Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika popcarol Wykanczamy sie i nasz dom n


popcarol

Recommended Posts

Zainteresowała mnie ta szkółka koło Piotrkowa. Niedaleko (Bełchatów) mam teściów i często spędzam tam wakacje. Normalnie nie mam czasu po szkółkach biegać, ale na urlopie sobie folguję. Jak wysyłają rośliny, to mogłabym sobie pojechać, wybrac i zamówić wysłanie nawet... Jakoś nie mogłam dogrzebać się do ich strony. Mają coś takiego? Kupowałaś już tam coś?

Witaj,

jeszcze nic nie kupowalam, nawet dokladnego adresu nie mam, sprzedajacy na allegro to gladi20. Jeszcze nic nie kupowalam, zamierzam tam pojechac pod koniec marca. Do tego czasu spytam gdzie to dokladnie, dam znac. Tez wolalabym tam pojechac i wybrac sobie rosliny.

Pozdrawiam!

KArolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam!

 

Bardzo fajny Wasz fotodziennik - chyba już nie wiele brakuje do pełnego zamieszkania. Nas jednak najbardziej zainspirowały zdjęcia z kamer termowizyjnych - ciekawe wyniki

 

Pozdrawiamy.

Witajcie,

hmm wcale sie na tym nie znam. Co znaczy ciekawe wyniki? Rozwin mysl prosze :)

Pozdrawiam

 

 

WITAM :))

 

Ciekawe wyniki tzn. że świetnie na fotce widać jak ucieka ciepło przez futryny drzwiowe jak i okienne :)))))

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ikea mozesz dostac taka lampe ale bez tego klosza szklanego

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60125813

mozesz sprobowac zalawic temat jaka duza kulka lampa w srodku (globe) ale nie wiem czy Ci to bedzie odpowiadalo.

 

Podobaja mi sie Twoje zdjecia kamera termozwizyjna. Sama chcialabym zebysmy takie zrobili ale nie mamy skad wziasc takiej kamery...:( Moze kiedys sie uda.

 

Wanienka w pralni "sie robi" ale zdjecia wysle Ci na prv jak bedzie gotowa (bo nie opanowalam jeszcze sztuki wklejania :oops: ) Zrobilam ja na wysokości 85cm prawie jak blat w standardowej kuchni i poki co w praniu na sucho wydaje mi sie ze bedzie ok :D

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, Dziewczyny! Na Was zawsze mozna liczyc :) Chyba zainwestuje w te ottava - nie wiedzialam ze sie tak nazywala. Foto (dzieki, Aikka), to nie to, mam ja teraz w bloku w kuchni i nie robi duzego/zadnego wrazenia (przynajmniej na mnie ;)

 

Moj zlew gospodarczy powinien juz przyjsc do Tesciow. Dzisiaj do nich jedziemy, jutro na budowe.

Pozdrawiam!

KArolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolino zdradź mi gdzie dostaniesz taką patchworkową tkaninę? I jeszcze- droga bardzo jest? Myślę o takich patchworkach na łóżka do pokoi moich synków.To taki prawdziwy patchwork, nie namalowany, tylko z kawałków, tak?

Pomysł z obiciem Twojego fotela bardzo fajny.Dla mnie ten ma najładniejsze prporcje. I pewnie będzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Magnolio!

To bedzie prawdziwy patchwork, zszywany z kawalkow. Tkaniny nigdzie nie dostane, Brytyjskie firmy nie odpowiedzialy nawet na moje zapytanie... Umowilam sie z tapicerem na jutro, ma mi pokazac dostepne materialy i z nich mam zamiar wybrac kilka/-nascie, ktore mi pozszywa i ktorymi obije nasz fotel.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co z tego wyjdzie, dzieki! A takie babciowe, w kwadraciki sa cuuudne! Taki bym chciala:

http://i.ebayimg.com/12/!BlyBBVw!2k~$(KGrHqQH-D4EtrYgTQETBLdC-pi+!w~~_12.JPG

 

http://i.ebayimg.com/12/!BmcCL-!B2k~$(KGrHgoH-C!EjlLl0g6UBLfmMHlo6w~~_12.JPG

 

http://i.ebayimg.com/11/!BlJm7YQ!mk~$(KGrHqYH-C4Es-s5-d+!BL,dwS3kMw~~_12.JPG

 

Tylko skad wziac Babcie chetna do takich zajec... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja babcia ( znaczy moich dzieci) jest chętna i umie robić na drutach, tylko gorzej jest z fasonami sweterków, bo zwykle są mocno passe. Ale narzuta na łózko ma 1 styl. Dzięki za zdjęcia, pokażę dokładnie jak ma być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carol, w Ikei zdaje się ostatnio widziałam te 'portowe' lampy i z całą pewnością widziałam w ostatnia środę w leroy merlin. Nie zwróciłam uwagi na nazwę ale przy najbliższej okazji zwrócę :)

 

Ikea: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30147166

 

 

i tak na marginesie to widziałam w leroy białe lampy-pączki po 4 stówy z hakiem, ale zdaje się, że już takowe nabyłaś?

