

Z szafa sie wstrzymuje az pojade, poustawiam meble i zobacze czy jest na nia miejsce i jak to zgrac wszystko:)

Pozdrawiam!

Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na etapie wymyślania pierdół dekoracyjnych. I właśnie rozważam zakup lampy podłogowej. Może zdecyduję się na którąś z tych:

http://www.allegro.pl/item633136912_fantazyjna_lampa_podlogowa_mandallin.html (pasowałaby do zakupionego tryptyku Klimta)

lub

http://www.allegro.pl/item648136152_piekna_lampa_stojaca_160_cm_galeria_mandallin.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na etapie wymyślania pierdół dekoracyjnych. I właśnie rozważam zakup lampy podłogowej. Może zdecyduję się na którąś z tych:

http://www.allegro.pl/item633136912_fantazyjna_lampa_podlogowa_mandallin.html (pasowałaby do zakupionego tryptyku Klimta)

lub

http://www.allegro.pl/item648136152_piekna_lampa_stojaca_160_cm_galeria_mandallin.html

 

Ta pierwsza mi sie podoba! Ale to rzeczywiscie do wnetrz bardziej nowoczesnych, z Klimtem - czemu nie? (jaki tryptyk kupilas - ten na ktory ja ostrze zeby - drzewo zycia czy inny?)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ta pierwsza lampa bedzie pasowac! A zegar mam taki sam :D

A na podstawe od Singera sama mam ochote - moze gdzies dorwe (kiedys na bazarku gosc chcial za 70 zl, ale bylam autobusem, wiec nie kupilam bo bym nie dotachala do domu;) Moze jeszcze kiedys;)

Pozdrawiam!

Niestety lampa małżowi się nie widzi za bardzo, więc chyba muszę go pourabiać...

Co do maszyny, to w weekend mamy zamiar ją skończyć, wtedy też zrobię jej zdjęcie i wkleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ufff... właśnie skończyłam czytać Twój dziennik, zajeło mi to 2 dni z przerwami. Jeszcze nigdy tak się nie wciągnełam! Dziennik kapitalny, dobry gust właścicielki, wszystko dokładnie opisane, masa zdjęć, co dla takiego laika w wykończeniach jak ja (mam SSZamknięty) jest bardzo ważne. Mam nadzieję, że nie pogniewasz się jak ściągnę kilka pomysłów :) A tego kamienia na podjazdy nigdy nawet nie brałam pod uwagę, nie miałam pojęcia, ze jest taki tani. Mój podjazd ma 70m długości! Dzięki piękne. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ufff... właśnie skończyłam czytać Twój dziennik, zajeło mi to 2 dni z przerwami. Jeszcze nigdy tak się nie wciągnełam! Dziennik kapitalny, dobry gust właścicielki, wszystko dokładnie opisane, masa zdjęć, co dla takiego laika w wykończeniach jak ja (mam SSZamknięty) jest bardzo ważne. Mam nadzieję, że nie pogniewasz się jak ściągnę kilka pomysłów :) A tego kamienia na podjazdy nigdy nawet nie brałam pod uwagę, nie miałam pojęcia, ze jest taki tani. Mój podjazd ma 70m długości! Dzięki piękne. Pozdrawiam

 

Dziekuje, ciesze sie ze sie moze przydac ;) Nawet beton jest drozszy niz moj granit... i wyobraz sobie od chetnych na zakup 10 ton ktore mi zostana jakos sie nie musze opedzac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...