Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to ja opieńki u siebie mam na podwórku,

i właśnie dzisiaj zjedliśmy:

kapelusze opieńkowe z tymiankiem (panierowane), fasolkę szparagową z buraczkiem (ugotowane, obsmażone i prażonym sezamem posypane) i ziemniaczki w skórkach uparowane (i ze skórką podane, z wiórkiem masła w szparki włożonym i grubą solą posypane).

Mniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieńdoberek :yes: dzisiaj żurek śląski na zakwasie z suszonymi grzybkami, podsmażonym boczkiem , wędzoną kiełbaską a gotowy żurek na koniec zaciągnięty słodką 30% śmietanką ...... jajeczko na twardo i kilka ziemniaków też się w żurku znajdzie :yes:

 

Pozwolę sobie bo lubię z Tobą dyskutować jak ze mną nie dyskutujesz.Użyłaś określenia :żurek śląski na zakwasie.......... z doświadczenia wiem ,że owego żuru nie zabiela się śmietaną i to jeszcze trzydziechą.

Taki zabielany to nie kuchnia śląska :no:;).No i oczywiście na Śląsku nie ma żadnego żurku jest żur.Ale jeśli jest to Twoja interpretacja to chylę czoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadłem ostatnio taką zupę jeśli już pomysłu mojej ciotki. W osobnym garnku na żeberku z dodatkiem soli i pieprzu ugotowała warzywa: marchew ,ziemniaki.W innym przez około 1 h gotowała fasolę jaś po nocnym moczeniu w wodzie ;) .Jasia dodała do ugotowanego wywaru.Wyjęła żeberka i oskubała je z mięsa . Delikatnie podsmażyła z cebulką i dodała do wywaru.Tak klarowną zupę bez zabielania podała z grzankami z chleba maratońskiego :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D:D

who t..f.. is pina ? :)))))

 

pina co lada

pina co gada

pina co lata

pina nie lada

 

 

ps. na obiad jeszczeniewiemco.

 

a ty to tylko w Parzęcinie curacao z dodatkiem cacało ???Nie bluzgaj bo zmarszczek dostaniesz :D:D:D;) , a na awatarku ich nie widać.Ale skoro już chcesz wiedzieć bo widać czytanie ze zrozumieniem trochę podupada (3miasto) w twoich stronach wytłumaczę ,że owa pina to z jęz.hiszp nic innego jak ananas,nie pytasz o drugi człon :D nazwy więc zapewne wiesz co oznacza.:yes: .W uboższej wersji pina colada składa się z białego rumu,soku ananasowego,śmietanki kokosowej i kruszonego lodu.Drinka w tej wersji podaje się w szklankach.Wersja WIP to nic innego jak zamiana szklanki na wydrążonego ananasa,który właśnie ją zastępuje.:cool: .Celowo zmieniłem nazwę by z pina colada alkoholowej wyszedł bardzo smaczny napój do picia jako dodatek do pomysłu na obiad pina co lada.

pina co lada

pina co gada

pina co lata

pina nie lada

W tym zestawie proponowanym przez ciebie brakuje mi tylko :

piana co bullshit :):yes:

 

serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

innym pomysłem na obiad niech będą kule ziemniaczane w sosie z borowików.Proszę pamiętać aby ziemniaki były tarte na dużych oczkach,a do ich łącznika należy użyć..jaja,mąki ziemniaczanej i śmietany.Tak obsmażone a potem zapieczone kule są zajefajnym pomysłem na obiad gdzie smak sosu borowikowego u smaczni to danko.:yes:;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...