Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika popcarol Wykanczamy sie i nasz dom n


popcarol

Recommended Posts

YETI!!

nie moge nic wyslac z mojej skrzynki muratorowej, a Twoje prywatnego adresu nie znam...

dostala wycene od Przemka, na pdane przez Ciebie ilosci:

 

hej,

odpisal mi brat męża. Napisz mi proszę ile jakich profili do kartongipsów chciałeś? 50 i 100, ale nie wiem ile których...

To mi przyzsał:

odaje oszacowanie zamówienia

 

4. klej 414 - 595zł

5. Klej 413 - 130zł

6. klej 412 - 62zł

7. Profile CD głowne - 350zł

 

To sa ceny dla ilosci jakie mi podales, odgrzebac ile jakich mowiles moge dopiero w poniedzialek w pracy, poczta firmowa z domu mi szwankuje. Pozdrawiam, odezwe sie w poniedzialek

Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No właśnie! Kompletnie nie kumam tego ich systemu! Ani nie są to ostatnie posty, ani nie możesz wejść na ostatnią wypowiedź w danym wątku! Jak próbuję to zrobić to albo przenosi mnie do mojego własnego profilu, albo czyjegoś profilu albo do MOJEGO posta w danym temacie. A po nim już 3 strony następnych and counting.... Na razie pamiętam, że popcarol i googluję: 'popcarol murator forum' :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ja już ochłonęłam układając sobie wątki.

 

Zaczęłam od Twoje posty. Otwierałam je po kolei i jeśli wątek, w którym je pisałam chciałam zapamiętać, klikałam na górze wątku w narzędzia wątku i w subskrybuj ten temat, a następnie po otworzeniu się nowej strony w dodaj subskrypcję oraz w zapisz zmiany, czy jakoś tak bo piszę z pamięci.

 

I teraz, najeżdżasz myszką na stronie głównej na przycisk w pasku na górze: FORUM i pokażą Ci się różne inne przyciski, ale wybierasz i klikasz w szybkie menu.

 

Co tam jest? A zobacz :D:D

 

Jak już zobaczysz, klikasz w każdy subskrybowany temat jako otwórz w nowym oknie (bo tak najłatwiej wrócić do listy tematów), wchodzisz w zapisany wątek, czytasz, ewentualnie dopisujesz się i zamykasz stronę. Zostaje Ci otwarta ta z zaklepanymi wątkami.

Czasem ją sobie odświeżasz, by sprawdzić czy są nowe wpisy.

 

I już :)

Edytowane przez Sloneczko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carol!!! zuch dziewczyna!! Tyle roboty przez jeden dzień?!?!? WOW! :D Ja zdążyłam malować słupki, o 12.00 zaczęły wyć syreny, więc zrobiłam sobie lekką przerwę...która się nieco przedłużyła.... i w sumie na tych słupkach się skończyło :) W niedzielę to już w ogóle robota odpadała, wiadomo, dziś może podziałam.... wieczorem przyjeżdża koparka wyrównać ziemię, ponownie, bo jesienią nie bardzo im wyszło ;) A jak wyrównają z grubsza (bardzo ograniczone pole manewru ze względu na ogrodzenie) to resztę Aga z lubym wyrówna ręcznie.... kiedyś :D jeny, przeraża mnie, że czas tak szybko leci, a jeszcze nawet nie mam gruntu pod sadzenie... Zazdroszczę Ci, że masz już to z bani :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, padalo, ale to chyba za malo...

nie mam kogo poprosic, bo furtka jest na klucz, a waz od wody jest zamkniety w garazu :( Bez kluczy nikt nic nie poradzi :(

Licze na to ze same rosliny sobie poradza i moze tesciowie sie zlituja i podleja w poniedzialek jak wroca - o ile nie bedzie juz za pozno dla sadzonek :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się nie znam, ale myślę, że jak coś żywe to chce żyć, nie ma upałów, nawet nie jest szczególnie ciepło, a jeszcze przelotnie pada..Do poniedziałku dadzą radę! :)

 

Ja za to mam dylemat taki: (może Ty Carol potrafisz coś na ten temat powiedzieć?) http://forum.muratordom.pl/showthread.php?159515-Prosz%C4%99-o-pomoc-w-rozpoznaniu-i-ogarni%C4%99ciu-mojej-gleby-%28fota%29-%29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

problem w tym, ze posadzilam to wszystko w swiezo przekopanej ziemi, ktora zdazyla juz przeschnac...

 

Ta fotka ktora linkujesz i druga - slaba- fundamenty zasypuje sie piaskiem... pewnie nie z Twojej dzialki.

Stwierdzic jaka to gleba nie da sie patrzac na obrazek. Chyba ze wykopalabys czyms naprawde ostrym dol glebokosci przynajmniej metra i zrobila fotke z boku, moze widac byloby warstwy ;)

To ze cos uroslo znaczy ze zyzne:) Na kupie moglas miec gorna warstwe gleby nie ruszanej od dluzszego czasu, najbardziej zyznej. A ze na kupie, to zatrzymywala duzo wody.

Popatrz co rosnie u sasiadow. Popytaj rolnikow w okolicy jaka klase gleby maja. Zobacz w swoich papierach - na odpisie o zagospodarowaniu ja mam napisane jaka klasa. Kup kwasomierz albo zwykle papierki lakmusowe w aptece (taniej), okreslisz PH gleby.

 

Nawiezione 20 cm jest ok dla trawnika, dla innych roslin juz nie. Jesli zamierzasz cos wsadzic co nie lubi przepuszczalnych piaskow, musisz wykopac naprawde spora dziure w ziemi, na dno torf i gline zeby przytrzymac troche wode, reszte dopelniasz zyzna gleba ze sklepu. Dziura musi miec przynajmniej metr na metr na metr...

 

to tylko takie poczatkowe ;) nie bede pisac tam bo sie nie znam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...