Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika popcarol Wykanczamy sie i nasz dom n


popcarol

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W ubiegłym roku też miałam podobny problem z przedszkolem. Na pytanie jakie są kryteria przyjęć, dostałam odpowiedź, że pierwszeństwo mają dzieci, które uczęszczały już wcześniej - zaczynając od sześciolatków, a później według kolejności zgłoszeń. Grzecznie czekałam, bo byłam pewna, że nie będzie z tym najmniejszych problemów. Jestem zameldowana w gminie (chociaż prawdą jest, że jeszcze nie mieszkam), oboje z mężem pracujemy jako nauczyciele w tejże gminie (teraz mieście), a jednak dostaliśmy decyzję odmowną. Dopiero na skutek interwencji Wójta, pani dyrektor zadzwoniła do nas, mówiąc, że nasze dziecko zostało przyjęte jako ostatnie z listy rezerwowej :evil: . Na pytanie, która była w kolejce, pani dyrektor odpowiedziała szczerze -21 :-? . Na liście rezerwowej było jeszcze 120 dzieci, a nowo utworzona grupa, to 25 dzieciaków. Jakim cudem była ostatnia? Nie rozdmuchiwałam tego tematu, bo najwyraźniej kobiecie było głupio, ale co żalu miałam, to moje. Życzę pomyślnego załatwienia sprawy :wink: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

nie sądzisz, że może być tutaj zbyt ciasno? Moja aronia np. ma jakieś trzy metry wysokości i ok czterech szerokości. No chyba, że są jakieś mniejsze :)

pozdrawiam

Ja cie! Hmm zawsze widzialam malenkie krzaczki aronii... i czytalam, ze dorasta max do 2 metrow... musze w takim razie przemyslec to rozmieszczenie. Z tym, ze tu sie mialam zmiescic na 7 metrach, a tam pod plotem mam z 15, wiec moze bedzie dobrze ;)

Pozdrawiam,

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast bałabym się tutaj oliwnika- ten rośnie do 5 metrów wysokościi średnicy to samo. A blisko jest przeciez brzoskwinia.

Przyjrzyj się tez oliwnikowi na żywo, najlepiej już dużemu- on ma taki bałaganiarski pokrój, moim zdaniem wyglada dobrze sam na dużym obszarze, albo jako pas maskujący przy ulicach, w zestawieniach go nie lubię- wg. do niczego nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką masz powierzchnię tej rabaty. Ja radzę Ci sadzić gromadki i robic powtórzenia. Np. pigwowiec- wybierz odmianę niewysoką i zwartym ładnym pokroju- np.'Crimson and Gold', 'Nicoline', 'Texas Scarlet' i posadx ich kilka -np 3 lub 5 sztuk ( nie wiem ile masz miejsca). Aronia- może bliśżej sciany, może byc tłem dla niższych przed nią i tez 2-3 sztuki ( jesli jest miejsce). Jagody kamczackie- tez kilka, tez patrz na odmiany, żeby nie były wysokie, tylko zwarte ładne krzaczki.

Masz tu sporo kwiatów wiosną- pigwa, jagoda, brzoswinia, aronia. Potem latem owoce, wg. mnie trzeba dorzucic jakiś efekt jesienny, albo jesienno-zimowy. Może tez jakieś okrywowe u nóg. Może ( tylko ile tam miejsca? za jagodami, blisko ściany , przy wejsciu wrzucić ogniki-np. odmianę Red Column albo Soleil d'Or, a jak za wysokie to może być ognik podgatunek kuntay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką masz powierzchnię tej rabaty. Ja radzę Ci sadzić gromadki i robic powtórzenia. Np. pigwowiec- wybierz odmianę niewysoką i zwartym ładnym pokroju- np.'Crimson and Gold', 'Nicoline', 'Texas Scarlet' i posadx ich kilka -np 3 lub 5 sztuk ( nie wiem ile masz miejsca). Aronia- może bliśżej sciany, może byc tłem dla niższych przed nią i tez 2-3 sztuki ( jesli jest miejsce). Jagody kamczackie- tez kilka, tez patrz na odmiany, żeby nie były wysokie, tylko zwarte ładne krzaczki.

Masz tu sporo kwiatów wiosną- pigwa, jagoda, brzoswinia, aronia. Potem latem owoce, wg. mnie trzeba dorzucic jakiś efekt jesienny, albo jesienno-zimowy. Może tez jakieś okrywowe u nóg. Może ( tylko ile tam miejsca? za jagodami, blisko ściany , przy wejsciu wrzucić ogniki-np. odmianę Red Column albo Soleil d'Or, a jak za wysokie to może być ognik podgatunek kuntay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką masz powierzchnię tej rabaty. Ja radzę Ci sadzić gromadki i robic powtórzenia. Np. pigwowiec- wybierz odmianę niewysoką i zwartym ładnym pokroju- np.'Crimson and Gold', 'Nicoline', 'Texas Scarlet' i posadx ich kilka -np 3 lub 5 sztuk ( nie wiem ile masz miejsca). Aronia- może bliśżej sciany, może byc tłem dla niższych przed nią i tez 2-3 sztuki ( jesli jest miejsce). Jagody kamczackie- tez kilka, tez patrz na odmiany, żeby nie były wysokie, tylko zwarte ładne krzaczki.

Masz tu sporo kwiatów wiosną- pigwa, jagoda, brzoswinia, aronia. Potem latem owoce, wg. mnie trzeba dorzucic jakiś efekt jesienny, albo jesienno-zimowy. Może tez jakieś okrywowe u nóg. Może ( tylko ile tam miejsca? za jagodami, blisko ściany , przy wejsciu wrzucić ogniki-np. odmianę Red Column albo Soleil d'Or, a jak za wysokie to może być ognik podgatunek kuntay.

Hej, dziekuje:)

Pigwowiec - Elfir polecala mi wlasnie nicoline albo texas scarlet - planowalam posadzic 2-3 krzaczki. Aronie posadze w tle, skoro sie tak rozrasta, ale tylko 1, bo nie przepadam szczerze mowiac za owocami ;) Jagody mam 2, dokupie 3cia na wiosne ;) Z prawej tej grupy juz rosnie pecherznica o czerwonych lisciach, z lewej pare iglakow. Wiec efekt jesienny i zimowy prawie jest ;)

Mam tam ze 13? metrow biezacych wzdluz siatki do obsadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie przedszkola to mam identyczny problem też jestem z gminy Pabianice a nie z Pabianic. I też jestem po rundce po przedszkolach i mam dokładnie takie same efekty. Szanse bliskie zeru. Rada zameldować się u rodziny w Pabianicach.

A jak nie to jestem skazana na prywatne.

 

Rozeznawałaś się już w prywatnych czy walczysz o państwowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...