Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

powiem wam szczerze tak...

robię z takiej ilości jaką uda mi się ładną kupić przy okazji zakupów w mięsnym

mam zakodowane .... widzę ladny , chudy , z minimalną ilością kości ...kupuję i robię , bo nigdy za dużo :lol:

bywa ,że mam tylko kilogram , bo akurat taki kawałek podobna mi się u masorza :lol:

rekordem było 3,5 kg ( wysarczył garnek chyba 5l)

przyprawiam na oko , tak jak przyprawiam mięso na obiad (lepiej mniej niż więcej) zawsze można doprawić w trakcie gotowania (nie będę was oszukiwać :oops: , w trakcie mieszania ZAWSZE próbuję kawałek mięska :oops: :oops: :oops: )

 

wyżej pokazane zdjęcia z dwoma słoikami ( mniejszy ok 200ml większy 0,375 l ) zawierają 1-1,2 kg boczku surowego , więc ubytek jest ,ale ...zawsze podczas obróbki cieplnej mięsa są straty wagowe ...

dla mnie ważne przede wszystkim jest to że : doprawię jak lubię, wiem co zawiera (przede wszystkim brak konserwantów) i...zawsze mam pod ręką :lol:

no i .....wszystkim smakuje :p :p :p :p

 

P..s faszraki to kapusta włoska faszerowana mięsnym farszem ...chcecie porobię zdjęcia instruktażowe 8)

 

PS2 .żelka ten boczek w zasadzie robi się sam (najpierw w lodówce a potem na kuchence )

aż mi wstyd , bo ludzie kupili go za naprawdę duże pieniądze na aukcji :oops:

wezmę na wakacje, spróbujesz i nie przestaniesz myśleć o nim do śmierci :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepis (ze zdjęciami oczywizda) na faszraki zapodaj plis jak najbardziej, no chyba pod te Halę Mirowską to pojadę jutro :lol:

 

A ja od jutra poluję na piękny boczek :D

 

A strzelbę masz ?? :lol: . Wiesz czemu od jutra na FM też są niezłe egzemplarze do upolowania :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepis (ze zdjęciami oczywizda) na faszraki zapodaj plis jak najbardziej, no chyba pod te Halę Mirowską to pojadę jutro :lol:

 

A ja od jutra poluję na piękny boczek :D

 

A strzelbę masz ?? :lol: . Wiesz czemu od jutra na FM też są niezłe egzemplarze do upolowania :lol: :lol: :lol: :lol:

 

:o A proca może być? :roll:

 

Robi się ciepło, odzienia będzie mniej i łatwiej będzie ocenić jakość boczku na danym egzemplarzu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś barszczyk czerwony z ziemniaczkami i okrasą, a na drugie wątróbka indycza z cebulką, jabłkiem i majerankiem i surówka z pora i jabłka.

 

Dziś zrobiłam podobną konserwę do słoików, jak Frosi boczek, tylko moja bardziej kiełbasiana. Sama jestem ciekawa efektu. Frosi boczek też muszę spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na jutrzejszy obiadek imieninowy córci robię "karkówkę Miśki" czyli mojej Teściowej.

 

Składniki:

1 kg karkówki bez kości

1/2 małej kapusty

przyprawa do gyrosa np lub inna grillowa itp, ketchup, oliwa/olej, sól, pieprz

 

Przygotowanie:

karkówkę pokroić w grube plastry posypać przyprawami i posmarować olejem a nastepnie odstawić żeby się przemacerowały najlepiej na noc (moja już się marynuje :wink: )

z kapusty oddzielić 2 całe liście, przekroić kapustę na pół i następnie połówkę na plastry o gr ok 1cm

W brytfance/naczyniu z przykrywką układać plastry karkówki na przemian z plastrami kapusty na wierzch wycisnąć sporo ketchupu zakryć liściami kapusty i pokrywką

piec ok 1-1,5h w temperaturze 180-200 stopni.

 

Podawać z ziemniaczkami

 

Smacznego

 

Jest to proste ale wychodzi super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś ze słowacka "wyprażeny pstruch" :wink:

http://i47.tinypic.com/1z65q86.jpg

 

ślinka cieknie - a powiedz mi jak to zrobiłaś (bo rozumiem, że piekłaś je w folii), że są takie przypieczone? jak ja piekę w folii to mi się takie jakby ugotowane robią :roll: .

 

u mnie wczoraj były bitki wieprzowe i sałatka z białej kapusty po chińsku.

dziś chyba będzie kurczak z warzywami i do tego odrobinkę ryżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...