Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Piure polane smazona cebulka, kapusta kiszona zasmazana i kotlety ale oszukane, bo z piersi.

Na deser do kawki sernik z brzoskwiniami.

 

Na jutro bedzie pizza z kawalkami kurczaka w gyrosie, kukurydza i pieczarkami (wszystko mam juz przygotowane zeby szybciej bylo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zrobiłem tradycyjnego pieczonego kurczaka z jabłkami, gruszkami, śliwkami, rodzynkami w sosie miodowo-czosnkowym (dorzuciłem parę plasterków pomarańczy). Do tego marchewka duszona na ciepło i ziemniaczki.

Mówcie co chcecie ale kurczak pieczony w całości ma inny lepszy smak :wink:

http://www.empikfoto.pl/albumy37/398651/822614/previews/32515477_kurczak_001.jpg

 

A na początek tygodnia również coś tradycyjnego barszczyk made in Ukraina :lol: mój ulubiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj rosół , polędwiczki w cebulowym płaszczyku z ziemniakami-łódkami z piekarnika i sałatą

dzisiaj pomidorowa z ryżem , udka nadziewane pieczarkami z ziemnaikami i surówką z białej kapusty

jutro planuję placek po bytomsku 8)

 

aka nie mam foteczek bogracza , ale następnym razem cyknę specjalnie dla ciebie :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gawełek to zwykłe placki ziemniaczane (można smażyć większe np. na całą patelnię i podawać polane gulaszem i złożone na pół jak omlet ... jako rozpustę można polać jeszcze raz gulaszem :lol: )

ja robię zazwyczaj zwykłe (takie 2 sztuki na jedną patelnię) , które mozna potem brać w locie do łapki i podżerać nawet na zimno :oops: (jak zostaną)

a gulasz tradycyjny z wołowiny albo z indyka , z szynki wieprzowej lub lopatki tez sie nadaje ( ważne aby był jak to gulasz ...ostry 8) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inni mówią również po węgiersku :wink:

 

a tak naprawdę jest to placek ziemniaczany z gulaszem

:D

 

:D

ege szege

dre!

 

:D

 

8) :wink: :lol:

 

co gotujesz???

 

P.s. mam pytanie do małki:

czy zrobiła w końcu tę konserwę z boczku ???

bo ja juz nową turę zaprawiłam i dziś będę robić 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubicie karkówkę i grzyby, polecam to danie. Dla mnie i mojej rodziny rewelacja. Jeszcze lepiej smakuje na drugi dzień (jeśli zostanie):

http://www.wielkiezarcie.com/recipe30403.htmll

 

a ja zrobiłam wreszcie to danie ale z łopatką. Wyszło rewelacyjnie. Zmieniłam troszkę proporcje tzn. na około 07 kg łopatki dałam 2 duuuże cebule i prawdziwków suszonych po namoczeniu około 0,4 kg. Wyszło pysznie. Do tego babka ziemniaczana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fosiu a można Cię prosić o jakieś małe zdjątko tego zaprawinego boczusia i później ewentualnie już w słoiczku :oops:

bo ja teraz nareszcie będę maiła trochę więcej czasu i mam zamiar zrobić te pyszności, a jak zobaczę zdjęcia to myślę, że jeszcze prędzej do sklepu polecę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...