Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika popcarol Wykanczamy sie i nasz dom n


popcarol

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

śledzę wykończenia i bardzo wam kibicuję, urzekły mnie te panele z kronotexu i w związku z tym mam pytanie: gdzie je kupić? (bo stronę mają niemiecką). Czy rzeczywiście kosztowały 28 zł/m2?

Z góry dziękuję za info i pozdrawiam

Hej, juz zdrozaly, ale niewiele. Zaraz ich poszukam na allegro.

Znalazlam, ale od innego sprzedajacego. Cena taka sama.

 

http://www.allegro.pl/item749929424_panele_podlogowe_dab_stary_old_oak_fuga_optyczna.html

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ! :lol:

bateria podejrzana i zakupiona jest cudna :D

płytki które są na przedostatniej fotce tej z baterią na pierwszym planie są u mnie brane pod uwagę - mają dosyc korzystną cenę w Leroy Merlin

a zegar kochanieńka mam już 4 rok :D i pasował mi przd przebudową domu i teraz też będzie super wspólgrał z otoczeniem

tak więc widzę, że gusta podobne ; :wink:

nadal będę podglądać - obiecuję :lol:

 

pozdrawiam mo_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, do tego piekarnia ardo wzielabym czarna lub gaz na szkle

 

jesli chcesz krem to ariston bo bez kratki latwiej sprzatnac i jest fajniejszy, ale ona bardzie pasuje do jakiegos pieca typu smeg (oldschool) tez kremowego (to ardo nie wyglada na kremowe) - nie ryzykowalabym z dwoma kolorami tym bardziej jak bedziesz miala jedno pod drugim

 

nie mieszaj za bardzo srebra ze zlotym bo mozesz potem zalowac - srebrnych dodatkow jest mnostwo a ze zlotem mozesz miec problem, ale to zawsze zalezy co sie komu podoba

 

ja osobiscie rozwazam albo gaz na szkle albo indukcje czyli raczej czarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, do tego piekarnia ardo wzielabym czarna lub gaz na szkle

 

jesli chcesz krem to ariston bo bez kratki latwiej sprzatnac i jest fajniejszy, ale ona bardzie pasuje do jakiegos pieca typu smeg (oldschool) tez kremowego (to ardo nie wyglada na kremowe) - nie ryzykowalabym z dwoma kolorami tym bardziej jak bedziesz miala jedno pod drugim

 

nie mieszaj za bardzo srebra ze zlotym bo mozesz potem zalowac - srebrnych dodatkow jest mnostwo a ze zlotem mozesz miec problem, ale to zawsze zalezy co sie komu podoba

 

ja osobiscie rozwazam albo gaz na szkle albo indukcje czyli raczej czarny

Hej Aikka!

Dzieki za wpis i ujawnienie sie :)

Piekarnik jest musowy, juz dawno wybrany ze wzgledu na alternatywne podlaczenie - mozesz dzialac zarowno na gaz jak i na prad.

Kuchnie bede miala raczej wlasnie oldschoolowa, ze slotymi (stare zloto) uchwytami. Blat bedzie jasny, z jasnym granitowym zlewem. Dlatego chcialam tez jasna plyte. Kupie chyba ten hotpoint ariston szampanski - te czarne ruszta beda nawiazywac do koloru piekarnika, a szkolo plyty do powloki piekarnika ;)

Mam nadzieje dobrze to bedzie razem wygladac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pokazanego piekarnika bardziej pasuje plyta w kolorze lodowym, ktora ma odcien srebrny lustrzany tak jak piekarnik. Szampanska wpada w zloto, wiec bedzie sie "gryzla" z piekarnikiem.

 

Hej MAgpie, tak, zgadza sie... ale lodowa jest grafitowa, wiec stworzy mi wielka ciemna plame na jasnym blacie... Zlew mam jasnz, granitowy...

sama nie wiem ktory kupic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

mam pytanko

jakie dokumenty musialas zlozyc zeby oddac budynek i co musialas miec zrobione w domu i dookola domu?

pozdr

 

hej,

najlepiej idz do swojego starostwa i wez liste wymaganych dokumentow, co region to roznice - niewielkie ale jednak. A poza tym poniewaz nie pamietam wszystkich dokumentow, nie chce Cie wprowadzic w blad... lista dokumentow ktore wymagal nasz urzad w Pabianicach byla w moim watku - wkleilam ja okolo 5 strony. Na pewno dziennik budowy, zaswiadczenia od kierbuda o zakonczeniu budowy, uprzatnieciu miejsca budowy i okolicy, jego uprawnienia. Papiery koncowe od elektryka, kominiarza, certyfikat energetyczny, od elektrowni umowa podpisana, papiery od faceta z uprawnieniami wod kan, o szczelnosci instalacji wod kan i CO...

 

 

A co musialo byc zrobione? Tu z kolei nasz kierbud sie czepial - ze sufity nie wszystkie, bez barierek na balkonach (zrobilismy, a miedzyczasie sie dowiedzialam ze wystarczylo zabic wyjscie na balkon deska i juz). Barierki na schodach, zabezpieczone kable (jesli nie kontakty wszedzie to chociaz zaklejone kable i tego typu zasady bezpieczenstwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
(...)chcialabym juz kuchni, moglibysmy sobie na dzialce weekendowo mieszkac, a tak to sobie czekam...

Kupiłaś już? ...to może bym na jaką herbatę albo kawę przyjechał, bo u mnie już woda przed zimą zakręcona :wink: :D

 

Witaj Yeti!

Kuchnie zrobil moj Tato, musze ja tylko przywiez z Oswiecimia;) Ale na weekend ok 8go listopada mozemy sie wstepnie umowic ;) Oczywiscie nadal w prowizorce, bo zanim kuchnie zmontujemy troche minie, do tego AGD jeszcze nie mam, ale co tam;)

 

Pozdrowka!

 

PS co tam u Was? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny domek i trafione pomysły.

Przyszłam, bo yuca powiedziała, że macie takie płytki, jak mi się spodobały. Przy okazji podkradłam do siebie lampę z ikei :wink:

Mam nadzieję, że się nie gniewacie.

Pozdrawiam i życzę siły na finishu.

Będę monitorować :D

Przychodz, kradnij, a co ;) Zapraszam! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobną lampę do tej ratanowej możesz spróbowac zrobić sama, tylko że ze sznurka albo włóczki. Tu przepis http://wlasnorecznie.blog.onet.pl/ koszt abażuru ok 10 zł plus ładna oprawka. Jak nie wyjdzie Ci idealna to chociaż sprawdzisz ile światła Ci daje w salonie. Ja właśnie taką do sypialni zrobiła jeszcze oprawkę muszę dokupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobną lampę do tej ratanowej możesz spróbowac zrobić sama, tylko że ze sznurka albo włóczki. Tu przepis http://wlasnorecznie.blog.onet.pl/ koszt abażuru ok 10 zł plus ładna oprawka. Jak nie wyjdzie Ci idealna to chociaż sprawdzisz ile światła Ci daje w salonie. Ja właśnie taką do sypialni zrobiła jeszcze oprawkę muszę dokupić.

 

Serio, sama zrobilas? Super! Pochwalisz sie efektem - jakas fotka?

Do salonu chcialabym jakies reprezentacyjne, ale potrzebuje 3 az, wiec lepiej zeby nie byly zbyt drogie ;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...