Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika popcarol Wykanczamy sie i nasz dom n


popcarol

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To zwierzątko które mieszka w twoim ogrodzie to nornica :evil: Jak chcesz to zajrzyj do mojego dziennika - tam są fotki jak u mnie sobie rządziła :evil:

Kinkiety bardzo ładnie się prezentują.

A jeszcze wracając do ogrodu - szpinak będziesz siała prosto do gruntu, czy pod jakieś osłony? Planuję w tym roku pierwszy raz mieć warzywnik, jeszcze nie do końca się orientuję w terminach siewu - bo chciałabym wszystko bezpośrednio do gruntu, nie bawić się w tunele, osłony i inne takie tam.

Witaj Aniu!

Zajrze do Twojego dziennika, dzieki za info!

Szpinak prosto do gruntu sie sieje, on wyrasta jak jeszcze nie jest za cieplo. Jak wysiejesz za pozno, zamiast lisci bedzie wybijal w kwiatostany. Mam kalendarz ogrodnika, tam sa z grubsza terminy siewu. Ale na kazdej paczce nasion tez masz terminy jakby co! Bede siala szpinak, wczesna marchewke i chyba cos jeszcze, nie pamietam. Tez sie nie chce bawic w oslony, ale i tak jest to zabawa :) Pomidory juz mi wykielkowaly - sadzonki produkuje sama, w ub. roku tylko kilka kupilam. Ogorki zamierzam wysiac pod koniec kwietnia a nie w maju jak sie powinno, bo poczatkiem maja wyjezdzamy. Zamierzam je okryc agrowloknina. To samo z sadzonkami pomidorow, ktore tez powinno sie wysadzac dopiero jak nas nie bedzie. Mam nadzieje sobie poradza ;)

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carol! Jak ja szukam białych nie-plastikowych uchwytów na papier!! Mów zaraz skąd masz! :lol:

 

P.S. Nie chcę się podlizywać, ale kinkiety wyglądają bardzo bardzo :D

 

Dziekuje:) Uchwyt na papier wraz z kompletem innych uchwytow (2x na recznik, na mydlo z mydelniczka, na kubek do zebow) z alegro - ale byl tylko raz w licytacji i tyle. Sklep mialam w obserwowanych i nie maja juz tego... :(

Tu kupilam:

 

http://www.allegro.pl/item906042347_zestaw_lazienkowy_na_sciane_drewniany_6312.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj popcarol,

podaj proszę jaki masz kolor na klatce schodowej, bardzo mi się podoba,

czy to jest taki leciutki błękit?

hej, gdybym to ja wiedziala... tikkurila z mieszalnika, wskazalam palcem w sklepie i pani mi wymieszala ;) Numer mam, ale na budowie, bede za 2,5 tyg dopiero... jesli masz czas czekac sprawdze.

To jest szarosc zlamana w kierunku blekitu wlasnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam akcja 'lampy'? Bo znalazłam te donuty w trochę lepszych cenach (i przyznaję się, że jednego już połknęłam :D )

http://allegro.pl/listing/search.php?string=eglo+optica&from_showcat=1&category=0

Dyieki, Aga, rzeczywiscie lepsze ceny!

Chyba u mnie nie bedzie ani jednego, niestety... wiekszosc lamp mam juz kupionych.

Te paczki mialy byc zamiast lamp abelite, ktore kupilam do salonu. W miejsce gdzie trzebaby plafon, kupilam massive agua island - podobne, ale bardziej plaskie. Eglo optica by za bardzo odstawal od sufitu, w tym miejscu nie moglo tak byc.

Masz go juz zamontowanego, jak wyglada? Ehh...

Pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie z tym przedszkolem.

My na szczęście nie mieliśmy problemu w zeszłym roku i mała chodzi do najmłodszej grupie a też jesteśmy z gminy Aleksandrów a nie z miasta.

Najfajniesze jest to co mi ostatnio opowiedziała moja teściowa oczywiście jako lojalny związkowiec myśli do tej pory że ZNP ma rację. Otóż Związek Nauczycielski postuluje żeby od września przyjmować dzieci 2 letnie do przedszkoli bo podobno jest bardzo dużo pustych miejsc w Łódzkich przedszkolach :o . Normalnie byłam w szoku bo tych miejsc nie ma i każdy z moich znajomych miał problemy z dostaniem się dziecka do przedszkola. Więc ja nie wiem skąd są te ich statystyki. Podobno prezes wyczytał z listy ile i w jakich przedszkolach są miejsca i wyszło kilkaset!!!! ZNP boi się o czas kiedy 5 latki pójdą do szkół podstawowych a żłobki to jest instytucja Służby zdrowia. Ale przyjmowanie dzieci 2 letnich do przedszkoli jeszcze bardziej wypaczy ten proces, nie mówiąc już że często 2 latki mają jeszcze pieluchy, nie mówią, nie umieją samodzielnie jeść i w przedszkolu nauczycielki będą mieć sajgon.

Jedyna rada to spróbować w przedszkolach zarówno w Łodzi jak i w Pabianicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostaje kombinować. Poszukać wsród zanjomych czy nie mają jakiejś znajomej dyrektorki przedszkola (my dzięki sąsiadce nie mielismy problemów, Ala nie przechodziła rekrutacji tylko od razu była wpisana na listę za darmo!). Wystarczy jeden telefon do dyrektorki i dziecki jest w przedszkolu. Wiem że to nie jest tak jak powinno być no ale niestety nie mamy na to wpływu. Przedszkola prywatne to koszt dochodzący do 800-1000 zł razem z jedzeniem, mnie by na to nie było stać niestety. Spróbuj w Łodzi może chociaż na liście rezerwowej będzie. Spytaj się na forum łódzkim czy ktoś nie mógłby pomóc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Popcarol,

śledzę Twój dziennik od jakiegoś czasu, ale się nie ujawniam, bo ja taka "z cicha pęk" jestem ;).

W sprawie przedszkola coś zasugeruję:

Moja znajoma mieszkająca w gminie Tarnów, przemeldowała się (automatycznie dziecko mieszka z jednym z rodziców) do Tarnowa do swoich rodziców, bo pasowało jej przedszkole w Tarnowie. Więc może spróbuj w ten sposób. Potem będzie jak znalazł przy zapisie do szkoły (przypadek szwagra z Wrocławia "zamieszkałego" u swojej szwagierki od strony żony - bo w tamtym rejonie szkoła lepsza była)

:lol: :lol: :lol:

Jeden rodzic może być zameldowany w gminie - kto Ci udowodni, że dziecko mieszka akurat z tym rodzicem, a nie drugim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...