 

O, znalazłam, to chyba było to:

http://www.leroymerlin.pl/produkty/lampa-wiszaca-ikaox,1252649575,1252384416.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carol, w Ikei zdaje się ostatnio widziałam te 'portowe' lampy i z całą pewnością widziałam w ostatnia środę w leroy merlin. Nie zwróciłam uwagi na nazwę ale przy najbliższej okazji zwrócę :)

 

Ikea: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30147166

 

 

i tak na marginesie to widziałam w leroy białe lampy-pączki po 4 stówy z hakiem, ale zdaje się, że już takowe nabyłaś?

 

O, znalazłam, to chyba było to:

http://www.leroymerlin.pl/produkty/lampa-wiszaca-ikaox,1252649575,1252384416.html

Aga dzieki, te leroyowe tez super! Nawet chyba beda bardziej pasowac niz ta z ikei? Moze jutro bede w Ikei, to pomacam, zobacze.

Paczki odpuscilam na rzecz dmuchanego szkla w oprawie drucianej z abelite.pl Ale moze jeszcze znajde jakies miejsce zeby je powiesic - w holu na dole i w lazience brakuje mi 2 bialych plafonow, te bylyby mniam. Ale 400/sztuke... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej, ja jeszcze o tym kolcowoju. Tak piszą w wikipedii:

 

Kolcowój pospolity

Lycium barbarum

(...)

Kolcowój pospolity, k. szkarłatny (Lycium barbarum L.) – gatunek rośliny należący do rodziny psiankowatych. Jest bliskim krewnym kolcowoju chińskiego. W Polsce jest rośliną uprawną, czasami dziczeje (kenofit, ergazjofigofit).

 

(...)Owoce

Podłużne, czerwone jagody o długości do 2 cm. Są tak delikatne, że aby ich nie uszkodzić przy zbiorze – strząsa się je z krzewu, a nie zrywa.

Nasiona

Nerkowate, żółtawe o długości 2–2,6 mm, szerokości 1,4–2,2 mm i grubości 0,3–0,5 mm. O powierzchni matowej, dołeczkowano-siatkowanej.

 

Cechy fitochemiczne

Jagody są bogate w aminokwasy (do 5%), polisacharydy i karotenoidy (m.in. zeaksantynę, fysalien i kryptoksantynę) oraz olejek eteryczny z seskwiterpenami. Nasiona zawierają liczne triterpeny i steroidy triterpenowe. Kora zawiera poliaminy (kukoaminę A) i peptydy (liciumamid, liciumina A). W liściach stwierdzono steroidy (witanolid A)[1].

Roślina trująca

Cała roślina jest określana jako trująca, przy czym szczególnie szkodliwe mają być owoce mało dojrzałe. Podawany dawniej z kolcowoju alkaloid hioscyjamina (lub podobny) nie został potwierdzony. W każdym razie przypadki zatrucia przypominają zatrucie atropiną i solaniną. Opisane są w literaturze śmiertelne zatrucia u cieląt i owiec, zatrucia zdarzają się też u dzieci i młodzieży[2]. U zatrutych zwierząt stwierdza się porażenie układu nerwowego, paraliż mięśni i zaburzenia w funkcji przewodu pokarmowego. Do zatruć zwierząt dochodzi rzadko, ponieważ krzew jest przez nie omijany[3]. Gatunek podawany jest jako trujący w polskojęzycznej literaturze botanicznej[4][5]. Badania na zawartość atropiny w owocach kolcowoju prowadzone w Tajlandii i Chinach wykazały zmienną zawartość alkaloidu, nie przekraczającą wszakże 19 ppb (części na miliard), co jest stężeniem dalekim od toksycznego[6].

 

To ja już nic nie rozumiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zwierzątko które mieszka w twoim ogrodzie to nornica :evil: Jak chcesz to zajrzyj do mojego dziennika - tam są fotki jak u mnie sobie rządziła :evil:

 

Kinkiety bardzo ładnie się prezentują.

 

A jeszcze wracając do ogrodu - szpinak będziesz siała prosto do gruntu, czy pod jakieś osłony? Planuję w tym roku pierwszy raz mieć warzywnik, jeszcze nie do końca się orientuję w terminach siewu - bo chciałabym wszystko bezpośrednio do gruntu, nie bawić się w tunele, osłony i inne takie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...